امروز، پنج شنبه، ۱۸ آذر ۱۴۰۰

احداث فضای شهری مهندسین به طول ۵ کیلومتر

حسین حسن پور - تماشا
شهردار منطقه چهار شیراز از احداث فضای شهری بلوار مهندسین به طول ۵ کیلومتر با طراحی زیبا خبر داد.
مهندس رستم زاده در گفت و گو با خبرنگار روزنامه «تماشا» اظهار کرد: رویکرد شهرداری منطقه چهار در جهت ارتقای سلامت شهروندان، پیاده محوری و ترغیب مردم به پیاده روی و استفاده از دوچرخه است، گفت: عملیات فضای شهری بزرگراه مهندسین از نمونه پروژه هایی است که تأثیر بسزایی را در زیبایی منظر شهری رفع نقاط بی دفاع شهری و ارتقای سلامت شهروندان ایفا خواهد کرد.
وی افزود: این پروژه در دو فاز جمعا به طول 5کیلومتر شامل مسیر دوچرخه سواری، مسیر پیاده راه فضای سبز و همچنین روشنایی و مبلمان شهری در حال اجراست.
رستم زاده هدف از احداث  عملیات فضای شهری بزرگراه  مهندسین را علاوه بر موارد ذکر شده، مناسب سازی بستر ترددی عابرین پیاده، افزایش ضریب ایمنی، تردد آسان، ترغیب به امر پیاده روی، بیان کرد و گفت: یکی از نکات مهم در معابر رعایت استانداردهای فنی در جهت سهولت تردد معلولان و سالمندان است که اولویت اول این پروژه عمرانی است.
* فضای شهری بزرگراه  مهندسین یکی از پروژه‌های مهم منطقه است
شهردار منطقه چهار با بیان اینکه توجه به رفاه، آسایش و سلامت شهروندان از اهداف مدیریت شهری منطقه است، گفت: فضای شهری بزرگراه  مهندسین یکی از پروژه های مهم منطقه است که با طراحی ویژه و موقعیت جغرافیایی می تواند شرایطی را بوجود آورد که شهروندان عزیز بتوانند در محیط امن همراه با چشم انداز زیبا  و به دور از دغدغه های روزمره ساعاتی را در کنار خانواده سپری کنند.
* اجرای عملیات فضای شهری امیر کبیر
مهندس رستم زاده گفت: عملیات فضای شهری امیر کبیر به مساحت۲۳ هزار متر مربع با پیشرفت فیزیکی 80درصد درحال اجرا است.
شهردار منطقه چهار بیان کرد: عملیات فضای شهری امیرکبیر به مساحت ۲۳ هزار مترمربع با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در حال اجراست.
وی گفت: بازآفرینی این فضا می تواند دربرگیرنده رشد و توسعه این محدوده از منطقه چهار باشد.
شهردار منطقه چهار شیراز افزود: بازآفرینی این مکان سبب ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و همچنین ایجاد فرصت جهت ارتقای نقش زنده این مکان خواهد شد و از فضای بی روح و بلا استفاده به مکانی ارزشمند جهت شهروندان تبدیل می گردد.
رستم زاده ادامه داد: این فضا به مساحت ۲۳ هزار مترمربع واقع در شهرک امیرکبیر است که شامل ده هزار متر مربع محوطه سازی اعم از پیست دوچرخه، پیاده رو، آبنما، روشنایی مبلمان شهری است.
وی افزود این پروژه با هدف ارتقاء تعاملات اجتماعی و گسترش فضای عمومی، ایجاد فضای امن و ارتباط شهروندان با طبیعت و ارتقاء امنیت اجتماع محلی توسط منطقه چهار در حال اجرا است.
* نصب وسایل بازی کودکان و کف پوش در پارک‌های منطقه
شهردار منطقه چهار شیراز از نصب وسایل بازی کودکان و کف پوش در پارکهای سطح منطقه ایمن سازی محوطه بازی کودکان در پارک های محدوده شهرداری منطقه خبر داد.  
مهندس رستم زاده شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: به منظور ایجاد محیطی مناسب وهمچنین در راستای سپری کردن اوقات فراغت خانواده ها در کنار کودکان نسبت  به  ایمن سازی  و بهبود  فضاهای موجود در پارک ها با نصب وسایل بازی و کف پوش های مناسب در سطح منطقه اقدام شد.
شهردار منطقه چهار شیراز با بیان اینکه وسایل مذکور براساس استانداردهای لازم تهیه و نصب گردیده است عنوان نمود: کف پوش ها نصب شده از جنس لاستیک مخصوص زمین بازی کودکان ساخته شده تا در هنگام استفاده کودکان دچار آسیب نشوند.
وی افزود: در حال حاضر نصب وسایل بازی و کف پوش در پارک معلم واقع در بولوار پاسداران  پارک ایرانی در بیست متری امام خمینی(ره)، در حال اجرا است و پارک های صاحب الامر(عج)، پارک محله جانبازان در دستور کار قرار گرفته است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما