امروز، چهار شنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰

مباحث مربوط به توسعه کلان فارس در سفر رئیس‌جمهوری دنبال می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به این استان گفت: در این سفر مباحث مختلف مربوط به حوزه‌های عمرانی وتوسعه کلان استان و آن دسته از پیشنهادهایی که به نهاد ریاست جمهوری ارائه شده و مورد بررسی قرار گرفته، دنبال خواهد شد. 
محمود رضایی کوچی افزود: این مباحث مربوط به حوزه‌های مختلف از جمله آب است که تکمیل تعدادی از سدهای استان برای تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی و آشامیدنی را شامل خواهد شد.
وی ادامه داد: بحث انتقال آب از خلیج فارس، انتقال آب از سد تنگ سرخ بشار در استان کهگیلویه و بویراحمد به شیراز و تکمیل شبکه‌های آبیاری و زهکشی سدها برای استفاده اراضی پایین دست از دیگر مواردی است که در این سفر بررسی خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اظهار داشت: همچنین در این سفر بحث تامین مالی برای توسعه بخش کشاورزی و تجهیز این بخش به فناوری‌های نوین از جمله آبیاری تحت فشار، بحث‌های مربوط به توسعه حمل و نقل جاده‌های، ریلی و هوایی از جمله راه آهن شیراز - بوشهر، راه آهن شیراز - گلگهر، راه آهن شیراز - جهرم - لار - بندرعباس و تأمین اعتبار برای تکمیل پروژه‌های آزادراهی و بزرگراهی در دست اجرا در استان از جمله آزادراه شیراز - اصفهان و ادامه آن تا بوشهر، توسعه فرودگاه‌های استان و ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز دنبال خواهد شد. وی افزود: کمک به تکمیل پروژه‌های گردشگری استان و همچنین پروژه موزه دفاع مقدس و تالار مرکزی شیراز از دیگر مباحثی است که در این سفر مورد توجه خواهد بود.
رضایی کوچی بیان کرد: در بحث درمان هم شروع پروژه‌های درمانی مانند بیمارستان شماره ۲ نمازی شیراز، بیمارستان میانرود شیراز و تکمیل بیمارستان‌های در دست اجرا در برخی شهرستان‌های استان مطرح و دنبال خواهد شد.
وی ادامه داد: کمک به صنعت استان در جهت جلوگیری از خام فروشی، کمک به بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و اعطای تسهیلات به این بنگاه‌ها به منظور افزایش ظرفیت تولید آنها و همچنین استفاده از ظرفیت بنگاه‌های توسعه گرا و بانک‌ها برای تکمیل پروژه‌های عمرانی از دیگر مواردی است که در این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. او گفت: همچنین در بحث توجه به حرم مطهر شاهچراغ به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع)، توسعه پروژه‌های مربوط به این حرم مطهر و آستان مقدس سید علاالدین حسین (ع) نیز دنبال خواهد شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما