امروز، چهار شنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

فتح دوشنبه توسط ارتش سرخ!

استقلال تاجیکستان صفر- پرسپولیس یک
ترکیب استقلال تاجیکستان:
مخر الدین حسنوف، الکسی لارین، زوئیر جورابوئف، وحدت هانانوف، احتام نظروف، امیر بک جورابوئف، علیشهر جلیلوف، منوچهر صفروف، اسلام زویروف، منوچهر جلیلوف، رستم سویروف 
سرمربی: ویتالی لوچنکو 
ترکیب پرسپولیس:
حامد لک، فرشاد فرجی، سید جلال حسینی، سیامک نعمتی، سعید آقایی، رضا اسدی، میلاد سرلک، امید عالیشاه(حامد پاکدل79)، مهدی ترابی، وحید امیری و مهدی عبدی(عیسی آل کثیر79).
سرمربی: یحیی گل محمدی
طی چند وقت اخیر بارها و بارها به این نکته اشاره شده که استقلال تاجیکستان برای آنکه بتواند از سد پرسپولیس بگذرد، در چند وقت اخیر خودش را مخفی کرده و هیچ اطلاعاتی از این تیم به بیرون درز نکرده است. موضوعی که یحیی گل‌محمدی در کنفرانس خبری قبل از بازی امشب هم درباره آن صحبت کرده و گفته که اطلاعاتش از این تیم، فقط مربوط به بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان بود و همه منتظر بودند که آیا تجربه بازیکنان پرسپولیس می‌تواند در بازی به نفع یحیی و تیمش تمام شود یا نه!
 استقلال تاجیکستان، شگفتی رقابت های این فصل لیگ قهرمانان آسیا بوده و در گروهی که الهلال عربستان در آن حضور داشت، توانست به عنوان تیم صدرنشین، راهی مرحله حذفی شود. کار بزرگ این تیم در مرحله گروهی، پیروزی 4 بر 1مقابل الهلال بود.
استقلال تاجیکستان که قهرمان 7 فصل اخیر لیگ کشورش محسوب می‌شود، در حالی میزبان پرسپولیس خواهد بود که در پایان هفته هفدهم رقابتهای لیگ تاجیکستان، با 42 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی‌اش است. این تیم در 17 بازی قبلی‌اش در لیگ تاجیکستان، 53 گل زده و فقط 7 گل خورده است.
در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته ارتش سرخ پایتخت در شهر دوشنبه مقابل تماشاگران پرتعداد استقلال تاجیکستان به مصاف این تیم رفت. نیمه اول دیدار دو تیم استقلال تاجیکستان و پرسپولیس با تساوی بدون گل به پایان رسید، هر چند که پرسپولیسی ها در حاکمیت توپ کاملا برتر از حریف ناشناخته خود بودند.
در نیمه دوم بازهم شاگردان گل محمدی بدنبال گل برتری بودند و حملاتی را تدارک دیدند اما تیم میزبان تنها بدنبال آرام کردن بازی و گرفتن سرعت آن بود تا شاید در ضدحملات بتواند زهر خود را بریزد و شگفتی صعودش به این مرحله را تکمیل کند.
بازی هرچه به پیش می رفت تیم پرسپولیس برای رسیدن به گل بی تاب تر می گردید تا در دقیق 79 یحیی گل محمدی یک مهاجم و یک هافبک را بیرون کشید و دو مهاجم دیگر را جایگزین کرد. در این دقیقه عالیشاه از بازی خارج و حامد پاکدل مهاجم فصل قبل آلمینیوم اراک که سبب شد تنها شکست پرسپولیس رقم بخورد،وارد بازی شد.همچنین به جای مهدی عبدی، عیسی آل کثیر وارد بازی شد.
پرسپولیسی ها هر لحظه فشار را بیشتر می کردند و فرصت ها را یکی پس از دیگری هدر می دادند تا اینکه در دقیقه نود روی یک شوت قوسی ترابی موفق به فرو ریختن دروازه تاجیک ها شد تا ارتش سرخ ورزشگاه مرکزی شهر دوشنبه را که مملو از تماشاگر بود فتح نماید و از این مرحله به سختی عبور کند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما