امروز، جمعه، ۸ مهر ۱۴۰۱

قدرت‌نمایی آقای خاص یا رکورد تاریخی درستکار؟

مسابقات جهانی کشتی آزاد و فرنگی از چند روز دیگر در نروژ آغاز می شود و همه در انتظار عملکرد خوب گوش‌شکسته‌ها هستند.
مسابقات جهانی کشتی به میزبانی اسلو نروژ از ۱۰ مهرماه آغاز خواهد شد که کاروان کشتی آزاد و فرنگی کشورمان به صورت کامل در ۱۰ وزن در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.
* سال ۲۰۱۱ بهترین نتیجه ایران در یک دهه اخیر
در طول یک دهه اخیری که مسابقات جهانی برگزار شده، کشتی آزاد همیشه نتایجی بهتر از فرنگی داشته است. کشتی آزاد از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ (ایران در سال ۲۰۱۲ در مسابقات شرکت نکرد) که آخرین مرحله مسابقات بود ۶ طلا، ۸ نقره و ۱۳ برنز کسب کرده این در حالیست که حاصل فرنگی‌کاران در این مدت ۴ طلا، ۲ نقره و ۱۲ برنز بوده است. کشتی آزاد در سال ۲۰۱۳ و کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۴ قهرمان جهان شدند.
بهترین نتیجه کشتی آزاد و فرنگی در سال ۲۰۱۱ در ترکیه رقم خورد که کاروان کشتی کشورمان ۴ طلا، یک نقره و ۲ برنز کسب کرد که از این تعداد ۲ طلا، یک نقره و یک برنز سهم آزاد بود. 
کاروان ورزشی کشورمان در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان یک طلا، یک نقره و ۵ برنز کسب کرد و در رده‌بندی مجموع در جایگاه هشتم قرار گرفت. حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم تنها طلایی ایران بود، علیرضا کریمی هم تنها نقره کشورمان را کسب کرد. در این مسابقات بهنام احسان‌پور، یونس امامی در آزاد، علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و سعید عبدولی در فرنگی به مدال برنز رسیدند.
* هت‌تریک یزدانی در اسلو؟ 
مسابقات جهانی نروژ در حالی برگزار خواهد شد که در لیست کاروان اعزامی کشورمان حسن یزدانی برای پنجمین دوره، امامی و گرایی برای دومین دوره متوالی روی تشک می‌روند.حسن یزدانی در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ به مدال طلا دست یافت و در سال ۲۰۱۵ نقره و در  ۲۰۱۸ برنز گرفت. حالا باید دید با حضور دیوید تیلور به عنوان مهم ترین حریف یزدانی، بولدوزر ایرانی می‌تواند سومین طلا را کسب کند؟
برای انتخاب نفرات اعزامی به مسابقات جهانی نروژ، کادر فنی کشتی آزاد و فرنگی چرخه انتخابی را در نظر گرفتند هر چند چرخه محمد بنا از سوی برخی کشتی‌گیران و کارشناسان با انتقاداتی روبه‌رو شد اما آقای خاص تأکید داشت عدالت در انتخابی‌ها رعایت شده است.
بعد از کسب یک طلا و یک برنز کشتی فرنگی حالا همه نگاه‌ها به شاگردان بناست تا این بار هم کشتی‌گیران با قدرت‌نمایی حریفان را به زیر ببرند. از طرفی بعد از پایان همکاری غلام محمدی با فدراسیون کشتی و حضور پژمان درستکار خیلی‌ها منتظر عملکرد شاگردان او در نروژ هستند. با توجه به اینکه کشتی آزاد در بیشتر سالها نتیجه‌ای بهتر از فرنگی در مسابقات جهانی داشته باید دید آیا در نروژ هم تیم پژمان درستکار می‌تواند نتیجه‌ای تاریخی را به ثبت برساند یا اینکه مانند المپیک شاگردان بنا قدرت خود را به رخ حریفان خواهند کشید؟
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما