امروز، چهار شنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

مجموعه ورزش و جوانان فارس از ورزشکاران پارالمپیکی تمام قد حمایت کردند

ساره جوانمردی گفت: از حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان، معاون ورزش بانوان، رئیس هیات جانبازان و معلولان فارس دیگرمسئولان استان که زحمت کشیده بودند و به استقبال ما آمدند تشکر می کنم و امیدوارم جبران کنم.
ساره جوانمردی قهرمان پارالمپیک با بیان اینکه و درشرایط کرونا استقبال خوبی از ما در شیراز به عمل آمد، گفت: از حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان، معاون ورزش بانوان، رئیس هیات جانبازان و معلولان فارس دیگر مسئولان استان که زحمت کشیده بودند و به استقبال ما آمدند تشکر می کنم و امیدوارم جبران کنم.
این ورزشکار پرافتخار گفت: به هنگام زیارت حضرت شاه چراغ (ع ) افتخار خادمی این بارگاه مطهرنصیبم شد امیدوارم که لایق خادمی باشم.
ساره جوانمردی دوشنبه به حقوق صندوق حمایت از ورزشکاران اشاره کرد و افزود: حقوقی که از این صندوق به مبلغ یک میلیون تومان دریافت می کنیم ناچیز است و امیدوارم این رقم هم تغییر کند.
* شاید کسی نخواهد بچه‌دار شود
وی ادامه داد: ‌حدود ۶ سال پیش در مجلس مصوبه‌ای برای استخدام قهرمانان پارالمپیک به تصویب رسید که باید تغییر کند؛ در مصوبه مجلس آمده است که فرزندان قهرمانان پارالمپیک می توانند استخدام شوند، شاید کسی نخواهد بچه دار شود.
جوانمردی اضافه کرد: بارها به این مصوبه اعتراض کردم و حتی در ملاقات با سلطانی فر وزیر سابق ورزش و جوانان این موضوع را مطرح کردم اما گفتند مصوبه است و دیگرنمی شود کاری کرد.
* دوران قهرمانی تمام می‌شود، نمایندگان مجلس توجه کنند
پرچمدار پارالمپیک توکیو ادامه داد: سرانجام دوران قهرمانی تمام می شود و ما باید به فکر پس از آن باشیم و از نمایندگان مجلس می خواهم این قانون را تغییر دهند زیرا شرایط قراردادی برای کارمندان امنیت شغلی ندارد و هر سال باید نگران باشیم که آیا قرار داد ما تمدید می شود و یا نه و این امر هم ربطی به اداره کل ورزش و جوانان ندارد زیرا مجلس شورای اسلامی باید مصوبه را تغییر دهد.
جوانمردی ادامه داد: در ملاقات با حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان نیز این موضوع را مطرح کردم و عاجزانه در خواست دارم، ایشان که از قهرمانان هستند و درد یک ورزشکار را به خوبی می داند پیگیر تغییر این مصوبه باشند و اینکه برای ما شرط گذاشته شده جای تعجب دارد.
* میزان پاداش ورزشکاران ۲ مدالی تغییر کند
جوانمردی در مورد میزان پاداش برای ورزشکارانی که ۲ مدال در پارالمپیک و یا بازی های آسیایی کسب 
می کنند نیز گفت: دقیقا همین مسئله که برای مهدی اولاد پیش آمد برای من هم که تنها کسی بودم که در پارالمپپک ریو ۲ نشان طلا گرفتم و همچنین در بازی های آسیایی اینچه اون کره جنوبی هم ۲مدالی شدم همین اتفاق افتاد و برای مدال های دیگرم نیز ۱۰ درصد پاداش پرداخت شد.
وی اضافه کرد: در رابطه با این مصوبه وزارت ورزش و جوانان پیشتر اعتراض کرده ام اما نتیجه ای نداشت امیدوارم حمید سجادی وزیر ورزش که درک خوبی از قهرمانان دارد این مصوبه را تغییر دهد زیرا ورزشکاری که موفق به کسب ۲ نشان در چنین رودیدادهای مهمی می شود قطعا وقت گذاشته است و افتخارش هم برای کشور است.
قهرمانانی که ۲ مدال می گیرند، پاداش یکی از 
مدال ها به صورت کامل و پاداش مدال دیگر فقط ۱۰ درصد مبلغ به صورت نقدی پرداخت می شود که ورزشکاران به این موضوع معترض هستند.
* شرایط آب و هوایی توکیو
جوانمردی گفت: تا ۹ روز اول شرایط آب و هوایی توکیو شرجی و با رطوبت بسیار بالا بود و روزهای آخرهم هوا کاملا بارانی بود و مجبور شدم در این شرایط در ماده ۵۰ متر خفیف که در فضای باز برگزار می شود خیلی انرژی صرف کنم تا به فینال برسم.
وی اضافه کرد: در حالی که انتظار حداقل مدال نقره و یا برنز داشتم اما این اتفاق نیفتاد و در فینال ۲۴ تیری که زدم نتیجه نداد زیرا ما در ایران در این شرایط آب و هوایی کار نکرده بودیم، فقط در تهران دراین ماده ۵۰ متر تمرین کردیم زیرا به غیراز پایتخت درجایی دیگر از کشور محل تمرین و مسابقه ۵۰ مترخفیف نداریم.
این قهرمان ملی با بیان اینکه پنج سال طول کشید تا پارالمپیک توکیو برگزار شود، افزود: بازه زمانی میان ۲ المپیک به مدت چهار سال بسیار زیاد است اما این دوره پنج سال طول کشید و معلوم هم نبود به خاطر کرونا المپیک توکیو برگزار شود و همین امر هم درروحیه ورزشکاران تأثیر منفی گذاشته بود.
جوانمردی ادامه داد: هر چند در توکیو شرایط سختی داشتیم و مدام در قرنطینه بودیم و هر روز هم باید تست کرونا می دادیم اما کشور ژاپن از عهده میزبانی به خوبی برآمد ضمن اینکه اجازه حتی گشت زنی هم در شهر نداشتیم با این حال خوب برگزار کردند.
* جوانمردی: رکوردم حداقل تا سه سال دست نخواهد خورد
وی گفت: از این اینکه توانستم سومین مدال طلای پارالمپیک را کسب کنم خدا را شاکرم و خوشحالم توانستم دل مردم را شاد کنم ضمن اینکه در تپانچه ۱۰ متر رکورد شکنی کردم و خیالم راحت است که حداقل تا سه سال آینده این رکورد در اختیار ایران خواهد بود.
جوانمردی بیان کرد: کمتر از یک سال دیگر به بازی های آسیایی هانگ زو ۲۰۲۲ چین باقی نمانده است و باید سخت تمرین کنیم زیرا این رقابت ها هم بسیار ارزشمند است امیدوارم در آن زمان کرونا تمام شده باشد تا دیگر ورزشکاران و مردم دغدغه این ویروس خطرناک که قربانی های زیادی هم گرفت نداشته باشند.
وی گفت: همچنین شنبه ۲۷ شهریورماه با مقام معظم رهبری دیدار داریم که می توانیم مشکلات استخدامی که مصوبه مجلس است را به عرض رهبر معظم انقلاب برسانیم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما