امروز، سه شنبه، ۵ مهر ۱۴۰۱

شهرداری و طرح ایجاد کوچه‌های سبز محلات

سیدمحی الدین حسینی ارسنجانی - تماشا
در منطقه دو شهرداری شیراز و در بولوار مأذون قشقایی به همت زوجی جوان(نجاتی- عربی) 
کوچه ای به نام «کوچه سبز» ایجاد شده که این دو با هزینه شخصی خود اقدام به ساماندهی کوچه ۱۵سوادآموزی در محل ده پیاله شیراز کرده اند.
کوچه ای که در اصل محل تهیه و تولید و عرضه مبلمان و تجهیزات اداری است اما با سختکوشی و البته صبوری، همراهی و همکاری شهرداری منطقه ۲ شهرداری تبدیل به محلی زیبا و بانشاط و مجموعه ای 
گردشگری، تفریحی شده و استقبال فراوان گردشگران داخلی و خارجی را به دنبال داشته است.
چه خوب است شورای شهر و شهرداری با حمایت از اینگونه زوج های جوان و علاقه مند که با  کمترین امکانات و بهره مندی از مواد بازیافتی و تولید گل و گیاه اقدام به ایجاد فضایی دل انگیز و فرح بخش برای شهروندان ساکن در این منطقه محروم شهر نموده اند برای ایجاد بیشتر چنین مجموعه هایی در دیگر مناطق شهرداری نیز پای کار بیایند و با اندک حمایت ها، شیراز را به شهر کوچه های سبز در عرصه ملی و بین المللی تبدیل نمایند.
به عنوان نمونه در منطقه ۹ شهرداری، کوچه پس کوچه های سرسبز و پردرخت، خلوت شهرک جماران(ضلع جنوبی کارخانه سیمان) می تواند الگوی خوبی برای ایجاد کوچه های سبز و پر طراوت شهری در این منطقه مطرح باشد و همه ساله مورد بازدید جمع کثیری از هموطنان عزیز و شیرازی های باصفا قرار گیرد. تعدد کوچه های سبز شیراز علاوه بر آنکه سیما و منظر شهری دیار گل و بلبل را در انظار و در دیدگان غریبه و آشناخوش جلوه می دهند و موجبات کار آفرینی نسل جوان و علاقه مند به شهر و دیارشان را افزایش می دهد. همچنین در محله سعدی و کوچه های 
فرعی بولوار چمران،خیابان قصردشت، همت شمالی، همت جنوبی، ستارخان، ارم، ابیوردی، صنایع، پشت مله (نیایش)و...، بافت قدیم شهر به ویژه در منطقه فرهنگی تاریخی اطراف حرمین شریف شیراز می توان به ایجاد کوچه های سبز شیراز پرداخت و شادی و نشاط شهروندان را همراه با بازگشت پرندگان و پروانه هابه شهر زیبای شیراز برگرداند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما