امروز، چهار شنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

مدیرکل بهزیستی فارس: ۳۰ هزار نفر در فارس متقاضی بهره‌مندی از مستمری بهزیستی هستند

مدیرکل بهزیستی فارس با اعلام اینکه مستمری مددجویان در نوبت استان حداکثر تا یک ماه آینده برقرار می‌شود، گفت: اطلاعات ۳۰ هزار مددجوی پشت نوبت دریافت مستمری در سامانه ارمغان بهزیستی ثبت شده است.  روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس دوشنبه در مطلب ارسالی خود از قول سید محمد صادق کشفی‌نژاد، افزود:این افراد تا یک ماه آینده با تأمین اعتبار در چرخه مستمری بگیران قرار می گیرند.
مدیرکل بهزیستی فارس ادامه داد: اولویت برقراری مستمری با زنان سرپرست خانوار و افراد دارای معلولیت سرپرست خانوار و با معلولیت شدید و متوسط است.
کشفی‌نژاد بیان کرد: در حال حاضر در بهزیستی فارس‌ ۸۰ هزار نفر مستمری بگیر داریم که از حداقل ۳۲۰۰۰۰ تومان تا حداکثر یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بر اساس بعد خانوار مستمری دریافت می کنند و مددجویان جسمی حرکتی بیشترین فراوانی را در افراد مستمری بگیر دارند. 
مدیرکل بهزیستی فارس یادآور شد: در راستای بهبود معیشت مددجویان طرح افزایش ۷۰ درصدی مستمری مددجویان در سال ۱۴۰۰ اجرایی شد.
کشفی نژاد همچنین اظهار داشت: بازتوانی مددجویان، خودکفایی و درآمدزایی ایشان اولویت بهزیستی است و مستمری افرادی که پس از دریافت وام کم‌بهره و حمایت بهزیستی با راه اندازی حرفه دارای درآمد و مستقل می شوند پس از مدتی قطع می شود که البته این به معنی قطع کامل خدمات رسانی به آنها نیست.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما