امروز، چهار شنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

بیش از ۲ میلیون و ۳۰۶ هزار دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کرونا  در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دوشنبه بیست و دوم شهریور ۱۴۰۰، اعلام کرد.
 سید روح ا... حسینی، از بستری ۳۰۹ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان خبر داد و گفت: هم اکنون سه هزار و ۱۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در 
بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
 همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷۲ هزار و ۹۶۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۷ هزار و ۷۳۹ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۲۷ هزار و ۵۳۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز تاسف از جان باختن ۱۶ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری از ظهر یکشنبه تا ظهر دوشنبه، مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا  بیست و دوم شهریور را ۶ هزار و ۴۴۸ نفر اعلام کرد.
 حسینی در ادامه از بهبودی ۳۷۶ هزار و ۵۷۲ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با بیان اینکه تا کنون، یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۳۶ دز نوبت اول و ۷۰۳ هزار و ۳۳۵ دز نوبت دوم واکسن علیه کرونا در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: همچنین با ۱۲۲ هزار و ۱۰۰ دز واکسن تزریق شده طی یک روز، مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا تاکنون در فارس به ۲ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۳۷۱ دز رسید. این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به روند نزولی آمار جانباختگان کرونا در استان فارس و بهبود نسبی شرایط این بیماری در موج پنجم، توجه به دو نکته را حایز اهمیت دانست و یادآور شد: برای پیشگیری از اوج گیری مجدد این اپیدمی باید از ساده انگاری پرهیز شود و رعایت شیوه نامه های بهداشتی و پیشگیرانه را با جدیت دنبال کنیم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما