امروز، چهار شنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقلید: جشنواره شعر رضوی شمال فارس پایان یافت

سرودن اشعار آیینی یکی از مباحثی است که فرهنگ دینی و سنت‌های آن را زنده نگه داشته و در دوران گذشته این اشعار باعث رشد وتعالی فرهنگ دینی شده است. 
فاطمه السادات رسولی افزود: همواره سروده‌هایی با درون‌مایه، مدح و ثناى اهل‌بیت، گفتمان و ارزش‌های دین مقدس اسلام و کرامات و فضائل این خاندان جلیل‌القدر، مقدس و نماد احسان است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقلید ادامه داد: دبیرخانه دومین جشنواره شعر رضوی، محورهای جشنواره را ابعاد نورانی زندگی حضرت امام رضا (ع)، در وصف و فراق حضرت امام رضا(ع)، سفر تاریخی حضرت امام رضا(ع) از مدینه تا طوس، حضرت امام رضا(ع) و جهان اسلام، حضرت امام رضا(ع) و عدالت‌خواهی و اثرگذاری امروزی بارگاه قدسی حضرت امام رضا(ع) و مشهد مقدس در جنبه‌های گوناگون زندگی مردم، دانست. دبیر دومین جشنواره‌ شعر رضوی شمال استان فارس با اشاره به حضور شاعران برجسته در دومین جشنواره شعر رضوی منطقه شمال فارس، همه آثار دریافتی را دارای ارزش معنوی، کیفیت بالا و جایگاه ویژه‌ای برشمرد و یادآور شد: شعر در شکل‌گیری هویت ایرانی اسلامی و ترویج فرهنگ دینی ما جایگاه والایی دارد. رسولی جشنواره شعر رضوی را رویداد مهم و غنی فرهنگی خواند و حضور پررنگ شعرای منطقه را از رخدادهای دومین دوره جشنواره دانست که به همبستگی آن‌ها می‌انجامد و بیان داشت: یکصد سروده از 35شاعر 9 شهرستان منطقه شمال فارس به دبیرخانه رسید.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما