امروز، دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کاراته داراب نیازمند خانه اختصاصی است

فرزانه قنبر دزفولی- سرویس ورزشی
پیشرفت و موفقیت در عرصه ورزشی با توقف و ایستا بودن سازگاری ندارد و تحقق پیشرفت همه جانبه محتاج تلاش مستمر و مسئولیت‌پذیری در سطوح فردی و اجتماعی است‌. بدون شک وجود افراد فعال و کارآمد در یک مجموعه ورزشی نقش بسزایی در پیشبرد اهداف آن مجموعه ایفا می کند و تأثیرات مثبتی در روند رشد و توسعه ورزش استان 
می گذارد.
مرضیه بهروزی‌نسب یکی از بانوان فعال و پرتلاش استان فارس در عرصه ورزشی است که فعالیت های چشمگیرش در رشته کاراته زبانزد افراد فعال در این عرصه است. وی که در حال حاضر به عنوان نائب رئیس هیأت کاراته شهرستان داراب مشغول به فعالیت است، پشتکار زیادی برای توسعه کاراته بانوان در این شهرستان دارد. او همچنین در طول سال های فعالیتش در این رشته ورزشی، حضور موفقی در بخش مربیگری و داوری داشته است و با فعالیت در بخش مربیگری توانسته ورزشکاران توانمند و ارزنده ای را به جامعه ورزش فارس معرفی کند.
مرضیه بهروزی‌نسب نایب رئیس هیأت کاراته شهرستان داراب در گفتگو با سرویس ورزشی «تماشا» با بیان اینکه موفقیت در هر عرصه نتیجه مجموعه ای از عوامل است که می توان آنها را عوامل کلیدی موفقیت نامید، اظهار کرد: بدون شک موفقیت های کاراته فارس در گرو همکاری و در سایه تلاش تمامی افراد فعال در این رشته ورزشی به دست می آید. خوشبختانه شاهد اتفاقات خوبی در عرصه کاراته استان فارس هستیم و حتی می توانم بگویم که کاراته در شهرستان داراب با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود در این شهرستان، از وضعیت بسیار مطلوبی بهره 
می برد.
بهروزی‌نسب افزود: تمام تلاش خود را به کار گرفتیم که در سال جدید هم مانند سال های گذشته فعالیت ها و برنامه های خود را در راستای توسعه ورزش کاراته در سطح شهرستان پیش ببریم.
وی در خصوص ورودش به عرصه ورزشی، گفت: من ورزش را از سن ۱۲ سالگی شروع کردم. از همان ۱۲ سالگی در درونم علاقه و انرژی سرشاری برای ورزش کردن وجود داشت و از همان سن وارد رشته رزمی شدم. به طور کلی از هیجان، ورزش و تحرک لذت می‌بردم. بدین ترتیب استارت فعالیت هایم در رشته رزمی با قدرت و علاقه زیادی زده شد.
بهروزی‌نسب ادامه داد: سال۷۴ به عنوان نماینده کونگ فو در شهرستان مشغول به فعالیت شدم. نیروهای بسیار خوب و کلاس فعالی داشتم. در سال ۹۴ وارد کاراته شدم با تحقیقاتی که انجام دادم سبک ایچی گکی کیوکوشین را انتخاب کردم.
وی اضافه کرد: با تلاش ها و پشتیبانی های جناب آقای احمد مبارکی رئیس هیأت کاراته استان فارس و سنسی امیرخانی نماینده بانوان سبک ایچی گکی کیوکوشین در استان استارت مربیگری من در کاراته زده شد و سال اول با استقبال بی نظیری از هنرجو روبه رو شدیم.
بهروزی‌نسب به فعالیت هایش در عرصه مربیگری اشاره کرد و یادآور شد: در دوران مربیگری ام از سال ۹۴ تا به امروز سعی کردم در تمامی مسابقاتی که در سطح استان و کشور برگزار می‌شد شرکت کنم و بازیکن اعزامی به این رقابت ها داشته باشم. خوشبختانه در اکثر مسابقات بیشترین هنرجو از شهرستان داراب بود.
وی خاطر نشان کرد: در طول این سال ها در تمامی مسابقات لیگی و جشنواره ای که در سطح استان و کشور و یا به صورت منطقه ای برگزار می شد، شرکت کردیم و خوشبختانه توانستیم مقام های بسیار زیادی را به دست بیاوریم. همچنین در چندین دوره موفق به کسب مقام های تیمی اول، دوم و سوم در مسابقات استانی، جشنواره ای و جنوب کشوری شدیم.
بهروزی‌نسب افزود: چهار نفر از هنرجویان مان را به مسابقات ۲۰۱۸ بلغارستان اعزام کردیم و سال ۹۴ اولین هنرجوی من به اردوی تیم ملی اعزام شد.
وی بیان داشت: در سال ۹۸ مسابقات اوراسیایی به میزبانی استان فارس برگزار شد و ۲۳ هنرجو به این مسابقات اعزام شدند که در پایان این مسابقات سه هنرجو مقام اول را کسب کردند. سه هنرجو در جایگاه دوم ایستادند و نه هنرجو در جایگاه سوم قرار گرفتند.
مربی کاراته سبک ایچی گکی کیوکوشین شهرستان داراب، عنوان کرد: در حال حاضر ۵۰ هنرجوی من دارای کمربند قهوه ای مشکی و ۳۰۰ هنرجو با کمربندهای رنگی در حال فعالیت هستند. در واقع از اولین دوره مربیگری بنده در سال ۹۴ تا به امروز ۷۰۰ هنرجو وارد کلاس من شدند و توانستند به موفقیت های قابل توجهی نائل شوند.
وی اضافه کرد: در طول این سال ها با هنرجویان ارشدم در تمامی استاژهایی که در سطح استان و کشور برگزار می‌شد، حضور داشتم. حتی قضاوت مسابقات مختلفی که در سطح استان و کشور برگزار می‌شد، را بر عهده داشتم.
بهروزی‌نسب یادآوری کرد: در چندین دوره به عنوان مربی و سرپرست در مسابقات کشوری و جنوب کشور شرکت کردم و همیشه تمام تلاش خود را به کار گرفتم که در کنار ورزش شرایط انجام فعالیت های تمرینی، اردویی و تفریحی را برای هنرجویانم فراهم کنم.
وی برنامه ریزی مدون و منسجم را از اولویت های هیأت کاراته شهرستان داراب در راستای توسعه ورزش کاراته دانست و تصریح کرد: با 
برنامه ریزی صورت گرفته و حضور در بخش ها و مناطق روستایی شهرستان داراب تلاش کردیم رشته کاراته را در تمامی نقاط شهرستان داراب فعال کنیم. خوشبختانه در حال حاضر رشته کاراته به ویژه کاراته بانوان در تمام بخش های شهرستان فعال است و امیدواریم که بتوانیم در آینده ای نزدیک تعداد بیشتری از هنرجویان را به سمت این رشته جذاب سوق دهیم.
داور رسمی فدراسیون کاراته به بیان مشکلات موجود در این رشته ورزشی پرداخت و تشریح کرد: با توجه به تعداد زیاد هنرجوها و استقبال فراوان از این رشته و به دلیل اینکه این رشته جزو طرح آمایش در شهرستان داراب است خواهشمندیم که اداره کل ورزش و جوانان استان فارس و هیأت کاراته استان از لحاظ تجهیزات توجه ویژه ای به کاراته این شهرستان داشته باشند. همچنین نیاز مبرمی به تاتامی، لوازم داوری و دیگر تجهیزات مورد نیاز این رشته داریم و اما مهم ترین معضلی که ما با آن رو به رو هستیم، عدم وجود مکان استاندارد برای انجام تمرینات و فعالیت های مربوط به کاراته در این شهرستان است. لذا خواستاریم که خانه کاراته در شهرستان داراب تأسیس و راه اندازی شود.
او خاطر نشان کرد: در بخش بانوان جلسات متعدد و معمولاً هفتگی با مربیان و دست اندرکاران این حوزه در شهرستان برگزار می کنیم که این تعامل و همدلی باعث شده که رشته کاراته در شهرستان داراب و مخصوصاً در حوزه بانوان رشد چشمگیری داشته باشد و من از تمامی همکاران عزیزم و هنرجویان ارشدم که در این زمینه با من تعامل و همکاری قابل توجهی داشتند، بی نهایت سپاسگزارم و امیدوارم که بتوانیم این همکاری را ادامه دهیم.
وی تأکید کرد: در حال حاضر در بخش ورزشی شهرستان داراب، خانواده بزرگی از کاراته را در کنار خود دارم و پس از گذشت سال ها سختی و تلاش های فراوان موفق شدم هنرجویان واجد شرایطی را پرورش دهم. همچنین با گذراندن دوره های مربیگری و داوری توانستم ۱۰ مربی و ۵ داور رسمی فدراسیون کاراته را در کارنامه فعالیت های خود ثبت کنم و تمامی این دستاوردها باعث افتخار من است.
نماینده کاراته سبک ایچی گکی کیوکوشین در شهرستان داراب، گفت: در دوره فعالیتم در قسمت سبک شوتوکان، دو هنرجویم از سبک های شوتوکان را تشویق کردم که وارد سطح مربیگری شوند. آنها هم در 
دوره های مربیگری شرکت کردند و حکم مربیگری گرفتند و برای وارد شدن به عرصه داوری نیز به آنها کمک کردم و خوشبختانه در تمام 
برنامه های هیأت کاراته بانوان سبک کاراته آزاد و شوتوکان با برنامه ریزی های خوب توانستند در کنار هم تعامل خوبی داشته باشند.
وی به اقدامات هیأت کاراته شهرستان داراب در دوران کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: در اسفند ماه سال ۹۸ که به دلیل شیوع بیماری کرونا، تمامی فعالیت های ورزشی متوقف و باشگاه ها و کلاس ها تعطیل شدند، اولین هیأتی بودیم که اقدام به برگزاری چالش برای ورزشکاران کردیم و در این مسیر موفق شدیم به طوری که هیأت های دیگر هم از ما تقلید کردند و این کار را انجام دادند.
بهروزی‌نسب در ادامه گفت: تا پایان سال ۹۹، توانستیم چالش های خوبی را از طریق فضای مجازی برگزار کنیم و همچنین در طول این مدت هنرجویانمان در مسابقات مجازی، استانی و کشوری شرکت کردند و در قسمت هنری و فرهنگی هم هنرجویان در قسمت بانوان توانستند فعالیت خوبی در این سطح داشته باشند و حتی تقدیرنامه هایی را به خطر تلاش قابل توجهی که در این زمینه داشتند، دریافت کنند.
نایب رئیس هیأت کاراته شهرستان داراب در پایان سخنانش ضمن تشکر از رؤسای هیأت های استان فارس و شهرستان داراب، ابراز کرد: خدارا شاکرم که هنرجویان بسیار خوب، فعال و با اخلاقی دارم که همیشه و در هر شرایطی آماده فعالیت هستند. جا دارد که از هیأت کاراته و اداره ورزش جوانان شهرستان داراب نیز تشکر ویژه‌ای داشته باشم. از مسئول تربیت بدنی سپاه شهرستان داراب و بسیج خواهران نیز که در این چند سال کاراته بانوان داراب را حمایت کردند و همچنین از احمد مبارکی رئیس هیأت کاراته فارس و امیرخانی که دستاوردهای چشمگیر کاراته داراب را مدیون این بزرگواران هستیم، بی نهایت سپاسگزارم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما