امروز، دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

شکایت باشگاه شیرازی به CAS

مدیرعامل باشگاه قشقایی شیراز گفت: مجوز بازی چند بازیکن تیم نود ارومیه غیرقانونی بوده و به همین خاطر به دادگاه حکمیت ورزش شکایت می کنیم. پس از شکایت سه باشگاه‌ قشقایی شیراز، پارس‌جنوبی جم و ملوان بندرانزلی مبنی بر استفاده تیم نود ارومیه از چند بازیکن غیرمجاز، کمیته انضباطی فدراسیون رأی به برائت باشگاه نود داد و تأکید بر تخلف این باشگاه باعث شد پرونده به کمیته استیناف برود. در کمیته استیناف هم رای کمیته انضباطی تأیید شد در حالی که مدیر عامل باشگاه قشقایی شیراز معتقد است کمیته استیناف رأی را بدون بررسی ادله و مستندات این باشگاه صادر کرده است.
روح‌ا... نجف‌پور در این زمینه اظهار داشت: بله، این رأی تأیید شده و ما قصد مراجعه به دادگاه CAS را داریم. برای تأیید این رأی در کمیته استیناف، حتی حاضر نشدند ما را بخواهند که حرف‌هایمان را بشنوند و مدارک و مستندات‌مان را ارائه بدهیم. چون پنجره باشگاه نود ارومیه توسط فیفا بسته شده قصد داریم شکایت‌مان را به دادگاه CAS ببریم. مدیرعامل باشگاه قشقایی شیراز در مورد ماجرای شکایت از نود ارومیه عنوان کرد: اصل ماجرا این است که پنجره تیم نود ارومیه به خاطر بدهی به یک بازیکن خارجی بسته شده، البته این بازیکن برای ماشین‌سازی بوده اما زمانی که امتیاز ماشین‌سازی را به نود ارومیه دادند بدهی‌های آن هم منتقل شد. این بدهی باعث شد پنجره نقل و انتقالاتی توسط فیفا بسته شود و وقتی این اتفاق می‌افتد مرجع داخلی نمی‌تواند آن را باز کند. مانند باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس که تا بدهی‌هایشان را ندادند پنجره‌شان باز نشد.
وی افزود: باشگاه نود در ابتدای فصل جاری جلسه‌ای را با کمیته تعیین وضعیت برگزار کرد. شورایی برگزار شد و در آن اجازه صدور کارت چند بازیکن را دادند. گفته می‌شود به استناد اینکه باشگاه نود ارومیه اعلام کرده این بازیکنان جدید نیستند و بازیکن سابق نود بوده‌اند کارت بازی‌شان صادر شده اما ما اسنادی را ارائه کردیم و به کمیته انضباطی دادیم که این بازیکنان، بازیکن سابق نود نبوده‌اند. آنها حتی دو فصل قبل هم بازیکن نود نبوده‌اند و سه فصل قبل هم که اصلاً نود ارومیه وجود نداشته است!
نجف‌پور تصریح کرد: گفتیم سازمان لیگ استعلام بگیرد که کارت بازی تیم قبلی این بازیکنان برای چه تیمی بوده است. متأسفانه کمیته انضباطی صورت مسئله را پاک می‌کند و می‌گوید چون سازمان لیگ و فدراسیون مجوز داده‌اند این بازیکنان غیرقانونی محسوب نمی‌شوند. در صورتی که آن‌ها حتی تحقیق نکرده‌اند این بازیکنان در نود ارومیه بوده‌اند یا خیر. همان بازیکن در مسابقات لیگ آزادگان به ما گل زد. مدیرعامل باشگاه قشقایی شیراز در مورد اینکه باشگاه نود ارومیه اعلام کرده فدراسیون فوتبال نامه‌ای را به فیفا ارسال کرده مبنی بر اینکه هیچ تعهدی در خصوص این بدهی خارجی متوجه باشگاه نود نیست، عنوان کرد: وقتی باشگاهی امتیازش منتقل می‌شود، تمام بدهی‌های آن هم منتقل می‌شوند. باشگاه نود اعلام می‌کند وقتی من امتیاز را گرفتم این بدهی‌ها وجود داشته و الان به من ربطی ندارد. آن‌ها مدعی هستند که امتیاز به ما هبه شده اما بحث هدیه و هبه و اینکه بدهی‌ها به من ربطی ندارد کاربرد داخلی دارد. در بُعد بین‌المللی این حرف‌ها خریداری ندارد. فیفا این صحبت‌ها را نمی‌پذیرد. اگر امتیاز باشگاهی عوض شود بدهی آن بر عهده باشگاه جدید 
است.
نجف‌پور با اشاره به مصاحبه سال گذشته‌اش با خبرگزاری فارس (اینجا ببینید)، گفت: من از منافع تیمم دفاع کردم. به خاطر آن مصاحبه من را اذیت کردند و حتی کمیته انضباطی برای من جریمه نقدی تعیین کرد و گفتند شما نشر اکاذیب 
کردید.
وی افزود: من شنیده‌ام که فیفا هنوز پنجره نود ارومیه را باز نکرده است. ما قصد داریم هفته آینده به دادگاه CAS شکایت کنیم. رأی کمیته انضباطی ناعادلانه بود. آن بازیکنان، بازیکن سابق ارومیه نبودند و به این دلیل پذیرفته شده که نود اعلام کرده بازیکن سابق ما بودند. من هم می‌گویم این‌ها بازیکن سابق نود نبودند. لیست تیم نود در فصل گذشته هم موجود است. کارت بازی آن‌ها در تیم‌های دیگر هم موجود است. بنابراین مجوز بازی‌شان که صادر شده غیرقانونی است. شورایی تشکیل دادند و گفتند این‌ها بازی کنند و من به دادگاه CAS هم می‌خواهم همین را بگویم.

 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما