امروز، دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تأکید وزیر ورزش بر آمادگی ایران برای میزبانی از رقابت‌های بدنسازی قهرمانی جهان

وزیر ورزش و جوانان با رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی دیدار و گفت‌وگو کرد.
رافائل سانتونجا رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی با همراهی عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی ایران و سایر مسئولان دیروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان با سلطانی‌فر دیدار و گفت‌وگو کرد. در این ملاقات مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی و طهماسبی مدیر روابط بین الملل وزارت ورزش نیز حضور داشتند. 
وزیر ورزش و جوانان در این دیدار ضمن خوشامدگویی به رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی به جمعیت بالای علاقمند و تعداد باشگاه‌های فعال این رشته در ایران اشاره کرد.
وزیر ورزش و جوانان با بیان مطالبی در خصوص برگزاری اولین دوره مسابقات فیتنس قهرمانی کشور و حضور رئیس فدراسیون جهانی در ایران تصریح کرد: امیدوارم این مسابقات بتواند در بهترین سطح کمی و کیفی برگزار شود.
وی خطاب به رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی گفت: ایران این آمادگی را دارد که میزبانی مسابقات مختلف پرورش اندام و بدنسازی را در سطح بین المللی داشته باشد. وزارت ورزش و جوانان از درخواستی که فدراسیون ایران برای میزبانی مسابقات آسیایی و جهانی داده، کاملاً حمایت 
می کنیم.
سلطانی فر با تأکید براینکه اولویت اول ما در این رشته سلامت ورزشکاران است، اظهار داشت: باید اماکن ورزشی مربوط به رشته بدنسازی و پرورش اندام پاک و عاری از هرگونه داروهای نیروزای جعلی باشد، چرا که حفظ سلامتی ورزشکاران بسیار مهم 
است.
رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های دکتر سلطانی‌فر از این رشته،سخنان وزیر ورزش و جوانان ایران در توسعه باشگاه های ورزشی بدنسازی عاری از هرگونه داروی انرژی زا را مورد توجه قرار داد.
او گفت: باید ضمن اگاه سازی علاقمندان به این رشته، مسیر مشخص فعالیت های ورزشی در بدنسازی و پرورش اندام به لحاظ علمی و تخصصی تبیین 
شود.
رافائل سانتونجا با بیان اینکه روابط خوبی بین فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی وجود دارد، یادآور شد: تعامل گسترده مسئولان ایرانی در این رشته با فدراسیون جهانی به رشد آن در جهان کمک های بسیاری کرده است.
وی در ادامه توضیحاتی را در خصوص فعالیت‌های رشته بدنسازی در جهان ارائه کرد و گفت: مجموعاً ۲۰۲ فدراسیون در دنیا فعال هستند که فدراسیون ایران یکی از تاثیر گذارترین فدراسیون ها در بسط و توسعه این رشته در دنیا است. بی تردید حمایت های 
جنابعالی به عنوان عالی ترین مقام ورزش ایران در توسعه بدنسازی و پرورش اندام نقش بسزایی داشته است که من شخصاً از شما تقدیر می کنم.
رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی همچنین با تمجید از انرژی بالای رئیس جدید فدراسیون ایران گفت: نصیرزاده مثل یک مرد جنگجو است و او را در این مدت بسیار فعال و پرانرژی دیدم.
عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز در دیدار دکتر سلطانی‌فر و رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی با تمجید ازحمایت‌های وزیر ورزش و جوانان از این رشته اظهار داشت: در هیچ دوره‌ای هیچ یک از وزرای ورزش و جوانان تا به این اندازه به رشته بدنسازی و پرورش اندام توجه نداشته اند. اینجانب به عنوان نماینده جامعه بدنسازی و پرورش اندام ازحمایت‌ وزارت ورزش به ویژه دکتر سلطانی‌فر تشکر می‌کنم.
نصیرزاده با اشاره به اهمیت دیدار رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی با وزیر و جوانان کشورمان، دیدار دکتر سلطانی فر با رافائل سانتونخا را بیانگر نگاه ویژه عالی ترین مقام ورزش ایران به رشته بدنسازی دانست.
او در ادامه اظهار امیدواری کرد با حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان بتوانیم برای اولین بار در تاریخ این رشته میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۲ و مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۳ را در کشورمان داشته باشیم.
نصیرزاده در این باره گفت: رایزنی های اولیه با رییس فدراسیون جهانی صورت گرفته و قطعاً دیدار دیروز رافائل سانتونخا با دکتر سلطانی فر به کسب این میزبانی ها کمک خواهد کرد.
مهدی علی نژاد درباره مباحث مطرح شده در این دیدار اظهار کرد: در این جلسه درباره روابط فی‌مابین و همکاری‌های مشترک وزارت ورزش و جوانان ایران و فدراسیون جهانی پرورش اندام صحبت شد.
وی افزود: در دیدار با آقای سانتونخا تأکید کردیم که وزارت ورزش و جوانان حمایت لازم را از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام دارد. با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از سالن‌های ورزشی را سالن‌های بدنسازی و پرورش اندام تشکیل داده و این نشان دهنده اهمیت و علاقه جوانان ما به این رشته است لذا از ظرفیت بسیار خوبی در کشور برخوردار هستیم. ایران سرزمین کشف استعداد در رشته بدنسازی و پرورش اندام است.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: سه موضوع را به طور خاص با رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی مطرح کردیم. اول اینکه از دکتر نصیرزاده برای کسب کرسی‌های بیشتر حمایت کردیم. همچنین پیشنهاد دادیم با محوریت فدراسیون پرورش اندام آسیا و حمایت فدراسیون بین‌المللی، فدراسیون ایران، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک رشته پرورش اندام و فیتنس را وارد بازی‌های آسیایی کنیم.
وی ادامه داد: موضوع مهم دیگر مطرح شده در نشست با رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی پیشنهاد میزبانی مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۳ بود.
علی‌نژاد با اشاره به صحبت‌های رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی در این دیدار خاطرنشان کرد: آقای رافائل سانتونخا کشور ایران را یکی از قطب‌های رشته بدنسازی و پرورش اندام در دنیا معرفی کرد و از موضوع میزبانی ایران برای مسابقات جهانی ابراز علاقه کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما