امروز، دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

فجر در جدال ۶ امتیازی با شمالی‌ها و قشقایی محکوم به پیروزی برابر سیرجانی‌ها

از هفته نوز دهم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه امروز در ورزشگاه پارس تیم فجر شهید سپاسی میزبان شهرداری آستارا خواهد بود اگرچه ویروس کرونا باعث شده  تماشاگران به 
ورزشگاه ها گردیده است و همین مسئله باعث شده تا مسابقات ورزشی جذابیت های خود را نداشته باشند به طوری که برخی از تیم های ورزشی که متکی به تماشاگران بودند در سایه حمایت‌های آنها کارنامه خوبی داشتند امسال به علت محروم بودن از حضور تماشاگران با مشکلات زیادی مواجه بودند و فجر شهید سپاسی که در ادوار گذشته در سایه حمایت تماشاگران خونگرم شیرازی همواره نتایج بسیار خوبی کسب کرده بود امسال در حالی دیدارهای خود را برگزار کرده که از حمایت یار دوازدهم خود برخوردار نیست.
 اما این مسئله تا حدود زیادی بر عملکرد زردپوشان شیرازی در بازی‌های خانگی تأثیر گذاشته است بدون شک فجری ها در رقابت‌های لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور از ظرفیت پتانسیل خوبی برخوردار باشند حضور کادر فنی با دانش، مدیریت قوی و حامیان منحصر به فرد باعث شده تا نماینده شیراز در رقابت‌های لیگ دسته اول با کمترین مشکلاتی دست به گریبان باشد و اگر در دیدارهای برگزار نموده بازیکنان این تیم خود باوری لازم را داشتند می‌توانستند در این رقابت‌ها یکه تازی کنند اما دور برگشت مسابقات می تواند آغاز دیگری برای زردپوشان شیرازی باشد فجریها باید به این مسئله توجه داشته باشند که در دور برگشت همه حریفان یا  برای صعود به لیگ برتر و یا  برای ماندن در این رقابت‌ها تلاش می‌کنند لذا نمی‌توان هیچ حریفی را در این رقابت ها دست کم گرفت و مطمئناً هر دیداری حساسیت‌های خاص خودش را دارد و امروزکه زردپوشان شیرازی باید برابر تیم مدعی و صاحب‌نام شهرداری آستارا به میدان بروند می‌تواند بازی سختی باشد و به نوعی این دیدار جدال شش امتیازی برای زردپوشان شیرازی و شهرداری آستارا خواهد بود. 
چرا که فاصله سه امتیازی دو تیم در جدول باعث خواهد شد که امروز در صورت پیروزی در این دیدار به جایگاه دوم جدول صعود کند و مطمئناً کلانتری و شاگردانش علاوه بر اینکه تلاش خود خود را برای پیروزی در این دیدار به کار می بندند نیم نگاهی نیز به سایر بازی ها دارند تا با لغزش حریفان بتوانند به مکانی بالاتر در جدول صعود کند در دیدار امروز اگرچه حضور تماشاگران ممنوع می باشد اما حمایت آنها در کنار حضور مسئولین از نماینده اول فوتبال فارس می‌تواند زمینه موفقیت این تیم را در رقابت‌های لیگ دسته اول باشگاه های کشور فراهم 
کند.
* قشقایی محکوم به پیروزی 
تیم فوتبال قشقایی شیراز دیگر  نماینده فارس در رقابت‌های لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور باید برابر آرمان گهر به میدان برود جدالی که برای قشقایی شیراز حائز اهمیت می‌باشد چرا که جایگاه نه چندان خوب این تیم در جدول رقابت ها باعث شده تا احساس خطر کنارگوشه رمزی و شاگردانش احساس شود قشقایی  شیراز برای ماندن در لیگ دسته اول محکوم به پیروزی و کسب امتیازات لازم می باشد چرا که این تیم با فراز و نشیب هایی که داشته نتوانسته در حد انتظارات ظاهر شود و از دست دادن خیلی از امتیازات به راحتی باعث شده تا اندوخته‌های این تیم  در پایان هفته هجدهم فقط ۱۸ امتیاز باشد در دور برگشت مسابقات این تیم کار سخت و دشواری پیش رو دارد چرا که حریفان تا دندان مسلح به میدان می‌آیند تا بتواند در هر مسابقه‌ای امتیاز کسب کنند مطمئناً قشقایی‌ها نیز در این راستا باید تلاش خود را به کار گیرند تا بتوانند با کسب امتیازات لازم با خاطر آسوده حداقل در لیگ دسته اول باشگاه های کشور ماندگار 
شوند.
* رقابت سه تیم برای صدرنشینی و دربی گیلان
دیدارهای هفته نوزدهم لیگ دسته اول فوتبال برگزار می‌شود و سه تیم اول جدول رقابت نفسگیری برای صدرنشینی دارند.
جدول لیگ دسته اول برخلاف جدول لیگ برتر کاملا منظم است و تعداد بازی‌های تیم‌ها یکسان است. مس کرمان 32 امتیازی، شهرداری آستارا 31 امتیازی و استقلال خوزستان 30 امتیازی در رده‌های اول تا سوم جدول قرار دارند. هر سه تیم هم در این هفته کورس نزدیکی برای صدرنشینی خواهند داشت. 
مس کرمان در اولین بازی سال 1400 در بوشهر میهمان شاهین است. فراز کمالوند سرمربی شاهین بوشهر مدیرفنی تیم استقلال شد و داود مهابادی جانشین او شد. مس برای حفظ صدر باید پیروز شود ولی کار راحتی در بوشهر ندارد شاهین 27 امتیازی در رده هفتم جدول است و می‌خواهد خود را به جمع بالانشینان برساند. شهرداری آستارا هم بعد از نتایج خوبی که با پایان رافت گرفت این مربی را کنار گذاشت و این هفته با سرمربی جدید خود به شیراز می رود تا مقابل فجرسپاسی بازی کند. این بازی بسیار حساس و مهم است. برنده مسابقه روی پله دوم خواهد ایستاد. شهرداری آستارا اگر می‌خواهد روی پله دوم باقی بماند باید فجرسپاسی شیراز را شکست بدهد ولی اگر با سرمربی جدید بازنده شود در آن صورت فجر شانس رسیدن به این جایگاه را دارد.
استقلال خوزستان رده سومی به مصاف خوشه طلایی ساوه رده یازدهمی می‌رود. آبی‌پوشان اهوازی نسبت به دو تیم اول جدول بازی آسان‌تری دارد و شاید بخت به این تیم رو کند و آبی‌پوشان این هفته بتوانند با خوش شانسی به صدر جدول هم برسند.
بادران تهران رده چهارمی به مصاف خیبر خرم آباد می‌رود. خیبر 19 امتیازی که در رده چهاردهم جدول قرار دارد. خیبر اگر می‌خواهد به شرایط خوب برگردد باید بردن را در سال جدید آغاز کند. 
تیم هوادار که زمانی در صدر جدول لیگ قرار داشت اکنون در رده ششم جدول جا خوش کرده است. تیم رضا عنایتی این هفته باید به مصاف استقلال ملاثانی برود. پارس جنوبی جم هم با محمد نصرتی در رده هشتم جدول جا خوش کرده است و به مصاف رایکا بابل خواهد رفت رایکایی که نادر دست نشان سرمربی خود را به دلیل ابتلا به کرونا در اختیار ندارد. همه برای دست نشان آرزوی سلامتی و بازگشت به میادین را دارند.
ملوان میزبان تیم چوکای تالش است دو تیم از جمع تیم‌های مدعی فاصله زیادی دارند اما دربی‌های گیلان همیشه جذاب است. ملوان در رده نهم است و چوکا روی پله پانزدهم قرار دارد اما دربی‌های گیلان ربطی به وضعیت دو تیم در جدول لیگ ندارد.
اسامی داوران هفته نوزدهم لیگ دسته اول:
* چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰
ملوان بندرانزلی- چوکا تالش   
حمید رضا همیراد - بابک خسروی - عبدالعلی شکرگذار - سعید لهراسبی
ناظر: سعید بخشی زاده        
آرمان گهر سیرجان- قشقایی شیراز
ابوالفضل گرجی - محمد علی رضایی- رضا احمدی- سید حسین حسینی
 ناظر: اسماعیل آمری
رایکا بابل- پارس جنوبی جم بوشهر
هادی علی نیافر - سعید باهنر - مصطفی بابایی- سید ابوالفضل حسینی    
ناظر: رضا عبدوس
خیبر خرم آباد - بادران تهران
رضا مرادی - محسن بابایی - حمید رضا آذرنیاد - رسول اولیایی
ناظر: مهرداد ذهبی
فجر سپاسی شیراز- شهرداری آستارا  
علی ابراهیمی - حسین مرادی - یداله کلوندی - محمد جواد عبدالهی    
 ناظر: محسن قهرمانی
گل ریحان البرز- نود ارومیه
مرتضی منصوریان- مسلم فاضلی - امیر امیری - محمد سندگل
ناظر: محمد حسن ابراهیمی    
هوادار تهران - استقلال ملاثانی    
علی بای - میلاد قاسمی - مجتبی غریب - بهمن ممشلی
ناظر: حسین نیرویار
استقلال خوزستان - خوشه طلایی ساوه
وحید زمانی - حمید نادری - احمد حقانی - عقیل جهانبازی
ناظر: عبدالرسول استاد زاده
شاهین شهرداری بوشهر - مس کرمان
امیر سامان سلطانی - وحید سیفی -سعید زیبا - رضا کریمی.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما