امروز، دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

امدادرسانی به بیش از ۱۱ هزار حادثه دیده در سال گذشته

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس در تشریح خدمات امداد و نجات هلال احمر استان در سال ۹۹ از انجام ۱۳۹۶ مورد عملیات و امدادرسانی به بیش از ۱۱ هزار نفر از هموطنان خبر داد. 
مهدی خوبیار سه‌شنبه ۱۷ فروردین در تشریح گزارش عملیات امداد و نجات هلال احمر این استان در سال ۹۹ گفت: در سال گذشته یک هزار و ۳۹۶ مورد عملیات امداد و نجات در استان انجام و در این عملیات‌ها، به بیش از ۱۱ هزار ۶۸۳ هموطن امدادرسانی شده است.
خوبیار افزود: سال گذشته ۲۳۴ مورد عملیات رهاسازی نیز توسط امدادگران جمعیت هلال احمر در حوادث و سوانح مختلف انجام و جان ۵۵۰ نفر از مرگ حتمی نجات داده شد. به گفته معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس، در بازه زمانی یاده شده ۲ هزار و ۲۲۷ نفر از هموطنان آسیب دیده در حوادث مختلف در استان، اسکان اضطراری داده شده‌اند. خوبیار به عملکرد امداد هوایی جمعیت هلال احمر فارس در سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: ۵۶ سورتی پرواز توسط بالگرد جمعیت استان در سال ۹۹ انجام شده که در این عملیات‌ها، ۱۶ مصدوم به مراکز درمانی انتقال داده شد. معاون هلال احمر استان فارس گفت: در عملیات امداد هوایی هلال احمر سال گذشته، ۲ تن بار توسط بالگرد امدادی جمعیت، حمل و جابجا شده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما