امروز، دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کرونا و نسل‌کشی ایرانیان

سیدمحی الدین حسینی ارسنجانی- تماشا
کار کرونا از گرفتن جان ایرانیان با شیبی آرام به وحشیگری و نسل کشی با شیبی تند و سریع افتاده و این مسئله دو علت دارد و چند راهکار، علت اولیه آن عدم رعایت کامل مردم در پیشگیری و عدم تلاش عمومی به مسائل بهداشتی و بی توجهی به پروتکل های 
تعریف شده در این خصوص است و دوم ناهماهنگی های بین بخشی و برخی سوء مدیریت ها از سوی بعضی عوامل تصمیم گیرد پیشگیری و قطع زنجیره ابتلایان به کرونا یا همان جدی نبودن دولت در این زمینه است. راهکار اول پیشگیری و مهار این کشنده بی رحم(کرونا)، تشدید و تمدید مستمر محدودیت های آمد، شد و تعطیلی بی چون و چرای بسیاری از مشاغل و جلوگیری از فعالیت برخی اصناف و دوم آموزش های عمومی و تبلیغات و اطلاع رسانی های لازم رسانه ای و در نهایت اعمال جرایم سنگین برای متخلفان و مجریان و بانیان تشدید وضع موجود است.
افزایش شهرهای قرمز و نارنجی در فارس و کشور را باید به منزله چرخش گسترده این ویروس مرموز در ایران برای آغاز مرحله ای نوین از نسل کشی ایرانیان توسط این قاتل بی رحم دانست.
مدافعان سلامت و کادر بهداشت و درمان فارس در این بحران رو به شدت روزهای سختی را پشت سرمی گذارند و ما باید آنان را تنها نگذاشته با رعایت هایمان حامی آنان باشیم، تنها در استان فارس مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون سه هزار و پانصد نفر اعلام شده است.
روزهای خوش نوروز 1400 که گذشت به واسطه دید و بازدیدها و دورهمی های خانوادگی و سفر به مناطق آلوده با شیوع گسترده ویروس کرونا، به تلخی سپری شد و با افزایش وضعیت قرمز و نارنجی در شهرهای استان فارس و کشور، زنگ خطر این بحران، هر روز بلندتر به صدا درمی آید. شیوع گونه زشت کرونای انگلیسی در کشور هم که قدرت سرایت بالاتر و شدت ابتلای بیشتری دارد هر روز جان ده ها ایرانی را می ستاند.
لذا باید این مهم یعنی کرونای از کوره در رفته و بی رحم را باور کرده و آن را جدی گرفت و استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی، شست و شوی منظم دست ها و به ویژه پرهیز از 
دورهمی ها و تجمعات را برای کاهش چرخه های انتقال این بیماری مدنظر قرار داده تا سلامت خود و عزیزانمان را حفظ کنیم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما