امروز، دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح ۳۷۱ میلیارد تومان پروژه برقی در منطقه ۴ کشور

همزمان با سراسر کشور و در قالب پویش هر هفته الف- ب- ایران، بالغ بر ۳۷۱ میلیارد تومان پروژه در حوزه شرکت‌های توزیع برق منطقه ۴ کشور افتتاح شد. 
صبح سه‌شنبه ۱۷ فروردین، همزمان با سراسر کشور و در یک برنامه ویدئوکنفرانسی با حضور وزیر نیرو، بالغ بر ۳۷۱ میلیارد تومان پروژه توسعه، احداث، اصلاح و بهینه سازی شبکه برق در منطقه ۴ شرکت های توزیع نیروی برق کشور، افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
نماینده شرکت‌های توزیع نیروی برق منطقه ۴ کشور در حاشیه این مراسم گفت: در ادامه پویش  سراسری هر هفته الف- ب- ایران، که از نیمه دوم سال ۹۸ و با ابتکار وزیر محترم نیرو آغاز شده است، نخستین هفته پویش در سال جاری، دیروز به شکل سراسری و در قالب ویدئوکنفرانس برگزار شد.
احمدرضا خسروی اضافه کرد: امروز، پروژه‌های مربوط به شرکت‌های توزیع منطقه ۴ کشور شامل شرکت‌های توزیع نیروی برق استان فارس، شیراز، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، خوزستان و شهرستان اهواز، به نمایندگی و با حضور معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری فارس، در شیراز به شکل نمادین افتتاح شد.
خسروی خاطرنشان کرد: مجموع پروژه‌های افتتاح شده در این منطقه، ۴۵۸ پروژه و با اعتباری بالغ بر ۳۷۱ میلیارد تومان و مربوط به هفت شرکت توزیع مناطق اعلام شده، بود.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: از کل پروژه‌های افتتاح شده در منطقه ۴ توزیع برق کشور، ۱۸ پروژه مربوط به توزیع برق لرستان، ۲۱۵ پروژه مربوط به توزیع برق شهرستان اهواز، ۸۸ پروژه مربوط به توزیع برق استان خوزستان، ۲۰ پروژه توزیع برق استان کهگیلویه و بویراحمد، ۲۲ پروژه مربوط به توزیع برق بوشهر، ۱۰ پروژه مربوط به توزیع برق شیراز و ۸۵ پروژه مربوط به توزیع برق استان فارس
 بود.
خسروی همچنین گفت: سال ۱۳۹۹ و علی رغم مشکلات متعدد، به همت همکاران در شرکت‌های توزیع برق منطقه ۴ کشور، ۸۴ هزار مشترک جدید به مجموعه تحت پوشش اضافه و ۶۳۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط ایجاد شده است.
او از نصب بالغ بر ۲۰۰۹ دستگاه پست هوایی و برق رسانی به ۹۵ روستای فاقد برق و تبدیل ۷۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف مسی به کابل خودنگهدار در قالب طرح‌های عمرانی در سال ۱۳۹۹ توسط شرکت‌های توزیع نیروی برق منطقه ۴ کشور نیز خبر داد.
خسروی خاطرنشان کرد: در حوزه ساز و کارها نیز طی ۲ سال گذشته و با اجرای برنامه های پاسخگویی بار، پیک بار شبکه، تنها یک درصد رشد در منطقه ۴ توزیع برق کشور شاهد بوده‌ایم حال آنکه سهم مدیریت بار در تابستان ۹۹ در منطقه ۴ بالغ بر ۳۵ درصد کل کشور و در توزیع نیروی برق استان فارس ۲۳ درصد کل کشور بوده است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس همچنین یکی از اقدامات مهم اجرا شده در مدیریت مصرف انرژی برق را طراحی و تولید ابزار کنترل دما، اعلام و اضافه کرد: در راستای طرح ملی برق امید و با بهره گیری از فناوری اینترنت اشیا و نصب این ابزار بر روی دستگاه‌های سرمایشی و خنک کننده، خصوصا در بخش مشترکان اداری، امکان پایش و  مدیریت مصرف انرژی برق متناسب با دمای مطلوب، فراهم شده است.
در پایان مراسم از شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در 6 شاخص و از شرکت توزیع نیروی برق شیراز در 4 شاخص، قدردانی و تجلیل شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما