امروز، جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مسابقات تنیس فرزندان نوجوان کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسابقات تنیس ویژه فرزندان نونهال و نوجوان کارکنان این دانشگاه برگزار شد.
در این رقابت ورزشی که با همکاری و نظارت مستقیم فنی هیأت تنیس شهرستان شیراز برگزار شد، در مدت شش روز بیش از ۳۰ ورزشکار نونهال و نوجوان با یکدیگر به رقابت پرداختند.
مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: در این مسابقات که ویژه نونهالان و نوجوانان فرزند کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، شاهد حضور بیش از ۳۰ نفر ورزشکار تنیسور بودیم.
دکتر محسن داودی اظهار داشت: این مسابقات که در چهار رده زیر ۱۰ سال، زیر ۱۲ سال، زیر ۱۴ سال و زیر ۱۶ سال برگزار گردید و با استقبال غیر منتظره مخاطبین مواجه شد.
وی در ارتباط با فوائد ورزش تنیس، توضیح داد: تنیس از جمله ورزش های توپی می باشد که در کنار مفرح و مهیج بودن، قدرت تصمیم گیری مغزی را بسیار بالا برده و با افزایش فوق العاده متابولیسم بدنی، در ایجاد و تقویت ماهیچه ها و تناسب اندام تأثیر بسیار زیادی دارد.
این متخصص فیزیولوژی پزشکی ورزشی کاهش شدید خطر بیماری های قلبی و عروقی، پایین آمدن ریسک عوارض دیابت، مقابله با پوکی استخوان، ایجاد آمادگی برای سایر ورزش ها، افزایش هماهنگی اندام های بدن و ایجاد تعادل بدنی را برخی از دیگر فوائد این ورزش معرفی نمود.
داودی با تقدیر از همکاری ارگان های مختلف در سطح استان، از حضور رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز، رئیس هیأت تنیس شهرستان شیراز و دوتن از اعضای شورای اسلامی این شهر در آئین اختتامیه این تورنمنت ورزشی خبر داد.
وی ضمن تقدیر از حضور و همکاری خانم ها، جمیله کشاورز، مهرویه نصیری، مریم مقیم و سحر محجوب که مدیریت اداره مسابقات، سرداوری و داوری مسابقات را بر عهده داشتند، از ارائه آموزش و برگزاری دوره های آموزش تنیس در مجتمع ولایت و نیز برگزاری مسابقات تنیس بانوان در اواسط اسفندماه جاری خبر داد.
بر همین اساس، برگزیدگان این مسابقات به ترتیب رده های سنی به شرح زیر است.
در رده سنی زیر ۱۰ سال، محمد عرفان عسکری مقام اول، کیان دهقانیان مقام دوم، سپهر جامعیان مقام سوم را کسب کردند.
در رده سنی زیر ۱۲ سال، بردیا چوبینه، آبتین پایداری و سپهر جامعیان
به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
در رده سنی زیر ۱۴ سال، بردیا چوبینه، علی رضا فرهادی و امیر علی مهران بد مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.
در رده سنی زیر ۱۶ سال، محمد مهدی ابجد پور، علی رضا فرهادی و امیر علی بها الدین اول تا سوم شدند.
در ضمن، امیرمحمد نامداری با هشت سال و نیم سن، به عنوان جوان ترین ورزشکار شرکت کننده در این مسابقات معرفی شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما