امروز، جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

برای استانی دیگر مسابقه می‌دهم

بانوی تکواندوکار شیرازی گفت: شیراز تیمی در لیگ برتر ندارد و در 
تیم های دیگر مسابقه می دهم.
بهار زارع با بیان اینکه در مسابقات لیگ آینده سازان المپیک که در رده نوجوانان برگزار شد، از تیم کرج بالا آمدیم و در این مسابقات تیم ما دوم شد، اظهار داشت: امسال بعد از چند هفته تمرین با تیم فتح البرز در مسابقات شرکت کردم و تیم ما عنوان دوم را کسب کرد. این مسابقات نهم و دهم بهمن ماه ۹۹ برگزار شد و تنها دختر شیرازی حاضر در این رقابت ها بودم.
وی با بیان اینکه از ۹ سالگی تکواندو را به صورت حرفه ای شروع کرده ام، به تشریح فعالیت های خود پرداخت و افزود: سال آخر رده خردسالان به مسابقات کشوری اعزام شدم اما مقامی کسب نکردم، در سال اول رده نونهالان به دلیل شرکت در آزمون تیزهوشان نتوانستم در مسابقات شرکت کنم و سال دوم نونهالان در سال ۹۸ با سرمربی گری استاد نوروزی تیم ما در مسابقات کشوری حاضر شد و در انفرادی مقام دوم رده دوم نونهالان را کسب کردم.
اواخر سال ۹۸ بازی چهارم را روبروی حریف خودم که سوم آسیا بود با اختلاف ۲۴ بر ۱۰ بازی را از آن خودم کردم.
در همان سال برای تیم کرج انتخابی دادم و انتخابم کردند و مقام سوم برای آن تیم آوردم.
در سال ۹۹ به علت شیوع ویروس کرونا نتوانستم در مسابقات شرکت کنم که در نهایت یک ماه و نیم پیش در انتخابی تیم کرج پذیرفته شدم و در وزن ۶۳ – کیلوگرم و در وزن هشتم نوجوانان شرکت کردم و با تیم فتح البرز توانستیم نایب قهرمان شویم.
این دوره از مسابقات لیگ برترکشور به اسم آینده سازان المپیک بود و سال های قبل ۲۰ تیم از کشور شرکت می کردند و امسال با حضور شش تیم سختی کار بیشتر بود.
این ورزشکار شیرازی با اشاره به اینکه تمریناتم را در دوران کرونا در پارک با پدرم و استاد سارا نوروزی و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی دنبال کردم، بیان کرد: ورزش تکواندو را به صورت غیرحرفه ای با انتخاب پدر و مادرم در اولین مسابقه شرکت کردم و پس از آن با حضور در چند مسابقه به این رشته علاقه مند شدم و ادامه دادم.
زارع یکی از اهداف پیش روی خود را رسیدن به تیم ملی و در نهایت شرکت در رقابت های المپیک دانست و عنوان کرد: مطمئناً هر ورزشکاری دوست دارد به تیم ملی برسد و بتواند برای کشورش افتخارآفرینی کند‌.
وی که دانش آموز مدرسه تیزهوشان است و تاکنون نیز موفقیت های زیادی در این زمینه کسب کرده است، گفت: من غیر از ورزش درس هم دارم و در چند المپیاد تیزهوشان نیز شرکت کردم و دارای مقام هستم و ورزش را در کنار درس ادامه می دهم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما