امروز، شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

در بسکتبال ایران کرونا را از تهدید به فرصت تبدیل کردیم

دومین جلسه هم اندیشی رؤسای هیأت های بسکتبال شرق کشور به میزبانی هیأت بسکتبال خراسان جنوبی در شهرستان بیرجند با حضور دکتر طباطبایی رئیس فدراسیون فریدون رئیسی مدیر امور استان های فدراسیون بسکتبال علی امینی پور مدیر حوزه رئیس فدراسیون بسکتبال، حسن خزاعی رئیس هیأت بسکتبال استان خراسان جنوبی، حسین نخعی رئیس هیأت بسکتبال سیستان و بلوچستان، مجید ولی پور رئیس هیأت بسکتبال خراسان رضوی، مهدی غفوریان رئیس هیأت بسکتبال خراسان شمالی، علی افشارپور رئیس هیأت بسکتبال یزد در سالن جلسات امور شعب بانک ملی استان خراسان جنوبی و با میزبانی محمد علی زرنگ رئیس شعب بانک ملی استان خراسان جنوبی برگزار شد.
 در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید، فریدون رئیسی مدیر امور استان های فدراسیون بسکتبال با تقدیر از رؤسای استان‌های شرق کشور و میزبانی خوب استان خراسان جنوبی و با تشکر از محمدعلی زرنگ رئیس شعب امور استان های بانک  ملی خراسان جنوبی گفت: ایجاد تعامل و همدلی در بین خانواده بسکتبال باعث رشد و پویایی این ورزش در سطح کشور خواهد شد و در این راستا با توجه به ظرفیت های خوبی که در بسکتبال وجود دارد می توان با یک برنامه ریزی اصولی و با همدلی و هماهنگی بین استان ها و همپوشانی استان ها با یکدیگر کارهای بزرگی در بسکتبال کشور انجام داد.
 رئیسی گفت: فدراسیون بسکتبال یک فدراسیون استان محور است که تمام کارها بر اساس خواسته رؤسای هیأت های استان ها اجرا می شود و در کمتر فدراسیون این دیدگاه وجود دارد که جای تقدیر دارد. 
 دکتر طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران گفت: خوشحالیم که دومین جلسه هم اندیشی بسکتبال رؤسای استان‌های شرق کشور به میزبانی استان خراسان جنوبی  در شهر بیرجند برگزار می شود و در این راستا همراهی و حمایت های خوب محمد علی زرنگ رئیس شعب بانک ملی استان خراسان جنوبی و نگاه خوبی که به بسکتبال دارند می‌تواند در جهت توسعه و گسترش بسکتبال در این استان نقش زیادی داشته باشد. 
دکتر طباطبایی گفت: یکی از اهداف فدراسیون بسکتبال توسعه بسکتبال در سراسر کشور می باشد اگرچه در این راستا برنامه خوبی را تدوین کرده بودیم اما ویروس کرونا باعث شد تا خیلی از برنامه ها را نتوانیم اجرا کنیم اما یک کار خوبی که در فدراسیون بسکتبال انجام دادیم از آنجا که کرونا یک تهدید بود توانستیم این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و با برگزاری مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته اول باشگاه های کشور که با استقبال بی نظیر باشگاه ها همراه بود تا حدودی بسکتبال را زنده کنیم و حمایت های صدا و سیما و پخش زنده مسابقات بسکتبال از شبکه‌های مختلف تلویزیون باعث شد تا به خوبی بسکتبال در سراسر کشور دیده شود.
دکتر طباطبایی گفت: فدراسیون بسکتبال مسابقه محور است اگر مسابقه برگزار نشود هیچ نتیجه ای برای بسکتبال به همراه نخواهد داشت لذا ما باید تلاش کنیم تا چه در سطح استان‌ها و چه در سطح کشور 
علی رغم شرایط سخت کرونایی مسابقات را در تمام رده ها برگزار کنیم تا علاقمندان به بسکتبال بتوانند نتیجه تلاش و زحمات خود را ببیند.
 رئیس فدراسیون بسکتبال افزود تیم ملی ویترین بسکتبال می باشد و هر چقدر مسابقات در رده های مختلف برگزار  کنیم اما تیم ملی ما نتایج خوبی نگیرد قطعاً کاری نکرده‌ایم و اگر تیم ملی بتواند بدرخشد می توانیم افراد زیادی را جذب بسکتبال کنیم.
 دکتر طباطبایی افزود: برای سال ۱۴۰۰  برنامه های زیادی داریم اگر کرونا ادامه داشته باشد باید به گونه ای برنامه‌ریزی کنیم که مسابقات را به صورت متمرکز در تمام رده ها برگزار شود و اگر بساط کرونا جمع شده باشد و شرایط کشور به حالت عادی باشد باید مسابقات در رده های مختلف به صورت لیگ برگزار شود تا بتوانیم از ظرفیت‌های بسکتبال به خوبی استفاده کنیم. 
رئیس فدراسیون بسکتبال افزود: بسکتبال نیز مانند همه رشته ها از مشکلات مالی زیادی برخوردار است زمانی که فدراسیون‌بسکتبال را تحویل گرفتم دلار ۳۵۰۰ تومان بود اما امروز دلار حدود ۲۵ هزار تومان است و ما در بسکتبال درآمد ریالی داریم اما هزینه‌های ما دلاری می باشد برای تیم ملی در مسابقات کاپ آسیا در یک سفر  بیش از یک میلیارد و نیم تومان هزینه کردیم  قطعاً تامین منابع مالی کار سختی است اما خوشبختانه تاکنون توانسته ایم از عهده این کار با موفقیت خارج شویم در ادامه رؤسای هیأت های بسکتبال استان های شرقی کشور نقطه نظرات خود را بیان کردند. 
دکتر طباطبایی گفت: باید برنامه هایی را که مد نظر داریم ان‌شاءا... در اوایل سال آینده جلسه ای را با حضور تمام رؤسای هیأت های بسکتبال استان های کشور برگزار و یک شیوه اجرایی خوب و هماهنگ را در تقویم فدراسیون گنجانده تا از این به بعد برنامه ها بر اساس آن 
اجرا شود.
* تجلیل محمدعلی زرنگ از رؤسای هیأت‌های بسکتبال شرق کشور
محمدعلی زرنگ رئیس شعب بانک ملی استان خراسان جنوبی که به نوعی میزبان رؤسایی هیأت‌های بسکتبال شرق کشور بود. در این مراسم که میزبانی خوبی انجام دادند از رؤسای هیأت‌های بسکتبال تجلیل کردند. 
وی از بازیکنان قدیمی بسکتبال خراسان جنوبی می باشد بسیار پر انرژی بود قطعاً حضور چینین مدیران علاقمند به ورزش می‌تواند در رشد و توسعه هر رشته ورزشی نقش زیادی داشته باشد. محمدعلی زرنگ با حمایت‌هایی که از بسکتبال خراسان جنوبی به عمل آورده توانسته خدمات قابل توجهی را به این رشته  ورزشی داشته باشد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما