امروز، شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

آغاز به کار دبیرخانه دائمی مناسب‌سازی در شهرداری شیراز

با حضور دکتر قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز، مهندس طهماسبی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، دکتر کشفی نژاد مدیرکل بهزیستی فارس، حمزه گوهری مشاور کمیسیون عمران و حمل و نقل در حوزه معلولین و دیگر مسئولان، دبیرخانه دائمی مناسب سازی در شهرداری شیراز آغاز به کار کرد.
دکتر نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در آیین آغاز به کار دبیرخانه مناسب سازی شهرداری شیراز گفت: راه اندازی این دبیرخانه اقدامی در راستای تقویت و ارتقای زیرساختهای لازم برای حضور هرچه بیشتر جامعه معلولین و جانبازان در نقاط مختلف شهر و بهره مندی هرچه بیشتر آنها از امکانات و خدمات شهری است.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک راه اندازی دبیرخانه دائمی مناسب سازی را یکی از طرح های این کمیسیون که در شورای اسلامی شهر مصوب شد عنوان کرد و افزود: با آغاز به کار و فعالیت این دبیرخانه یکی از رویکردهای شورای پنجم و شهرداری که توجه به خواسته های اقشار مختلف مردمی است محقق خواهد شد.
وی پیگیری مصوبات کمیته مناسب سازی شهرستان شیراز، پیگیری درخواست های 
مردمی در زمینه مناسب سازی اماکن و فضاهای شهری، تهیه مدارک و مستندات ازاقدامات واحدهای مختلف شهرداری در حوزه مناسب سازی، اطلاع رسانی اقدامات صورت گرفته در خصوص مناسب سازی و ارزیابی اقدامات صورت گرفته را از جمله وظایف این دبیرخانه برشمرد.
نواب قائدی در ادامه به اقداماتی دیگر در زمینه ارائه خدمات به جانبازان و معلولین اشاره کرد و بیان داشت: برای اولین بار در کشور فرهنگسرای معلولین در پارک جوان توسط شهرداری در حال ساخت است که امیدواریم طبق برنامه زمانبندی در موعد مقرر افتتاح و تقدیم این عزیزان شود.
عضو شورای اسلامی کلانشهر شیراز ادامه داد: با توجه به شروع به کار 5 دستگاه ون مناسب سازی شده ویژه جانبازان و معلولین در شهر شیراز، برای سال آینده نیز خرید 5 دستگاه ون دیگر و 50 دستگاه اتوبوس مناسب سازی شده در بودجه شهرداری دیده شده است تا شاهد گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی برای معلولان و جانبازان عزیز باشیم.
مهندس مسعود طهماسبی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز در این مراسم، گفت: علی رغم فعالیت های خوبی که از سوی شهرداری شیراز در حوزه مناسب سازی صورت گرفته، باز هم همه تلاشمان بر این است تا شرایطی مهیا شودکه شهر برای عموم شهروندان قابل دسترس باشد.
طهماسبی مناسب سازی فضاهای شهری برای استفاده همه اقشار مردمی را یکی از شاخصه های توسعه یافتگی قلمداد کرد و اظهار داشت: در این راستا باید تلاش کرد قبل از اینکه پروژه ای به اجرا درآید، در زمان مطالعه، طراحی و اجرا همه نیازها دیده شود تا آن پروژه به نحوی پاسخگوی اقشار مختلف جامعه باشد.
معاون شهردار شیراز در حوزه حمل و نقل خاطر نشان کرد: حق طبیعی عموم مردم است که از امکانات و خدمات شهری بطور یکسان بهره ببرند.
وی راه اندازی دبیرخانه معلولین را اقدام خوبی که منجر به تامین امنیت و آسایش معلولان، جانبازان و سالخوردگان خواهد شد برشمرد و ادامه داد: راه اندازی خودروهای مناسب سازی ویژه معلولین نیز از دیگر اقدامات خوبی بود که در شهر شیراز رخ داد و بحمدا... بازخورد خوبی به همراه داشته است.
مسعود طهماسبی گفت: با نگاه خوبی که شورای اسلامی شهر خصوصاً کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا و شهرداری شیراز به مبحث مناسب سازی دارند، امید داریم اقدامات اینچنینی باز هم در سطح شهر گسترش یابند.
وی در ادامه گفت: در حوزه مناسب سازی، از ابتدای سال تاکنون بیش از 400 ایستگاه اتوبوس در سطح شهر مناسب سازی شده اند و این اقدامات همچنان ادامه خواهند داشت.
دکتر کشفی نژاد مدیر کل بهزیستی فارس نیز در این مراسم از اقدامات خوب شورای اسلامی شهر و شهرداری در زمینه مناسب سازی قدردانی کرد و افزود: اینکه در شهرداری شیراز 
دبیرخانه ای تحت عنوان دبیرخانه مناسب سازی راه اندازی شده، نشان دهنده این است که شورای اسلامی شهر و شهرداری در بهره مندی معلولین و جانبازان و حتی سالخوردگان از خدمات و امکانات شهری اهتمام و توجه ویژه دارند.
کشفی نژاد با اشاره به اینکه علاوه بر معلولان، امروز بیش از 10 درصد از جامعه را سالمندان تشکیل می دهند، تصریح کرد: باید با تغییر فضاهای فیزیکی و مبلمان شهری به سمتی برویم که شرایط خوبی برای حضور این قشر در جامعه فراهم سازیم.
مدیر کل بهزیستی فارس ابراز امیدواری کرد: با آغاز به کار دبیرخانه مناسب سازی در شهرداری شیراز و فعالیت هایی که صورت خواهد گرفت، عدالت برخورداری مردم از امکانات شهری محقق 
شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما