امروز، شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

برنامه‌ریزی برای اجرای دومین مرحله واکسیناسیون کارکنان درمانی فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای اجرای مرحله دوم واکسیناسیون کارکنان درمانی در استان فارس در حال انجام است، گفت: روند واکسیناسیون باید با دقت و سرعت دنبال شود. 
مهرزاد لطفی، دوشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ با بیان اینکه برای ارتقای سلامت عمومی لازم است روند اجرای واکسیناسیون تسریع شود، بر ایجاد زیرساخت‌های این امر در استان فارس تأکید کرد.
وی افزود: پیش‌بینی فرآیندهای نگهداری، توزیع و تزریق در مرحله دوم، از محورهای مورد تأکید است که باید مورد دقت قرار گیرد. 
لطفی، همچنین به موضوع تنوع واکسن‌های وارد شده در کشور و پیگیری برای تولید واکسن ملی پرداخت و اظهار داشت: با توجه به ۲ مرحله‌ای بودن تزریق واکسن، لازم است ۲ مرحله تزریق از یک نوع واکسن باشد.
* آمار مبتلایان به کروناویروس در شیراز از ۸۶ هزار نفر فراتر رفت
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این نشست گفت: در این معاونت، تمهیدات مورد نیاز برای اجرای مرحله دوم واکسیناسیون پیش‌بینی شده است.
عبدالرسول همتی، در مورد آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس بیان داشت: از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون، ۶۳۰ هزار و ۷۶۱ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های این استان تهیه شده که با بررسی این نمونه‌ها ۱۷۳ هزار و ۹۳۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
وی افزود: همچنین از آغاز اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۰ هزار و ۳۶۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد، ۲ هزار و ۶۰۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تا کنون، ۱۷۶ هزار و ۵۳۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده‌اند.
همتی، شمار بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم را که هم اکنون در بیمارستان‌های این استان بستری هستند ۵۳۳ نفر اعلام و بیان کرد: از این تعداد، ۹۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) خدمات درمانی دریافت می‌کنند.
به گفته همتی ، با جان باختن پنج نفر دیگر بر اثر این بیماری در روز گذشته (سوم اسفند ۹۹) مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون در استان فارس به سه هزار و ۲۲۴ نفر رسیده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شیراز اضافه کرد: همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون ۱۶۸ هزار و ۴۶۸ نفر از بیمارستان‌های استان فارس ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. همتی ادامه داد: با توجه به روند افزایشی مراجعان به مراکز منتخب ۱۶ ساعته و افزایش افراد بستری در مراکز درمانی، از مردم درخواست می‌کنیم با جدیت هر چه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما