امروز، شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

۴۰ محصول کشاورزی در فارس، تأییدیه استاندارد آلایندگی گرفتند

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی فارس گفت: ۴۰ پروانه استاندارد برای محصولات کشاورزی این استان که حد مجاز آلاینده‌ها را رعایت کرده‌اند، صادر شد. 
مرتضی رهنما افزود: بازرسان این اداره کل با بازدید دوره‌ای از مراکز عرضه کالا در استان، کالاهای فاقد علامت استاندارد را شناسایی کرده و اقدامات قانونی لازم انجام می‌دهند که طی ۱۱ ماه امسال پنج هزار و ۲۵۰ مرکز عرضه در استان مورد بازرسی قرار گرفته و کالاهای فاقد استاندارد شناسایی شده‌اند.
وی ادامه داد: همچنین طی مدت مذکور ۱۷۵ پروانه کاربرد علامت استاندارد توسط اداره کل استاندارد فارس صادر شده که از این تعداد ۲۸ درصد تشویقی است.
مدیر کل استاندارد فارس گفت: همچنین در ۱۱ ماه امسال ۱۰۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز تمدید شده است.
رهنما افزود: در این مدت واحدهای تولیدی و خدماتی فارس افزون بر چهار هزار مرتبه مورد بازرسی و ارزیابی کارشناسان استاندارد قرار گرفته و بیش از سه هزار و ۱۴۰ نمونه محصول تولیدی نیز به شکل تصادفی از خطوط تولید و انبارهای واحدهای تولیدی، نمونه‌برداری و مطابق استانداردهای مربوطه در آزمایشگاه‌های همکار این اداره کل مورد آزمون و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: ارائه آموزش تخصصی به مدیران کنترل کیفیت صنایع استان به میزان ۲ هزار نفر ساعت، ارائه تأییدیه استاندارد آسانسور به ۲ هزار و ۷۱۹ آسانسور و همچنین صدور ۲۵۱ مجوز ظرفیت خالی برای واحدهای تولیدی استان از دیگر اقدامات این اداره کل طی ۱۱ ماه امسال است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما