امروز، پنج شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

بستری ۱۰۰ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در بیمارستان‌های استان فارس

پس از حدود یک ماه دو رقمی بودن تعداد بیماران ورودی به بیمارستان های استان، با بستری ۱۰۰ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۳۱ بیمار مثبت قطعی و مشکوک دارای علایم کووید۱۹، در بیمارستان های استان بستری هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، از انجام بیش از ۵۹۰ هزار مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، یکم بهمن خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی ها، ابتلای ۱۶۶ هزار و ۵۵۹ بیمار به قطعیت رسیده است.
دکتر «عبدالرسول همتی» همچنین با اعلام موارد بیماران مثبت یا مشکوک علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، عنوان کرد: ۸۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و خدمات درمانی دریافت می کنند.
او در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۱۶۱ هزار و ۱۶۴ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از  بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر همتی اظهار کرد: متأسفانه با جان باختن دو هم استانی دیگر طی روز گذشته تاکنون، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان از ابتدای شیوع تاکنون به سه هزار و ۹۷ نفر رسیده است.
معاون بهداشت دانشگاه با تاکید بر عزم جدی همگانی برای رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از ساده انگاری، از آنان خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از مسافرت، ترددهای غیرحضوری و پرهیز از شرکت در دورهمی های خانوادگی و تجمعات و شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و حفظ فاصله فیزیکی، در کاهش زمینه های شیوع بیماری و پیشگیری از موج جدید کرونا در استان سهیم شوند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما