امروز، پنج شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

حضور پررنگ تر درایام ا.. دهه فجر امسال با حمایت ادیان توحیدی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشستی صمیمی با رؤسای انجمن های کلیمیان، زرتشتیان و ارامنه، برنامه های اجرایی فرهنگی و هنری 
ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی را مورد بحث و بررسی قرار داد. 
جلسه کارگروه برنامه های فرهنگی و هنری ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، جاویدی معاون فرهنگی شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس، میرباقری رئیس گروه تبلیغات و رسانه، مهرابی کارشناس امور ادیان توحیدی، امیر سالاری رئیس انجمن کلیمیان شیراز، خسرو قدس رئیس انجمن زرتشتیان شیراز، و آراتونیان رئیس انجمن ارامنه شیراز برگزاری گردید. 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اهمیت بر شمردن برنامه های چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: این کارگروه تصمیم دارد با اجرای برنامه هایی ارزشمند با حمایت و همراهی ادیان توحیدی همانند سالهای قبل پررنگ و تأثیرگذار حضور داشته باشد. هر چند امسال باعث شد برخی برنامه ها به صورت مجازی باشد، اما این اداره کل در نظر دارد در کارگروه برنامه هایی را از پیش تعریف کند که قابلیت های اجرا در زمان فعلی را داشته باشد.
سهرابی افزود: برنامه های امسال که باهمکاری ادیات توحیدی انجام می شود می تواند شامل، مسابقه فرهنگی ورزشی به صورت مجازی و عطر افشانی قبور شهدای ادیان توحیدی، تجلیل از 
خانواده های شهدای ادیان توحیدی، دعا و نیایش به شکرانه امنیت و تجلیل از نخبگان ادیان توحیدی باشد که این 
برنامه ها با روزشمار ایام ا... دهه فجر همگام سازی و اجرایی خواهد شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بیان داشت: حوزه فرهنگ و هنر برنامه هایی را در دستور کار چهلمین سالگرد جمهوری اسلامی داشته است که با مناسبتهای خاص یوم ا... بهمن ماه همسو بوده و امید است همه اهالی ادیان توحیدی برنامه هایی را در این دهه داشته باشند که به ارتقای سطح فرهنگی جامعه کمک نماید و این اداره کل نیز آمادگی حمایت همه جانبه دارد و با جدیت دنبال خواهد کرد. 
رئیس انجمن زرتشتیان نیز با قدردانی به پاس تشکیل این کارگروه، اعلام داشت: انجمن یاد شده برنامه هایی در فضای مجازی تعریف کرده و آمادگی همکاری و همراهی با برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد. 
در ادامه رئیس انجمن کلیمیان شیراز هم با سپاس از این گردهم آیی، گفت: فعالیت هایی در حال برنامه ریزی است و تعدادی از آنها نیز اجرایی شده و نتایج آن در دهه فجر برگزار خواهد شد که 
می توان به مسابقات شطرنج ویژه نوجوانان، مسابقه نقاشی با موضوع انقلاب اسلامی و دهه فجر امسال، اجرای موسیقی ادیان توحیدی چه به صورت گروهی و چه به صورت اختصاصی که این انجمن در فضای مجازی نیز آنها را نشر داده خواهد داد و همچنین وبینارهای تخصصی در مورد مسائل اجتماعی که در دوران کرونا انجام شده است می تواند بستری مناسب برای پرداختن به برنامه های دهه فجر باشد. 
رئیس انجمن ارامنه شیراز نیز همراهی و همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برای برپایی فعالیت های فرهنگی هنری این ایام را مایه خرسندی و افتخار دانست.
معاون فرهنگی شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با سپاس از راه اندازی این کارگروه اعلام داشت: شعار امسال «انقلاب اسلامی بالنده و مقتدر چون کوه استوار » انتخاب شده و با توجه به اینکه حضور مردمی به صورت خودرویی است، باید شرایط برای حضور را بهتر از قبل فراهم ساخت و بدانیم که این ایام مقارن با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) است و با در نظر داشتن وضعیت نشاط و شادابی مردم، برنامه ریزی هایی داشت. 
در پایان مهرابی کارشناس ادیان توحیدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز برنامه هایی را پیشنهاد داده و مقرر شد جمع بندی برنامه های مشترک و اختصاصی انجمن های مختلف ادیان توحیدی به صورت کامل ارائه و به مرحله اجرا برسد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما