امروز، چهار شنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

باید تلاش کنیم تا فساد در ورزش ریشه‌کن شود

فریدون رئیسی - سرویس ورزشی  
به منظور حضور مقتدرانه تیم شهدای قشقایی در مسابقات فوتبال دسته اول باشگاه های کشور دکتر مهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس و نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین به  همراه دکتر عباس حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان فارس و مهندس قهرمانی مدیرعامل صنایع الکترونیک شیراز با حضور در تمرینات تیم شهدای قشقایی با کادر فنی و بازیکنان دیدار کردند. 
در این دیدار ابتدا دکتر نجف پور مدیرعامل باشگاه شهدای قشقایی گفت: جای خوشحالی است که در آستانه اولین دیدار تیم شهدای قشقایی مدیرکل ورزش و جوانان به همراه رئیس فراکسیون ورزش مجلس و مدیرعامل صنایع الکترونیک در جمع بازیکنان حضور پیدا می‌کند.
مایه افتخار است که تیم شهدای قشقایی در چند سال گذشته نماینده مردم فارس و سفیر ایل بزرگ قشقایی در کشور بوده است. وی گفت: امسال سال خوبی برای تیم شهدای  قشقایی خواهد بود و توانستیم بدهی‌های باشگاه را پرداخت کنیم و ۲۰ درصد قرارداد بازیکنان را نیز امروز پرداخت خواهیم کرد تا بازیکنان بتوانند با انگیزه مضاعف در اولین دیدار به میدان بروند اما انتظار داریم که در ادامه راه مدیران استان از این تیم حمایت کنند تا بازیکنان و کادرفنی بتواند با خاطر آسوده و بدون کوچک ترین 
مشکلی به عشق مردم فارس در مسابقات حضور 
پیدا کنند. 
دکتر مهدی فروردین نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند و رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: برای من افتخار است که امروز در جمع کسانی حضور پیدا کرده‌ام که هرچی دارم از آنها 
می باشد اگر امروز نوکر مردم در مجلس هستم به حمایت تیم قشقایی است چند سالی که در تیم شهدای قشقایی بودم از نزدیک نظاره‌گر تلاش‌های دکتر 
نجف پور برای موفقیت این تیم بودم و هر چه در توان داشت انجام دادند تا این تیم بتواند نماینده شایسته‌ای برای فوتبال فارس در کشور باشد. وی گفت: در سالیان گذشته آرزوی ما این بود یک مدیر ورزشی که خاک ورزش را خورده باشد سکاندار ورزش فارس شود اما با حضور دکتر 
حاجی زاده این اتفاق میمون در ورزش فارس افتاد چراکه دکتر 
حاجی زاده خودش فوتبالی بوده و مشکلات یک تیم فوتبال را درک می‌کند از دوران آماده‌سازی تا حضور در مسابقات چه  شرایطی را باید بگذارند و به خوبی کمبودها را لمس می‌کند دکتر حاجی زاده تمام پله های مدیریت ورزشی را طی کرده اند. دکتر فروردین گفت: به عنوان خادم مردم می‌گویم هر چه دارم از این ورزش است و در آن تیم قشقایی سهم زیادی دارد و همواره خودم را مدیون ورزش استان و تیم شهدای قشقایی می‌دانم. دکتر فروردین گفت: همواره در مجلس تلاش ما نمایندگان مردم این است کارهایی انجام دهیم که بتوانیم به ورزش کشور کمک کنیم اما در این راستا وظیفه اصلی ما این است که فساد را در ورزش ریشه کن  کنیم متأسفانه فساد در ورزش ما بیداد می‌کند و تا فساد در ورزش ریشه‌کن نشود هر چقدر هم تلاش کنیم ورزش درست نمی‌شود.
 دکتر فروردین گفت: باید مقررات سختی برای ورزش ایجاد شود که کسی اجازه تخلف نداشته باشد و برای این کار همه باید کمک کنند امسال که کرونا باعث آسیب رساندن به ورزش شده شرایط ورزش ما سخت تر 
از سایر کشورها شده است و هزینه‌ها نیز خیلی بیشتر شده است در حالی که در سایر کشورها این هزینه‌ها کمتر شده است و یکی از کارهایی که در فوتبال انجام می‌شود. بستن پنجره نقل و انتقالات است آیا این چاره کار است باید قوانین مصوب کرد و در اجرای آن برای حمایت از ورزش همه از آن حمایت کنند. وی گفت: یکی از کارهایی که داریم انجام می‌دهیم ۲۷ درصد ارزش افزوده است که پول زیادی هم هست که فعلاً در وزارتخانه‌ها تصمیم‌گیری می‌شود و تلاش داریم تا به استان ها واگذار شود و  استان‌ها بتواند روی آن بهتر برنامه ریزی کنند و مورد دیگر یک درصد اعتبارات سازمان ها است که مخصوص ورزش می باشد در حال برنامه‌ریزی هستیم که آنها مکلف شوند این پول را در اختیار اداره کل ورزش و جوانان قرار دهند تا بتوانند کمک بیشتری برای ورزش استان‌ها انجام دهند. 
دکتر فروردین گفت: باشگاه شهدای قشقایی یک باشگاه مردمی بازیکن سازو مربی ساز می باشد که تاکنون توانسته در این راستا موفقیت‌های خوبی کسب کند و باید بازیکنانی که پیراهن این باشگاه را به تن می‌کنند قدر خود را بدانند چرا که این تیم می‌تواند سکوی پرتاب آنها برای تیم‌های لیگ برتری باشد و خیلی از بازیکنانی که برای تست در این باشگاه آمده اند امروز خواهان زیادی دارند. رئیس فراکسیون ورزش مجلس گفت: استان فارس دو تیم در لیگ دسته اول کشور دارد که خوشبختانه امسال دو تیم از شرایط بسیار خوبی نسبت به سال‌های گذشته برخوردار می‌باشند و استاندار فارس در آغاز فصل امسال کمک خوبی به دو تیم انجام خواهند داد و باید تلاش کنیم که برای دو تیم یک درآمد پایدار ایجاد شود نه اینکه همواره بخواهیم خواهش کنیم که کمک اندکی به این  دو تیم شود بلکه با ایجاد درآمد پایدار می‌توانیم برنامه‌ریزی بلند مدت برای باشگاه داشته باشیم. 
دکتر فروردین گفت: اگر امسال دو تیم بتوانند به لیگ برتر صعود کنند شرایط عالی خواهد بود و اگر دو تیم نشد بلکه باید تلاش کنیم که حداقل یکی از دو تیم استان بتوانند جواز حضور در لیگ برتر را به دست بیاورند.
دکتر حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان فارس از برنامه ریزی 
خوب باشگاه شهدای قشقایی شیراز برای حضور مقتدرانه در لیگ دسته اول کشور تشکر کرد و گفت: امروز که ویروس کرونا باعث شده  نشاط و شادابی در جامعه کم شود  ورزش عاملی است که می‌تواند این خلأ را پر کرده و شادی و نشاط رادر بین مردم ایجاد کند. وی گفت: امروز مدیریت ارشد استان دنبال این است که فارس حداقل یک تیم در لیگ برتر فوتبال کشور داشته باشند و خوشبختانه زیرساخت‌های خوبی برای فوتبال در شیراز داریم اما حیف که یک تیم لیگ برتری نداریم. 
حاجی‌زاده گفت: در دنیا فوتبال جایگاه خاص خودش را دارد و این قاعده در کشور ما نیز وجود دارد و از آنجا که مشکلات زیادی گریبان ورزش را گرفته است اما تلاش ما حضور مقتدرانه تیم های استان در لیگ های کشور 
می باشد. دکتر حاجی زاده از مدیریت منحصر به فرد باشگاه قشقایی به خصوص تلاش شبانه روزی دکتر 
نجف پور مدیرعامل باشگاه برای موفقیت این تیم تشکر کرد.
داریوش هرمز سرمربی تیم شهدای قشقایی شیراز از حضور مدیرکل ورزش و جوانان فارس و دکتر فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس به خانه خودش تشکر کرد و گفت: این تیم متعلق به دکتر فروردین می‌باشد و  اکثریت بازیکنان شاگردان وی هستند و تلاش ما این است که امانتدار خوبی برای آنها باشیم.
وی گفت: امسال خوشبختانه اداره کل ورزش و جوانان و هیأت فوتبال برای صنایع الکترونیک شیراز حمایت خوبی از این تیم داشته اند و امیدواریم که این حمایت ها در طول فصل تداوم داشته باشد تا تیم شهدای قشقایی بتواند با آنچه که استحقاقش را دارد و حضور در لیگ برتر فوتبال کشور می باشد دست یابد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما