امروز، چهار شنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

وزنه‌برداری بانوان فارس حائز رتبه برتر کشوری شد

فرزانه قنبر دزفولی- سرویس ورزشی
نایب رئیس وزنه برداری استان فارس گفت: عملکرد هیأت وزنه برداری استان فارس در بخش بانوان مورد توجه مسئولین فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و وزنه برداری بانوان فارس حائز رتبه برتر کشوری شد.
* اولین نشست تخصصی وزنه‌برداری بانوان به صورت وبینار 
سیمین کیاوسی نژاد در گفتگو با سرویس ورزشی «تماشا» از برگزاری اولین نشست تخصصی وزنه برداری بانوان به صورت وبینار خبر داد و اظهار کرد: این وبینار با حضور نایب رئیس فدراسیون، معاونان توسعه ورزش بانوان استان‌ها، نواب رئیس هیأت های استانی و پیرامون تدوین برنامه و اقدامات لازم جهت توسعه وزنه برداری بانوان برگزار گردید و تصمیمات اساسی در خصوص تمامی برنامه های راهبردی و عملیاتی در حوزه بانوان اتخاذ شد.
وی با بیان اینکه در این نشست استان های فعال در حوزه وزنه برداری بانوان معرفی شدند، عنوان کرد: در این وبینار از استان‌های فعال در 
وزنه برداری بانوان نام برده شد و عملکرد بانوان وزنه بردار فارس حائز رتبه برتر کشور شد.
کیاوسی نژاد با بیان اینکه اقدامات قابل توجهی در وزنه برداری بانوان فارس صورت گرفته است، تصریح کرد: استان فارس یکی از موفق ترین استان های کشور در رشته وزنه برداری به شمار می رود و از بانوان مستعد و توانمندی در این رشته ورزشی برخوردار است. بانوان ما در این رشته ورزشی دست کمی از آقایان ندارند.
این بانوی فعال در عرصه ورزشی ادامه داد: قدرت و تکنیک بانوان استان فارس در رکوردگیری ها و مسابقاتی که انجام دادیم زبانزد کل کشور بوده است و تیم فارس در مسابقات کشوری بسیار قدرتمند ظاهر می شود. در واقع بانوان فارس از تکنیکی ترین وزنه برداران ایران هستند و از نظر تکنیکی حرف اول را در کشور 
می زنند.
* فارس موفق‌ترین استان در رشته وزنه‌برداری 
وی به مهم ترین اهداف هیأت وزنه برداری استان در بخش بانوان اشاره کرد و یادآور شد: هدف ما رشد و توسعه این رشته در بخش بانوان و کسب عناوین مختلف در میادین بین‌المللی است که خوشبختانه این اهداف با توجه به حمایت‌های رئیس هیأت وزنه برداری استان و پتانسیل‌هایی که وجود دارد به خوبی محقق شده است.
کیاوسی نژاد عدم فرهنگ‌سازی مناسب در وزنه برداری بانوان را از 
عمده ترین مشکلات این رشته ورزشی دانست و تشریح کرد: متأسفانه وزنه برداری در بخش بانوان خیلی شناخته شده نیست و رسانه‌ها هم آن طور که باید در جهت توسعه و شناساندن این رشته قدم برنداشته اند. همان طور که گفتم ما در رشته وزنه‌برداری از پتانسیل‎های خوبی در سطح استان‌ بهره می بریم که قطعاً در صورت کشف و سرمایه‌گذاری روی آنها می‌توانیم تحول جدید را در بخش بانوان شاهد باشیم.
وی با اعتقاد به اینکه اکثر بانوان در کشور ما نگرانی های زیادی از فعالیت در رشته های قدرتی دارند و فکر می کنند که فعالیت در این رشته ها ممکن است سلامتی آنها را به خطر بیاندازد و اندام آنها را خشن و مردانه کند، گفت: بانوان نباید نگران باشند که با فعالیت در رشته وزنه برداری اندام و هیکلی مردانه پیدا خواهند کرد. در حال حاضر بیشتر قهرمانان موفق ما در بخش آقایان سنگین وزن هستند و همین مسئله باعث شده که مردم تصور کنند فعالیت در این رشته اندام را خشن می کند. اما در واقع اکثر بانوانی که به صورت حرفه ای در این رشته ورزشی فعالیت می کنند، صاحب اندامی خوش فرم و بدنی ورزیده هستند و هیکلشان فرم زیبایی دارد.
* فواید بسیار وزنه‌برداری برای بانوان 
کیاوسی نژاد خاطر نشان کرد: وزنه برداری نه تنها برای بانوان مضر نیست بلکه موجب تقویت عضلات، افزایش قدرت بدن، پیشگیری و درمان پوکی استخوان، تقویت بافت پیوندی و استحکام مفاصل، کاهش خطر دیابت، افزایش اعتماد به نفس، بهبود رفتار و رفع افسردگی می شود.
نایب رئیس وزنه برداری استان فارس در خصوص عملکرد هیأت وزنه برداری بانوان استان فارس در سال جاری، اظهار داشت: ایجاد هماهنگی و تعامل همه جانبه با معاونت توسعه ورزش بانوان در حوزه های مختلف، همکاری بیشتر با روابط عمومی اداره ورزش و جوانان فارس و 
رسانه های ورزشی استان به منظور اطلاع رسانی عمومی، ارتباط مستمر با قهرمانان و ورزشکاران وزنه بردار استان از طریق فضای مجازی در ایام کرونا و تعطیلی باشگاه ها و برقراری تعامل بیشتر با نواب رئیس محترم شهرستان ها در بخش بانوان از مهم ترین اقدامات هیأت وزنه برداری استان فارس در سال جاری به شمار می رود.
وی به فعالیت های هیأت در بخش آموزش اشاره کرد و یادآور شد: شرکت در وبینار و سمینارهای تخصصی وزنه برداری از طریق فضای مجازی، برگزاری دوره های آموزشی و برگزاری تمرینات تیم منتخب استان با رعایت پروتکل های بهداشتی از دیگر فعالیت های هیأت در ایام کرونا محسوب می شود.
کیاوسی نژاد حضور مستمر در جلسات هیئت رئیسه وزنه برداری استان فارس و نظارت مستمر و بازدید از تمرینات تیم منتخب استان را از دیگر اقدامات هیأت وزنه برداری در بخش بانوان قلمداد کرد و بیان داشت: برگزاری جلسه هم اندیشی با مربی و اعضای تیم منتخب استان فارس، ارسال گزارش عملکرد وزنه برداری بانوان به طور منظم از طریق هیأت وزنه برداری استان فارس به اداره کل ورزش و جوانان استان فارس به منظور بهره مندی از حمایت و تجربه مدیران ورزشی فارس در راستای تسریع در ارتقای بیشتر وزنه برداری بانوان استان و همکاری با هیأت پزشکی ورزشی استان در خصوص برگزاری دوره های مشترک پزشکی ورزشی ویژه مربیان و قهرمانان هم از جمله فعالیت های شاخص هیأت وزنه برداری به شمار 
می رود.
* تلاش برای توسعه وزنه‌برداری بانوان فارس 
وی خاطر نشان کرد: صدور ابلاغ و آغاز فعالیت کمیته استعدادیابی وزنه برداری بانوان فارس، برگزاری جلسات با نواب رئیس بانوان هیأت های شهرستان های استان به صورت مجازی و هماهنگی کامل با نائب رئیس محترم بانوان فدراسیون وزنه برداری جمهوری اسلامی ایران در راستای ارائه گزارش رکوردها و وضعیت آمادگی قهرمانان بانوی وزنه برداری فارس به منظور احقاق حقوق بانوان وزنه برداری استان در رده های مختلف تیم ملی هم از اقدامات مؤثر هیأت جهت توسعه وزنه برداری بانوان استان فارس قلمداد می شود.
نائب رئیس هیأت وزنه برداری استان فارس ابراز کرد: امیدوارم بتوانیم با این اقدامات خوب گام های قدرتمندتری در مسیر پیشبرد این رشته ورزشی در سطح استان برداریم.
وی در پایان سخنانش از حمایت های مسئولین اداره کل ورزش و جوانان استان و تلاش بی وقفه رئیس هیأت وزنه برداری استان فارس تشکر کرد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما