امروز، شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

۱۵۲۰ میلیارد تومان نقدینگی به آزادراه شیراز-اصفهان تخصیص می‌یابد

استانداری فارس اعلام کرد که جلسه بررسی روند ساخت آزادراه شیراز- اصفهان به ریاست معاون اول رئیس جمهوری، رهاورد تزریق یک هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان اعتبار به این طرح را داشت.
در این جلسه‌ همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزرای راه و شهرسازی و دفاع و استاندار فارس در آن حضور داشتند. 
در این جلسه مقرر شد که با توجه به توافق‌های اخیر، وزارت راه و شهرسازی ۳۲۰ میلیارد تومان، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ۵۰۰ میلیارد تومان و وزارت دفاع ۷۰۰ میلیارد تومان نقدینگی به این پروژه تزریق
کنند.
استاندار فارس در این زمینه گفت: بر اساس توافق حاصل شده در این جلسه مقرر شد که نقدینگی تخصیص یافته به شکل هر ماه ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص یابد تا پروژه تا پابان امسال آماده بهره‌برداری شود.
آزادراه شیراز- اصفهان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ملی به شمار می‌ رود که کلنگ احداث آن در سال ۸۹ به زمین خورد و قرار است تا پایان ۱۴۰۰ افتتاح شود.
این آزادراه در هفت قطعه با ۲۲۲ هکتار در حال اجرا بوده و تاکنون ۷۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این پروژه پس از بهره‌برداری، حدود ۱۱۰ کیلومتر مسیر شیراز- اصفهان را کاهش می‌دهدکه مساوی با کاهش ۱۲۰ دقیقه‌ای زمان سفر نسبت به مسیر قبلی 
است.
دکتر رحیمی افزود: در این سفر بحث آبرسانی به جنوب استان به ویژه مناطق بیرم چاورز، خیرگو و علامردشت نیز با حضور معاونین وزارت نیرو،  مدیر عامل ایمیدرو، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و برخی از نمایندگان استان مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد.
وی گفت: موضوع تقویت خط فعلی آبرسانی به جنوب استان و افزایش میزان آبدهی از ۷۰۰ به ۹۵۰ لیتر در ثانیه از جمله توافقات به دست آمده در این جلسه بود که این اتفاق کمک خواهد کرد که شهرها و روستاهایی که در مسیر این خط قرار دارند از آب مناسب‌تری بهره‌مند شوند.
او اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد اعتبارات استانی برای مطالعات و اعتبارات ملی برای اجرای این طرح آبرسانی  اختصاص یابد.
همچنین در دیدار استاندار فارس با مدیر و اعضای هیأت مدیره بانک صنعت و معدن، موضوع کمک این بانک به سرمایه‌گذاری و یا تکمیل سرمایه‌گذاری‌ها بررسی شد.
رحیمی گفت: در این جلسه ضمن موافقت با پرداخت تسهیلات باقی مانده به کارخانه کاغذ زاگرس، در خصوص توسعه کارخانه ذوب آهن پاسارگاد و صنایع آلومینیوم نیز تصمیماتی اتخاذ شد.
او اضافه کرد: بازپرداخت تسهیلات و تامین سرمایه در گردش بعضی از صنایع استان از دیگر دستاوردهای این جلسه بود.
استاندار فارس ادامه داد: این جلسه در توسعه صنعتی استان اثرگذار خواهد بود و منجر به افزایش اشتغال و تولید ثروت در فارس خواهد شد.
آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی آزادراه شیراز- اصفهان به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما