امروز، چهار شنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

۱۱۷ هزار بسته معیشتی بین مددجویان کمیته امداد فارس توزیع شد

برگزاری رزمایش مهرورزی،۱۱۷ هزار بسته معیشتی، یک هزار و ۵۰۰ سری جهیزیه، ۵۰۰ پنل خورشیدی، سه هزار تبلت دانش آموزی را راهی منازل نیازمندان فارس کرد و همچنین ۸۰۰ واحد مسکونی در مناطق محروم این استان نیز به بهره برداری رسید.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور پنجشنبه در آیین آغاز رزمایش مهرورزی استان فارس،گفت: رزمایش مهرورزی در فارس آغاز و بیش از ۱۱۷ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان این استان توزیع 
شد.
مرتضی بختیاری افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) بیش از  ٢٩٩ میلیارد تومان در سال ٩٨ با کمک خیران جمع‌آوری و به نیازمندان اهدا کرده است.
وی ادامه داد: ٣٧٨ میلیارد تومان طی هفت ماهه اول امسال خیران به نیازمندان استان فارس کمک کرده‌اند و کمیته امداد فارس توانسته‌اند این میزان کمک را از خیران جمع‌آوری کند.
بختیاری تصریح کرد: در همایش مهرورزی بیش از ١١٧ هزار بسته معیشتی که هر بسته بالغ بر ٣٠٠ هزار تومان ارزیابی شده است به نیازمندان اهدا خواهد شد و ٣ هزار تبلت نیز به دانش‌آموزان این استان اهدا می‌شود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه در آیین مهرورزی استان فارس بیش از یک هزار و ۵٠٠ جهیزیه تهیه و بین نوعروسان یتیم استان توزیع خواهد شد، گفت: بیش از ٨٠٠ واحد مسکونی نیز در قالب طرح مهرورزی در فارس افتتاح و به نیازمندان این استان اهدا خواهد شد و همچنین در مجموع افزون بر ٣٣٠ میلیارد تومان تسهیلات نیز به مددجویان تحت پوشش این استان داده می شود.
وی با بیان اینکه کمیته امداد برای ایجاد اشتغال پایدار خانواده‌های مددجویان اهمیت ویژه‌ای قائل است،گفت: در همین راستا امروز ۵۰۰ پنل خورشیدی تولید برق در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد که درآمدزایی خوبی برای خانوارهای تحت پوشش ایجاد 
خواهد کرد.
* استاندار فارس در رزمایش بزرگ مهرورزی: بزرگ‌ترین کمک ما به یکدیگر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است
استاندار فارس گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) علاوه بر نیازهای روزمره محرومین به مسائل طولانی مدت افراد تحت پوشش مانند تهیه خانه نیز توجه دارد و با ایجاد اشتغال زمینه خودکفایی و از تحت پوشش خارج شدن آن ها را فراهم می کند؛ هم اکنون فرزندان کمیته امداد مناصب بسیاری را در سطح مدیریت کشور در اختیار دارند.
دکتر عنایت ا... رحیمی در رزمایش بزرگ مهرورزی که با حضور رئیس کمیته امداد کشور و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز برگزار شد، با بیان این که همراهی و همدلی میان مسئولین و عزت مردم فارس در این مراسم بسیار پررنگ به چشم می آید، اظهارداشت: مردم ما با کمک های خود در دوران شیوع کرونا شعر
بنی آدم اعضای یک پیکرند
که در آفرینش ز یک گوهرند
را تعبیر کردند و با عمل به آموزه های دینی عملکرد افتخارآمیزی داشتند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که در ایام شیوع کرونا بزرگ ترین کمک ما به یکدیگر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و ارتباط کمتر است، افزود: محدودیت های جدیدی که اعلام شده است حتماً سختی هایی را برای مردم به دنبال خواهد داشت که از عذرخواهی می کنیم ولی اگر عده اندکی بخواهند با بی توجهی، سلامتی تعداد زیادی از مردم را به خطر بیندازند حاکمیت مداخله می کند و اجازه این کار را نخواهد داد.
* برای کمک به کادر درمان و خانواده و اطرافیان خودمان باید دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیریم
وی با تأکید بر این که کادر درمان به شدت تحت فشار هستند و به صورت چند شیفت کار می کنند، گفت: برای کمک به کادر درمان و خانواده و اطرافیان خودمان باید دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیریم و اجازه ندهیم کرونا به انسجام اجتماعی، سلامتی و اقتصاد کشور ضربه بزند.
استاندار فارس با بیان این که هر جا همدلی و همفکری حاکم بوده است مانند دوران دفاع مقدس به موفقیت دست پیدا کرده ایم و از نتایج آن بهره مند شده ایم، ادامه داد: در مبارزه با کرونا نیز با همدلانه و یکدلانه وارد عرصه شویم و لطف و کمک خداوند نیز شامل حال ما خواهد شد.
دکتر رحیمی تصریح کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران هر روز ذلیل تر می شوند و نظام اسلامی سربلندتر از قبل در دنیا اهداف خود را دنبال
 می کند.
* نماینده ولی فقیه در استان فارس: کرونا بازاندیشی در بسیاری از تفکرات بشری را ایجاد کرد
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز در این آیین گفت: کرونا بازاندیشی در بسیاری از تفکرات بشری را ایجاد کرد، نگاه غالب در راستای ادامه حیات بشری در اروپا اینگونه است که برای حفظ بقا باید جنگید اما در باور اسلامی نگاه این است که مردمی شامل رحمت خداوندی خواهند شد که به سایر انسان‌ها رحم کنند.
آیت‌ا... لطف‌ا... دژکام افزود: کرونا باعث توجه بیشتر به موضوع فلسفه و ذات انسانی بیش از گذشته شد و موضوع حمایت از محرومین از هر زمان دیگری بیشتر مورد توجه قرار گرفت.
وی با تأکید بر اهمیت توجه به نیازمندان بیان کرد: در ایران توجه اساسی به محرومین می شود و این موضوع در کشور ملاک این است که باید حامی مناسبی برای محرومان بود.
امام جمعه شیراز بیان کرد: تجربه بیماری کرونا نشان داد انسانی ماندگار است که به هم‌نوعان خود رحم داشته باشد و انسانی که به دنبال نابودی افراد است از میان خواهد رفت.
نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش پایانی سخنان خود گفت: افرادی که به دنبال مهرورزی هستند، در طول تاریخ ماندگار خواهند شد.
* مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس: خیران فارس مهرورزی ۳۳۰ میلیارد تومانی به نیازمندان داشتند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس نیز در این آیین اعلام کرد: در رزمایش مهرورزی بیش از ٣٣٠ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی در راستای حمایت از نیازمندان این استان در نظر گرفته شده است.
محمد بذرافشان افزود: در قالب اجرای این رزمایش بالغ بر ١١٧ هزار بسته معیشتی، هزار و ۵٠٠ سری جهیزیه ، افتتاح ٨٠٠ واحد مسکونی در مناطق محروم و  ۵٠٠ پنل خورشیدی، توزیع ٣ هزار تبلت دانش‌آموزی، توزیع دو هزار وسائل گرمایشی در اختیار نیازمندان فارس قرار خواهد گرفت.
بدرافشان با تأکید بر اینکه بیش از ۴ میلیارد تومان توسط خیرین در راستای تهیه تبلت‌های دانش‌آموزی در این استان جمع‌آوری شده است، گفت: استاندار فارس تأکید ویژه‌ای بر طرح هر کارمند یک حامی داشته و این طرح نیز در استان بیش از سایر مناطق کشور مورد توجه است.
وی ادامه داد: خیرین نیک‌اندیش استان فارس در زمان شیوع ویروس کرونا توانسته‌اند خدمات ارزنده‌ای با ایجاد وحدت در استان فارس انجام دهند و این در حالی است که هم‌افزایی میان دستگاه‌های مختلف نیز در کمک به محرومین وجود داشته است.
بذرافشان در خصوص رزمایش کمک مومنانه نیز بیان کرد: دو مرحله رزمایش کمک مومنانه در استان فارس برگزار شد و در برگزاری این رزمایش‌ها شاهد همکاری دستگاه‌های مختلف بودیم در مرحله اول این رزمایش بیش از یک میلیون و ٢٠٠ هزار پرس غذای گرم در میان نیازمندان توزیع شد و در این مرحله  ٢٧٠ هزار بسته معیشتی نیز در اختیار نیازمندان قرار گرفت.
این مراسم شامل اهدای یک هزار و 500 سری جهیزیه برای زوج های جوان، افتتاح 800 واحد مسکونی برای مددجویان، افتتاح 500 پنل خورشیدی برای اشتغال زایی افراد تحت پوشش، توزیع سه هزار تبلت برای تحصیل دانش آموزان، توزیع دو هزار وسائل گرامایشی در مناطق محروم و کلنگ زنی دو پروژه مسکن مددجویی با مشارکت خیرین در سطح استان فارس بود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما