امروز، چهار شنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

با افتتاح طولانی‌ترین پیست دوچرخه‌سواری

حسین حسن پور - تماشا
شهرداری شیراز در مسیر محقق نمودن شهر انسان محور و در جهت رفاه حال شهروندان طولانی ترین پیست دوچرخه سواری این کلانشهر را در منطقه یازده با ۷ کیلومتر مسیر ایمن به بهره برداری رساند.
* شهردار شیراز: اجرای این پیست با بهره‌گیری از دیدگاه بافت تاریخی است
شهردار شیراز در مراسم افتتاح طولانی ترین پیست دوچرخه سواری  این کلان شهر در منطقه ١١شیراز گفت: این پیست به طول ٧کیلومتر یک مسیر ایمن دوچرخه سواری در دو طرف رودخانه خشک اجرا شده و نوع اجرای آن با بهره گیری از دیدگاه بافت تاریخی است.
مهندس حیدر اسکندرپور با اشاره به اجرای تونل نور در این مسیر دوچرخه سواری افزود: ویژگی دیگر این مسیر در کنار سایه بان هایی که در روز برای دوچرخه سواران وجود دارند اجرای تونل نور در این مسیر است که از آن به عنوان یک المان شبانه می‌توان استفاده کرد و دوچرخه سواران شب ها نیز می‌توانند از این مسیر استفاده کنند.
وی همچنین در مراسم کلنگ زنی زورخانه خیر ساز در این منطقه گفت: امروز ما شاهد یک مشارکت جدی در بهبود فضای عمومی جامعه به ویژه در حوزه ورزش هستیم و ورزش پهلوانی را نماد غیرت ایرانی میدانیم.
مهندس اسکندرپور گفت: ما در تاریخ و ادبیاتمان اسطوره هایی مانند رستم را داشتیم که از مرز ایران دفاع می‌کردو امروز نیز ما سردار شهید سپهبد سلیمانی را داشتیم که به عنوان یک اسطوره در تاربخ ما تکرار شد و هر جا مشکل داشتیم این قهرمان ملی مشکل را حل می کرد  و امروز ما جای خالی او را بیشتر حس میکنیم.
وی اظهار داشت: امروز ما نیازمند تقویت روحیه ایرانی هستیم روحیه ای که غیرت، همیت، تلاش جمعی و دفاع از کشور وجه مشترک همه آنهاست و به همین دلیل نیاز است، جوانان ایرانی با ورزش ایرانی بیشتر آشنا شوند.
وی از ساخت ٣ پارک ورزش و سلامت در سه منطقه جنوب شهر و نقاط کمتر برخوردار خبر داد و گفت: علاوه بر این به تمامی در تمامی مناطق ١١شهرداری یک پارک ورزش و سلامت اجرا خواهد.
* تذروی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز: اجرای پروژه‌های انسان‌محور در سطح شهر شیراز مشهود است
در ادامه این مراسم عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این فضای پیاده راه سلامت دارای نورپردازی هوشمندی است که توسط همکاران ما در شهرداری منطقه 11 به شایستگی طراحی شده است.
محمدتقی تذروی با تقدیر از شهردار محترم کلانشهر شیراز و شهرداران مناطق و معاونین و یاوران شورا افزود: گروه های مختلف مردمی به خوبی از مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری که به خوبی احداث شده استقبال می کنند و در مجموع عملیات های عمرانی در زمینه 
پروژه های انسان محور در سطح شهر شیراز مشهود است.
* شهردار منطقه 11:  اجرای  پروژه زورخانه پودنک در جهت پاسخگویی به مطالبات مردمی است
حمید بزرگر شهردار منطقه 11در آیین کلنگ زنی زورخانه پودنک که توسط خیر ساخته خواهد شد، گفت: محل احداث این زورخانه و در کنار مجتمع فرهنگی، ورزشی و سالن کشتی پهلوانی در پارک 4 ارغوان بولوار جانبازان (محله پودنک) درنظر گرفته شده است.
وی با اشاره به نیاز بولوار جانبازان به فضای ورزشی برای پاسخگویی به مطالبات مردمی  افزود: مساحت این پروژه 560 متر مربع است و ویژگی خاص  این پروژه در نیمه شرق شیراز  فقدان احداث  زورخانه ای بصورت سنتی است.
برزگر اعلام کرد: پیرو مکاتبانی که با رئیس فدارسیون ورزش های زورخانه ای داشته ایم تجهیز این زورخانه را با همکاری فدارسیون انجام خواهیم داد.
برزگر ابراز داشت: با توجه بافت جمعیت و سکونت  حدود 40 تا 50 هزار نفری جمعیت  بولوار جانبازان و تقاضای اهالی محله برای اختصاص مکانی برای کتابخانه، فضای با مساحت 1300 متر مربع برای احداث  کتابخانه و  قرایت خانه ظرف چند ماه اینده کلنگ زنی می شود.
شهردار منطقه با اشاره به  توسعه مکان های ورزشی در سطح منطقه 11 تصریح کرد: در پارک سهراب سپهری یک فضای ورزشی و یک سالن ورزشی احداث شود.
وی عنوان کرد: با اعلام دبیر خانه خشت طلایی  شرایط شرایط اولیه حایز دریافت خشک طلایی برای پارک سهراب سپهری وجود دارد و مقدمات ثبت نام برای دریافت این خشت طلایی در حال انجام است
* رئیس هیأت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای فارس: جای این ورزش در محله خالی بود
در ادامه این مراسم رئیس هیأت ورزش پهلوانی و زورخانه ای فارس گفت: محله قدیمی پودونک جایگاه اصیلی در شهر شیراز دارد و جای این ورزش تمام ایرانی در این محله خالی بود که به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز محقق شد.
حسین قرقی در ادامه با بیان این که ورزش زورخانه ای می تواند به عنوان یک کالای فرهنگی در کنار کارکردهای ورزشی آن قرار گیرد، خاطر نشان کرد: طبق اسناد و مدارک موجود ورزش هیأت زورخانه ای در ایران قدمتی بیش از 4500 ساله دارد و در سال 2012 به عنوان میراث معنوی بشریت ثبت یونسکو شد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما