امروز، شنبه، ۱۹ آذر ۱۴۰۱

مدیرعامل شستا: خروج کارخانجات سیمان و پشم‌شیشه از شیراز را پیگیری می‌کنیم

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی با اشاره به وجود سه واحد کارخانه سیمان این مجموعه در استان فارس، اظهار کرد: در این راستا نیازمند توسعه محصول و تولیدات، نوسازی و انتقال ۲ واحد مهم از جمله پشم شیشه و سیمان فارس به مکان دیگر هستیم و این موضوع پیگیری و دنبال می شود. 
ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی دیروز در بازدید از کارخانه لعابیران، گفت: در استان فارس  نزدیک به ۱۰ واحد از صنایع از جمله سیمان، پشم شیشه، لعابیران و  صنایعی که بیش از نیم قرن سابقه تولید دارند و جزو صنایع مهم و پیشرو در امر ساخت و ساز هستند ملزم به نوسازی  طرح تکنولوژی در صنایع و واحدهای تولیدی هستند.
مدیرعامل شستا گفت: طرح انتقال کارخانه سیمان فارس به شهرستان خرامه نیازمند طرح اقتصادی متناسب است و کارخانه سیمان جزو کارخانه‌هایی هستند که نیازمند تأمین مالی قابل توجه هستند اگر سیستم مالی حمایت کند ظرف دو سال آینده این طرح قابل انجام است در غیر اینصورت طرح انتقال آن زمانبر خواهد شد.
وی افزود: در دوره  جدید و در راستای رویکردهای تحولی مجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) مصم هستیم که در راستای تأکید بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صنایع، هدف افزایش تولید و تعدیل حاشیه سودآوری آن‌ها با را با رویکردها و راهبردهایی که در مجموعه شستا دنبال می‌شود عملیاتی کنیم.
بازیان گفت: خط قدیمی کارخانه پشم شیشه شیراز ظرف یکسال دیگر متوقف و خط جدید با تکنولوژی متفاوت تولید خود را آغاز خواهد کرد لذا برای سرعت گیری واحدهای تولیدی در راستای حمایت دولت از بخش تولید، نیازمند کمک و مسئولان در حوزه صنعت و معدن هستیم.
او در ادامه ضمن قدردانی از پیگیری استاندار فارس برای پیگیری رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان، خواستار افزایش تسهیلات بانکی برای توسعه این صنایع شد.
مدیرعامل شستا ادامه داد: یکی از مسائل مهم که امروز مطرح است بحث «اقتصاد دانش بنیان» است که ما در طرح تحولی خود موضوع نوآوری را در صدر برنامه‌ها قرار دادیم و در صنایع هدف در شیراز و سایر استان‌ها که امر توسعه مطرح است تأکید بر دانش و استفاده تکنولوژی است.
بازیان با بیان اینکه بنگاه‌های بزرگ و مادر در حوزه صنایع بزرگ شستا نیازمند حمایت و مساعدت‌های بخش حاکمیتی هستند، روند تولید کارخانه لعابیران در استان فارس را مطلوب عنوان و گفت: این مجموعه با افزایش تولید به لحاظ ذائقه و مصرفی که وجود دارد بزودی در نوآوری تولیدات و کیفیت خود شرایطی را در بازار مورد هدف ایجاد خواهد کرد.
او همچنین گفت: تلاش‌های خوبی در کارخانه لعابیران صورت گرفته، اما تا حد مطلوب فاصله داریم و این نیازمند توجه به سیاست‌های جدید در حوزه دانش بنیان و نیاز بازار است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما