امروز، شنبه، ۱۹ آذر ۱۴۰۱

اجرای موفق طرح نهضت ملی مسکن همکاری همه‌جانبه تمامی دستگاه‌ها را می‌طلبد

مهدی اسلامی-تماشا
مدیرکل راه و شهرسازی فارس اعلام کرد: طبق قانون جهش تولید مسکن تمامی دستگاه های دولتی موظفند که وظایف خود را در قبال اجرای طرح بزرگ نهضت ملی مسکن انجام دهند و تا همکاری همه جانبه تمامی دستگاه ها صورت نپذیرد این طرح به سرانجام نخواهد رسید
مهندس محمودرضا طالبان مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: 140 هزار نفر در استان فارس واجد شرایط واگذاری مسکن در طرح نهضت ملی مسکن هستند که از این تعداد 54 درصد واجدین شرایط واگذاری معادل 75 هزار نفر مربوط به شهر جدید صدرا است. وی افزود: 24 درصد متقاضیان تایی نهایی شده طرح نهضت ملی در استان فارس که معادل 33 هزار نفر می شوند مربوط به کسانی است که در شهرها زیر 100 هزار نفر زندگی می کنند و در این شهرها متقاضی دریافت مسکن هستند که راه و شهرسازی فارس موظف است زمین را در این شهرها تأمین و برای ساخت در اختیار بنیاد مسکن قرار دهد.
محمودرضا طالبان خاطر نشان ساخت: تاکنون زمین بیش از 21 هزار واحد در شهرهای زیر 100هزار نفر تأمین و تحویل بنیاد شده است و بنیاد مسکن عملیات اجرایی تعدادی از این واحدها را آغاز کرده است.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: 22درصد واجدین شرایط نیز در شهرهای بالای 100 هزار نفر به شیراز شهر شیراز که حدودا 31 هزار نفر هستند.
دبیر شورای مسکن استان فارس اضافه کرد: راه و شهرسازی فارس تمام توان خود را برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به کار گرفته و حال نوبت دیگر دستگاه ها است که برای اجرای موفق آن پای کار بیایند و وظایف خود را تمام و کمال انجام دهند.
وی اضافه کرد: تاکنون بیش از 3400 هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان توسط راه و شهرسازی فارس مهیا گردیده و عملیات اجرایی بیش از 30 هزار واحد در استان آغاز شده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما