امروز، شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹

مدیر روابط عمومی اتاق اصناف مرکز فارس خبر داد: پویش اصناف شیراز در استفاده از ماسک

کسبه و بازاریان شیراز با راه‌اندازی پویش استفاده از ماسک، همشهریان خود را به استفاده از ماسک هنگام تردد شهری و  مراجعه به واحدهای صنفی دعوت کردند. 
علی رهایی مدیر روابط عمومی اتاق اصناف مرکز فارس دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: قرار گرفتن استان فارس در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا و آمارهای نگران کننده در مورد روند شیوع این بیماری و راه‌اندازی نقاهتگاه در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز نشان می‌دهد موج دوم کرونا بیش از موج اول همشهریان و واحدهای صنفی را تهدید می‌کند.
وی با بیان اینکه اتاق اصناف مرکز فارس تابع و مجری مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا است که در این ستاد وظیفه هر دستگاه و بخش مشخص شده است، بیان کرد: وظیفه خود می دانیم علاوه بر تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی واحدهای صنفی، توصیه‌های جدید دانشگاه علوم پزشکی شیراز را نیز از این طریق با جدیت دنبال کنیم.
مدیر روابط عمومی اتاق اصناف مرکز فارس گفت: در حال حاضر علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، توصیه جدی به مردم در خصوص استفاده از ماسک های بهداشتی شده است چرا که عدم استفاده از ماسک می‌تواند همکاران صنفی و همشهریان را مورد تهدید جدی قرار دهد.
رهایی افزود: در پویش اتاق اصناف مرکز فارس علاوه بر اینکه کسبه و بازاریان خود را ملزم به استفاده از ماسک می‌کنند از مشتریان و همشهریان گرامی نیز مجدانه می‌خواهند هنگام ترددهای شهری و مراجعه به واحدهای صنفی از ماسک استفاده کنند.
وی ادامه داد: تنها راه شکست کرونا، اتحاد و همدلی برای اجرای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا همراه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی است.
مدیر روابط عمومی اتاق اصناف مرکز فارس گفت: اگر هر کدام از دستگاه‌ها، بخش‌ها و نهادها و مردم به سهم خود مسئله مقابله با کرونا را جدی بگیرند موج دوم کرونا را همانند موج اول با موفقیت پشت سرخواهیم گذاشت و استان فارس هم همچون موج اول رتبه برتر را در پیشگیری و مقابله با این بیماری کسب خواهد کرد.
رهایی با اشاره به سه مکاتبه مهم رئیس اتاق اصناف مرکز فارس با مجتمع‌ها و پاساژهای تجاری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ و اتحادیه‌های صنفی برای مقابله با ویروس کرونا گفت: مکاتبه نخست خطاب به مجمتع‌های تجاری و پاساژهای شهر بود که از آنان خواسته شد مکان‌های عمومی و مورد تردد مراجعان به این مراکز به طور مستمر گندزدایی و ضدعفونی شود.
وی ادامه داد: همچنین از آنان خواسته شده است آدرس نزدیک‌ترین مکان تهیه ماسک در ورودی پاساژها در دید عموم قرار گیرد تا همشهریان برای ورود به پاساژها با مشکل مواجه نشوند.
مدیر روابط عمومی اتاق اصناف مرکز فارس گفت: مکاتبه دیگر خطاب به تمام مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ سطح شهر بود که همانند پاساژها، فروشگاه های بزرگ تا امروز تمام پروتکل‌ها را خوب رعایت کردند و در این مکاتبه بر تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیش‌بینی تدابیری برای استفاده مشتریان از ماسک و دستکش هنگام ورود به فروشگاه‌ها تأکید شد.
رهایی افزود: مکاتبه سوم خطاب به تمام اتحادیه‌های صنفی به خصوص اتحادیه‌های صنفی سلامت محور بود که در این مکاتبه ضمن یادآوری در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تشدید نظارت های بازرسان، از آنان خواسته شد اعضای خود را به شرکت در پویش استفاده از ماسک تشویق کنند.
وی ادامه داد: با این اتفاق نه تنها کسبه و بازار عضو پویش استفاده از ماسک خواهند بود بلکه یک عامل تشویق کننده برای همشهریان است که به این پویش بپیوندند.
مدیر روابط عمومی اتاق اصناف مرکز فارس گفت: امید است با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بتوانیم قدردان زحمات کادر درمانی و پزشکی که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا هستند و برای سلامت بیماران تلاش می‌کنند، باشیم.
رهایی همچنین از مردم خواست شکایات خود در ارتباط با اصناف را از طریق شماره تماس ۳۲۳۴۰۰۰۰ به واحد نظارت و بازرسی اتاق اصناف مرکز فارس و از طریق شماره ۱۲۴ به واحد بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش دهند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما