امروز، شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹

معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار فارس در گفت‌وگوی اختصاصی با «تماشا»: با رفع موانع، کارخانه آی

 سیده ناهید تقویان- تماشا
معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار فارس گفت: کارخانه آی تی آی پس از 12سال تعطیلی با مساعدت دستگاه قضا به چرخه تولید بر می گردد.
ظفر افشون در گفت و گو با خبرنگار «تماشا» اظهار داشت: پس از سفر حجت الاسلام رئیسی به استان فارس و عزم جزم دستگاه قضایی برای احیای واحدهای تولیدی، این امر در دستور کار قرار گرفت.
او با اشاره به اقدامات معاونت متبوع در تسهیل جهش تولید خاطرنشان کرد: با نگاه مثبت حجت الاسلام رئیسی در سفر به استان فارس، مقرر شد کارخانه آی تی آی پس از 12سال تعطیلی با مساعدت دستگاه قضا به چرخه تولید بر گردد.
به گفته معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار فارس این در حالی بود که در گذشته و پیش از سفر حجت الاسلام رئیسی نیز، اقدامات متعددی در ارتباط با بازگشایی این کارخانه با تشکیل جلسات مختلف برگزار شده بود.
افشون همچنین گفت: پیش بینی می شود با راه اندازی کارخانه آی تی آی بالغ بر 500نفر در این کارخانه مشغول به کار شوند.
این مقام مسوول در عین حال اظهار داشت: البته کمیسیون اقتصادی به شرطی موافقت کرده کارخانه راه اندازی شود که مالک در انجام تعهدات به کارگران همچون پرداخت پاداش و حقوق معوق، مسئولیت خود را انجام دهد.
معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار فارس همچنین بیان کرد: برای این کارخانه سرمایه دار جدید با توان بالا نیز پای کار است و اهلیت این کار را نیز دارد و ما در حال بررسی موضوع هستیم.
لازم به ذکر است کارخانه آی تی آی استان فارس در گذشته نه چندان دور 70 درصد از تجهیزات مخابراتی کشور را تولید می‌کرده است و یکی از برترین کارخانه های کشور محسوب می شده است.
آیت ا... رئیسی رئیس قوه قضائیه در پایان سفر به شیراز که 22 خرداد ماه برگزار شد  با تعدادی از فعالان اقتصادی استان فارس دیدارکرد و در این نشست خواستار توجه جدی به این امر شد.
حالا باید دید مسوولان استان فارس پس از این ضرب العجل رئیس دستگاه قضا چقدر در راه اندازی مجدد این کارخانه عزم جدی دارند. //

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما