امروز، دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

لو رفتن انبار احتكار یک میلیارد تومانی در «مرودشت» و تکذیب سقوط بالگرد

جانشين فرمانده انتظامي استان فارس گفت: مأموران انتظامي شهرستان  مرودشت موفق شدند در بازرسي از يك انبار، یک میلیارد تومانی كالاي احتكار کشف كنند.
سرهنگ يوسف ملك‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: مأموران انتظامي شهرستان مرودشت با اقدامات فني و تخصصي از احتكار لوازم يدكي در يك انبار در شهرك زارعي مطلع و با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.
سرهنگ ملك‌زاده با بيان اينكه مأموران انتظامي شهرستان مرودشت موفق شدند در بازرسی از این انبار، مقادیر زیادی لوازم و قطعات خودرو احتكار شامل يك هزار و 200 بسته انواع مهره، ۱۵۰ حلب ۱۷ کیلویی انواع پیچ، 950 حلقه رینگ، ۲۱۷ عدد درب خودرو، ۵۸۴ عدد گلگیر، 77 عدد اتاق خودرو و 105 عدد سینی قاب رادیاتور کشف كنند، گفت: انبار مورد نظر پلمپ شد.
جانشين فرمانده انتظامي استان با بیان اینکه در این خصوص پرونده تشكيل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد، گفت: ارزش اموال مکشوفه احتكار طبق نظر کارشناسان، 10 میلیارد ریال برآورد شده است.
* ملاقات فرمانده انتظامي استان فارس با مردم در 197 
ملاقات مردمي سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامي استان در دفتر نظارت همگاني (197) برگزار شد. 
ملاقات مردمي سردار حبیبی فرمانده انتظامي استان فارس به همراه جمعی از معاونان و روسای پلیس های تخصصی در دفتر نظارت همگاني (197) برگزار و به مشکلات انتظامی شهروندان رسیدگی شد.
شایان ذکر است، ملاقات مردمي مسئولان انتظامی استان فارس روزهای دوشنبه هر هفته در محل دفتر نظارت همگاني واقع در شیراز، سی متری سینما سعدی، جنب کوچه 13 برگزار می شود.
شهروندان مي‌توانند براي طرح مشکلات، انتقادات، تقدیر و پیشنهادات خود در ارتباط با عملکرد کارکنان انتظامي استان به اين محل مراجعه كنند.
لازم به ذكر است، شماره تلفن 197 به صورت متمركز در مركز استان آماده دريافت پيشنهاد، انتقاد و تقدير مردم از عملکرد پليس 
می باشد.
* معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان فارس: سقوط بالگرد در فارس تكذيب شد
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان فارس گفت: سقوط بالگرد در فارس(محدوده شيراز- مرودشت) صحت ندارد و آتش سوزي به دليل سوختن پسماندهاي كشاورزي بوده است..
سرهنگ كاووس محمدي گفت: ظهر دوشنبه در پي انتشار كليپي در فضاي مجازي مبني بر سقوط بالگرد در محدوده مرودشت- شيراز، بررسي موضوع سريعا در دستور كار مأموران قرار گرفت.
سرهنگ محمدي افزود: بلافاصله مأموران انتظامي به محل مورد نظر اعزام شدند و در بررسي‌هاي اوليه مطلع شدند كه سقوط بالگرد صحت ندارد و دود حاصل از آتش سوزي به دليل سوختن كاه و كلش كشاورزي بوده است.
معاون اجتماعي پليس فارس با بيان اينكه در بررسي‌هاي تكميلي مشخص شد هيچ بالگردي از فرودگاه شيراز و ديگر فرودگاه هاي استان برنخاسته كه سقوط كرده باشد، گفت: پليس با شايعه سازان فضاي مجازي برابر قانون به شدت برخورد مي‌كند.
* كشف انبار كالاي سیصد میلیون تومانی قاچاق در شيراز 
رئيس پليس امنيت اقتصادي استان از كشف انواع كالاي قاچاق به ارزش سیصد میلیون تومانی در بازرسي از يك انبار در شيراز خبر داد.
سرهنگ ابراهيم يگانه بيان كرد: مأموران پليس امنيت اقتصادي استان با اقدامات فني و تخصصي از دپو مقدار زيادي كالاي قاچاق در انباري در يكي از محله‌هاي شيراز مطلع شدند.
سرهنگ يگانه افزود: پس از هماهنگي با مقام قضائي مأموران به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن انبار موفق شدند 33 هزار و 422 عدد لوازم خانگي از نوع فلاكس، ظرف آشپزخانه و...كشف كنند.
رئيس پليس امنيت اقتصادي استان با اشاره به اينكه كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را سیصد میلیون تومانی برآورد كردند، عنوان داشت: در اين خصوص يك نفر دستگير و پس از تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
* بسته شدن پرونده  سارقان با كشف 30  فقره سرقت و يك ميليارد اموال مسروقه
رئيس پليس آگاهي استان از شناسایی و دستگیری باند 4 نفره سارقان حرفه ای با 30 فقره سرقت اماكن و مغازه و كشف يك ميليارد ريال اموال مسروقه خبر داد.
سرهنگ كاووس حبيبي گفت: در پی افزایش سرقت‌های مغازه و اماكن خصوصي در برخي از مناطق شهر شیراز، تیم ویژه ای از مأموران پلیس تشکیل و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: كارآگاهان پليس آگاهي استان با انجام اقدامات فنی و تخصصی و گشت زنی نامحسوس و هدفمند، اعضای باند 4 نفره سارقان را شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضائی در يك عملیات ضربتی آنها را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.
سرهنگ حبيبي با بيان اينكه متهمان دستگیر شده در تحقیقات فنی پلیس به 30 فقره سرقت مغازه و اماكن خصوصي اعتراف كردند، گفت: تا كنون تعدادي از شكات شناسايي و اموال مسروقه تحويل آنان شده است.
رئيس پليس آگاهي استان با اشاره به اينكه در بازرسي از مخفيگاه سارقان تعداد زيادي اموال مسروقه از قبیل موتور جوش، قطعات خودرو، دوربین نقشه برداری، برنج، حبوبات،  پیکور و فرش كشف شده است، تصريح كرد: كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را يك ميليارد ريال برآورد كرده‌اند.
وي خاطر نشان كرد: متهمان پس از سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شدند. 
* دستبند قانون بر دستان قاتل فراري در داراب 
 معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان فارس گفت: فردي كه هفته گذشته با طناب شخصي را به قتل رسانده بود در شهرستان داراب دستگير و روانه زندان شد.
سرهنگ كاووس محمدي، در تشريح جزئيات اين خبر، بيان كرد: هفته گذشته فردي به هويت معلوم در يكي از روستاهاي  شهرستان داراب  توسط شخصي به قتل مي رسد و سپس قاتل متواري مي شود كه موضوع به صورت ويژه در دستور كار مأموران قرار مي‌گيرد.
سرهنگ محمدي خاطر نشان كرد: با توجه به اهميت كشف جرايم خشن، يك تيم از مأموران مجرب شهرستان داراب با اقدامات فني، اطلاعاتي و پليسي موفق شدند با به دست آوردن سرنخ هاي جديد، قاتل را شناسايي كنند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه مأموران موفق شدند قاتل فراري را پس از هفته در آن شهرستان دستگير كنند، گفت: متهم در بازجويي اوليه اقرار كرد كه به دليل اختلاف، مقتول را با طناب خفه و به قتل رساندم.
معاون اجتماعي پليس فارس با اشاره به اينكه قاتل فراري تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد، تصريح كرد: پليس با رصد دقيق در سطح استان، از هرگونه ناامني و مشكلات اجتماعي جلوگيري و با افراد مجرم، شرور و مخلان نظم و امنيت به شدت و برابر قانون برخورد قاطع مي كند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما