امروز، سه شنبه، ۲ مرداد ۱۴۰۳

برگزاری همایش اعطای احکام و گواهینامه‌های مربیگری سبک یونیون شیتوریو کاراته فارس

همایش اعطای احکام و گواهینامه‌های مربیگری سبک یونیون شیتوریو کاراته استان فارس با حضور مدیرکل امور زائرین و گردشگری استانداری فارس، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، رئیس سبک کشور و جمعی از مسئولان فرمانداری شیراز برگزار شد.
علی ظهرابی، رئیس یونیون شیتوریو‌ کاراته کشور در این با بیان اینکه فارس مهد دلیران و ورزشکاران پهلوان و قهرمان در تمامی عرصه‌های ورزشی است، مطرح کرد: همدلی و همکاری در مسیر موفقیت ورزشی در کاراته یک اصل اخلاقی است.
وی با بیان اینکه ساماندهی درجات استادی و مربیگری سبکی برای اولین بار در کشور توسط سبک یونیون شیتوریو کاراته استان فارس انجام گرفته است، گفت: این اقدام ارزشمند با محوریت سازمان جهانی این سبک در سطوح آسیایی و جهانی صورت پذیرفته است.
ظهرابی در رابطه با فرآیند صدور این گواهینامه‌ها با تأکید بر اینکه این روند کاملا علمی و حرفه‌ای تعریف شده است، اعلام داشت: صدور این گواهینامه‌ها بنا به درخواست اعضا و پس از بررسی های مربوطه انجام گرفته که امروز، این گواهینامه‌ها با مربیان سبک اعطا می‌شود‌.
سیدمجتبی علوی‌اردکانی، مدیرکل امور زائرین و گردشگری استانداری فارس هم در این همایش ورزشی با تأکید بر اهمیت فرهنگ پهلوانی و اخلاق‌مداری در عرصه ورزش، مطرح کرد: از دوران پیامبر اکرم تا چهره‌های ماندگار ملی از جمله پوریای ولی و تختی به فرهنگ و اخلاق ورزشی توجه جدی شده است و توصیه‌های حضرت محمد (ص) به امیری بر نفس خویش در آیین پهلوانی است.
وی با اشاره به اینکه کاراته به اخلاق می‌پردازد، افزود: اولین درس این رشته ورزشی آموزش راه‌ و رسم پهلوانی و رسم ادب به پیشکسوتان است.
سیروس پاک فطرت در ادامه با بیان اینکه مدال و پهلوانی یک افتخار ماندگار است، گفت: حرف اول و آخر عرصه ورزشی اخلاق‌مداری است.
رئیس خادم‌یاران ورزشی آستان مقدس رضوی در استان فارس با تأکید بر اینکه توسعه منش امام‌ رضا در عرصه ورزشی برای ما اهمیت دارد، افزود: بسیاری از قهرمانان و پهلوانان مدال ورزشی خود را به بارگاه حرم مطهر رضوی اهداء می‌کنند که امیدواریم این منش و ارادت به امام رضا تبدیل به یک فرهنگ بشود‌.
در این جلسه، سیدمجتبی علوی به سمت عضو هیأت رئیسه یونیون شیتوریو کاراته قاره آسیا ( IUSK )،محسن کریمی به سمت عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی کاراته و دفاع شخصی (WKSO)،سیده پریسا موسوی به سمت نایب رئیس کمیته دفاع شخصی، علی امیری پناه به سمت رئیس کمیته فنی آقایان کمیته دفاع شخصی، زهرا زبردست به سمت رئیس کمیته فنی بانوان کمیته دفاع شخصی و هادی جوکار به سمت عضو کمیته فنی دفاع شخصی یونیون شیتوریو کاراته قاره آسیا ( IUSK ) منصوب گردیدند و گواهینامه انتصاب آنان اعطا گردید.
در بخش دیگری از این همایش گواهینامه ی بین المللی درجات استادی توسط نماینده ی سازمان جهانی کاراته و دفاع شخصی WKSO که مرکزیت آن در فرانکفورت آلمان بوده و متشکل از ۵۲ کشور می باشد به شرح زیر به اساتید اعطا گردید:
استاد جوانمردی (هانشی)،استاد همت (کیوشی)
استاد پیمان علیخانی (رنشی) و اساتید یونس قنبری، موهبت رضایی، یاسر نوروزی، سیدمحمدسعید بحرانی، زبردست، بلاغی،سعید لطیفی، سید محمد امین بحرانی(شیهان).
گفتنی است؛ تجلیل از مسئولان کمیته های مختلف و نمایندگان برتر شهرستانی سبک یونیون شیتوریو کاراته استان فارس از دیگر برنامه های این همایش بود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما