امروز، جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

خودروهای حامل چوب و ذغال جنگلی قاچاق در دام نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی سپیدان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس خودرو های حامل هیزم و ذغال جنگلی قاچاق که از یاسوج به سمت سپیدان در حال حرکت بودند با هوشیاری نیرو های یگان حفاظت منابع طبیعی سپیدان و با کمک و همراهی مأمورین انتظامی توقیف و متخلفان نیز بازداشت شدند.                                                                                                                           
 سید عبدا... بحرینی سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سپیدان با اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارش های مردمی و طبیعت دوستان مبنی بر حمل ذغال و هیزم درختان جنگلی بلوط توسط چندین خودرو، بلافاصله مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی وارد عمل شده و موفق به شناسایی و توقیف یک دستگاه پژوه 405 حامل هیزم بلوط و دو خودو پراید حامل ذغال بلوط شدند 
وی افزود: در این عملیات از خودرو پژو میزان تقریبی 500 کیلو گرم چوب بلوط و از دو خودو پراید نیز 28 کیسه ذغال کشف و ضبط گردید. 
بحرینی در ادامه گفت: پس از بررسی های فنی و بازجویی های اولیه مشخص گردید که افراد متخلف در محدوده جنگل های بلوط استان کهگیلویه و بویراحمد اقدام به قطع درختان جنگلی نموده و قصد انتقال محموله های قاچاق چوب و ذغال را به استان فارس داشتند که با هوشیاری و سرعت عمل بموقع نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی سپیدان به دام افتادند.  
وی ضمن اشاره به ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل ها و مراتع گفت: حمل چوب، هیزم و ذغال حاصل از درختان جنگلی در تمام نقاط کشور ممنوع بوده و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. 
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سپیدان با اشاره به عزم جدی و قانونی نیروهای منابع طبیعی در مقابله با فعالیت های مجرمانه در اراضی ملی از مردم و دوستداران طبیعت خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در منابع طبیعی و یا قاچاق چوب و هرگونه فرآورده‌های جنگلی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب، مراتب را از طریق تماس با تلفن 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی 
اطلاع دهند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما