امروز، جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

معاون وزیر راه و شهرسازی: در پروژه مسکن ملی فقط خانه‌دار شدن مردم ملاک است

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: نگاه ما به پروژه مسکن ملی نگاه اقتصادی نیست و صرفاً خانه دار شدن مردم ملاک است.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، دکتر محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در جلسه ای که به صورت ویدیوکنفرانس با مدیر کل راه و شهرسازی فارس و معاونین این مجموعه برگزار شد، افزود: 51400 واحد سهمیه استان فارس در طرح اقدام ملی تولید مسکن می باشد که از این تعداد 28 هزار واحد مربوط به شهر جدید صدرا، 4800 واحد مربوط به باز آفرینی شهری و 6500 واحد شهرهای زیر 25 هزار نفر که به عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد.
وی خاطر نشان ساخت: با توافقی که با وزارت کشور انجام شده در خصوص اخذ پروانه های پروژه تولید مسکن ملی مقرر شده که 50 درصد تخفیف اعمال در خصوص دهک های 1 و 2 و 3 رایگان باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: واجدین شرایط مرحله اول ثبت نام باید در استان ها نمایی شود و متقاضیانی که مشکل ویرایشی دارند زمانی تعیین خواهد شد که مشکل خود را برطرف کنند و اطلاعاتشان را ویرایش نمایند.
در ادامه این جلسه مهندس زاهدی مدیر کل راه و شهرسازی فارس به ارائه گزارش در خصوص چگونگی تأمین زمین در شهرهای استان فارس پرداخت و افزود: زمین هایی که برای طرح اقدام ملی تولید مسکن وجود ندارد از طریق مذاکره با مالکین خصوصی یا ارگان ها و نهادهای دولتی وارد مذاکره شده ایم و تا حدودی در بعضی از شهرها مشکل مرتفع شده است.
وی اظهار داشت: هم اکنون 460 واحد در شیراز با ستاد فرمان اجرای حضرت امام در حال انعقاد قرارداد هستیم که زمین به آنها تحویل داده شده است و 4 هکتار در شیراز نیز زمین مربوط به خود ستاد اجرایی فرمان امام می باشد که با دستگاه های خدمات رسان در حال رایزنی هستیم که مشکلات خدماتی این زمین را برطرف کنیم.
در این ارتباط ویدیوکنفرانسی با معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی مهندس حمیدی زاده معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی فارس نیز در خصوص عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استات فارس توضیحاتی ارائه و راجع به مشکلات و موانع و قیمت ساخت و ساز برای ساخت طرح اقدام ملی تولید مسکن سوالاتی مطرح و دکتر محمود زاده نیز طبق قوانین و تجربه استان های دیگر به ارائه راهکار پرداخت.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما