امروز، جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

سرپرست طرح پست‌های فوق توزیع شرکت برق منطقه‌ای استان فارس مطرح کرد: افزایش ظرفیت پست بلغان جنوب فارس

به منظور رفع مشکل افت ولتاژ در شهرستان های 
لارستان و اوز و تأمین برق روستاهای این مناطق و همچنین تأمین برق چاه های کشاورزی در این شهرستان ها طرح افزایش ظرفیت پست بلغان در جنوب فارس کلید خورد.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای 
استان فارس، مهندس غلامعباس رنجبر سرپرست طرح پست های فوق توزیع شرکت برق منطقه ای استان فارس در این زمینه گفت: طرح یاد شده با بهره گیری از یک دستگاه ترانسفورماتور ۴۰ مگاولت آمپر با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال انجام شده است.
مهندس رنجبر اضافه کرد: این اقدام تاثیر بسزایی در تأمین برق چاه های کشاورزی به ویژه در مناطق روستایی جویم واوز و همچنین تأمین برق روستاها خواهد داشت.
سرپرست طرح پست های فوق توزیع شرکت برق منطقه ای استان فارس با بیان اینکه تأمین برق چاه های کشاورزی یک ضرورت انکارناپذیر در راستای کاهش مصرف 
سوخت های فسیلی و حفاظت از محیط زیست و همچنین کاهش هزینه های تولید در حوزه کشاورزی است، افزود: طرح کاهش مصرف گازوئیل در چاه های کشاورزی یکی از طرح های اقتصادی و مقرون به صرفه  و بنیادی است که با تلاش نیروهای متخصص در شرکت های برق و تعامل با سازمان های دیگر اکنون به ثمر نشسته است.
وی همچنین در باره ضرورت برقرسانی به روستاها با تأمین زیرساخت های انتقال برق و تقویت پست ها ادامه داد: نگاه نظام اسلامی بیشتر به سمت طبقات پایین جامعه بوده و  حتی در شرایط سخت اقتصادی هم از برق رسانی به روستا‌ها دست کشیده نشد و این رویکرد با تقویت زیرساخت های تأمین و انتقال  همچنان در استان فارس تداوم 
دارد.
وی افزود: امیدواریم در ایام تابستان پیش رو با مدیریت مصرف انرژی برق توسط همه شهروندان محترم سال خوبی را از لحاظ دسترسی راحت به انرژی برق با مصرف بهینه تجربه نماییم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما