امروز، جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

مدیرکل بنیاد شهید فارس در جمع خبرنگاران: ۱۱۰ میلیون تومان به اقلام بهداشتی ویژه ایثارگران فارس اختص

سیده ناهید تقویان- تماشا
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس از اختصاص ۱۱۰ میلیون تومان برای خرید اقلام بهداشتی و توزیع بین خانواده‌های شاهد و ایثارگر خبر داد.
به گزارش «تماشا» رجبعلی راهی در جمع خبرنگاران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در پی شیوع ویروس کرونا اقدام به تشکیل ستاد مقابله با این بیماری کرد.
او افزود: در نخستین جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان فارس مقرر شد که رسیدگی ویژه به امور درمانی جانبازان شیمیایی، صعب‌العلاج و والدین و خانواده معظم شهدا بیماری خاص در اولویت کاری دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری‌ها قرار گیرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، بازدید از بیمارستان حضرت علی اصغر و قدردانی از کادر درمانی این مرکز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای در اولویت قرار دادن خانواده شهدا و ایثارگران دارای بیماری ریشه‌ای و شیمیایی را از اقدامات این اداره کل برشمرد و با اشاره به توزیع اقلام بهداشتی بین جامعه هدف تحت پوشش، اضافه کرد: تاکنون بیش از ۷۸ هزار جفت دستکش، ۴ هزار و ۵۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده و تعداد ۳۴۲ هزار و ۱۵۰ عدد دستکش بین خانواده‌های ایثارگران توزیع 
شده است.
راهی با یادآوری اینکه سال گذشته ۱۱ هزار و ۳۷۹ نفر از والدین و همسران شهدا و جانبازان ۷۰ درصد به لحاظ سلامت پایش شده‌اند، خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۲۴۰ میلیون تومان کمک معیشتی به موارد خاص و ۳۴۰ میلیون تومان بن کارت کمک معیشت برای خانواده‌های شاهد و ایثارگر بدون درآمد اختصاص یافته است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس همچنین ابراز خرسندی کرد که با تلاش و همکاری خوب انجمن جانبازان شیمیایی، مشکلی به لحاظ ابتلا به ویروس کرونا در بین جانبازان شیمیایی گزارش 
نشده است.
او همچنین به آمار بیمه شدگان اول (بیمه سلامت) و مکمل جامعه هدف تحت پوشش بنیاد شهید فارس هم اشاره و خاطرنشان کرد:  ٥٥ هزار نفر بیمه شده اول و بیش از ۱۱۲ هزار بیمه شده مکمل تحت پوشش داریم که طبق آخرین آمارها، مجموعا ١٦٨ هزار نفر در فارس تحت پوشش این اداره کل در بیمه اول و مکمل هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس خاطرنشان کرد: امسال دولت برای این دو بیمه ۲۶۵ میلیارد تومان اعتبار مشخص کرده است.
راهی با بیان اینکه تعدادی از جانبازان زیر ۲۵ درصد استان فارس فاقد شغل و درآمد هستند، از برقراری کمک معیشتی ویژه این گروه خبر داد و گفت: پرداخت به این دسته از جانبازان که از اسفندماه آغاز شده امسال هم تداوم خواهد داشت.
مدیرکل بنیاد شهید استان فارس همچنین از استقرار و بهره برداری از سیستم یکپارچه حقوق ایثارگران طی سه ماه آینده، استقرار و بهره برداری سامانه یکپارچه احراز ایثارگری، استقرار و برقراری کمک معیشت برای جانبازان فاقد شغل، درآمد یا بیماری به عنوان بخشی از برنامه‌های امسال این اداره خبر داد.
تداوم پرداخت حق پرستاری ویژه خانواده‌های ایثارگران، تدوین سند راهبردی گلزار منور شهدا، اجرای طرح سپاس، تعیین تکلیف موضوع ساماندهی اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان بیش از ٧٠ درصد و الکترونیکی شدن فرایند سربازی و کسر خدمت فرزندان ایثارگران و پوشش بیمه عمر، حوادث غیرمترقبه و الکترونیکی شدن خدمات بیمه، از جمله اقدامات دیگر بود که راهی بدان 
اشاره کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما