امروز، جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

روز قدس در غیاب سردار مدافع قدس

سیدمحی الدین حسینی ارسنجانی - تماشا
امسال اولین سالی است که در جمعه آخر ماه مبارک رمضان حضور سردار دل ها و مدافع قدس شریف را شاهد نخواهیم بود. در واقع مراسم روز جهانی قدس بدون حضور سردار جهانی مدافع قدس یعنی سپهبد سلیمانی سپری خواهد شد. او که چهار دهه از بهترین سال های عمر عزیز خود را مصروف آزادسازی قدس بی دفاع و فلسطین مظلوم کرد و ناجوانمردانه توسط آمریکای جنایتکار به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت رسید و به فیض عظمی نائل آمد.
یاد و نام او بخیر و سلام و صلوات الهی و مقربان درگاهش بر او باد که نقش بی‌بدیلش را در دفاع از ملت فلسطین و تلاش برای آزادسازی قدس نمی توان منکر شد. در سال های گذشته و در روز جهانی قدس سردار سلیمانی با انتشار پیام‌هایی در صفحات مجازی خود بر مهم بودن روز قدس و آزادی قبله اول مسلمانان تأکید کرده بود.
او در ۹ خرداد ۱۳۹۸ و در آستانه روز قدس رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری، در صفحه توئیتر خود با هشتگ #روز _قدس نوشته بود: صحنه‌های دردناکی که در فلسطین شاهد هستیم، قلب ما را به درد می‌آورد و سینه را آکنده از غم می‌نماید، غمی که درون خود یک خشم عمیق را نهفته دارد. خشمی که در وقت مناسب آن را بر سر صهیونیست‌های مجرم خواهیم ریخت.
درست است که روز قدس امسال (1399 شمسی، ۱۴۴۱ قمری) بدون حضور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و به خاطر شیوع ویروس کرونا با شرایط خاص برگزار خواهد شد، اما مسئله فلسطین و تلاش برای آزادسازی قدس شریف از چنگ اشغالگران صهیونیست آرمانی است که به قول شهید سلیمانی خشمی عمیق را در دل مسلمانان نهفته کرده و این خشم در وقت مناسب بر سر صهیونیست‌ها ریخته خواهد شد.
اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس چه زیبا و با تأکید می فرماید: من این فرمانده بزرگ را شهید قدس، شهید قدس، شهید قدس می‌نامم. این تأکید به خوبی نشان‌ دهنده جایگاه فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران برای جبهه مقاومت و به‌خصوص آرزومندان آزادی قدس است. جمعه دوم خرداد ۱۳۹۹روز جهانی قدس رمضان ۱۴۴۱هجری قمری برگزار می شود. روز قدسی که با سال‌های گذشته یک تفاوت ویژه دارد. در روز قدس امسال جای شهید قاسم سلیمانی خالی است و این اولین روز قدس بدون حضور سردار مقاومت به حساب می‌آید. فرمانده شهیدی که همه زندگی خود را در حمایت و پشتیبانی از فلسطین به سر برد و خالصانه و بی ادعا و چونان سربازی فداکار در راه آزادی قدس شریف جهادی بی امان کرد. نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده ارشد جبهه مقاومت چه در مقابله با نیروهای تکفیری و چه در مبارزه با رژیم صهیونیستی به‌خصوص در جنگ‌های ۳۳ روزه لبنان و ۲۲ روزه غزه غیر قابل انکار است. شهیدی که به گفته خودش کوه‌ها و بیابان‌ها را به دنبال شهادت جستجو کرد و سرانجام هم به آرزویش رسید. شهادتی که از خون او هزاران قاسم سلیمانی دیگر رویش داشت. روح و روانش شاد و یاد و نامش جاودانه باد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما