امروز، جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

رزمایش همدلی و کمک مومنانه در بنیاد مسکن استان فارس

کارکنان بنیاد مسکن استان فارس با جمع آوری 250 میلیون  ریال کمک نقدی و تهیه بسته های خوارکی برنج،  روغن، ماکارونی، رب گوجه و مایحتاج عمومی، این بسته های کمک مومنانه را بین نیروهای خدماتی بیمارستان های درگیر با کرونا در شیراز توزیع کردند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، کارکنان بنیاد مسکن استان فارس با حضور در رزمایش مواسات و همدلی به همدلی با اقشار مختلف در شیراز و سایر شهرستان های استان فارس پرداختند تا اقشار اسیب دیده از کرونا به تدریج از بسته‌های غذایی حمایتی بهره‌مند شوند. 
ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند که البته اثر شیوع این بیماری تنها به ابتلا و مرگ افراد محدود نشده و بیشتر صنایع و کسب و کارهای کوچک و بزرگ را هم تحت تأثیر قرار داده است.
استمرار توزیع اقلام بهداشتی، ضدعفونی معابر و سایر کمک‌های خرد و کلان به صورتی منسجم در چنین شرایطی حرکتی مؤثر برای حمایت از قشرهای آسیب‌پذیر و کم‌برخوردار جامعه به شمار می‌رود که در این زمینه  بنیاد مسکن استان فارس همگام با سایر دستگاه ها وارد عمل شد.
بر این اساس رزمایش مواسات (همدلی و کمک مومنانه) در راستای فرمایش مقام معظم رهبری و دستور دولت، با توجه به لزوم استمرار همدلی و مشارکت همه جانبه مردم و دستگاه‌های اجرایی برای کاهش بخشی از اثرهای مخرب شیوع ویروس کرونا و افزایش تاب‌آوری جامعه با امدادرسانی معیشتی و کمک به نیازمندان در آغاز شده است. این رزمایش که در راستای جلب مشارکت همگانی، ایجاد انسجام و سازمان‌دهی کمک‌های مردمی با در نظر گرفتن آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا برگزار می‌شود، به ویژه در تأمین مایحتاج ضروری افراد آسیب‌پذیر جامعه از جمله در جریان ماه مبارک رمضان اهمیت ویژه‌ای دارد. 
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه کارکنان بنیاد هم‌چون همیشه در امور خیریه و امداد به هموطنان نیازمند پیشرو هستند، اظهار داشت: کارکنان این نهاد انقلابی که امداد و کمک به همنوعان بخشی از آرمان های بنیاد مسکن است  با متمرکز شدن بسیج مردمی بر تأمین بسته‌های کمک معیشتی، مرحله نخست رزمایش همدلی و کمک مومنانه را با موفقیت انجام دادند. مهندس عطا ا... زمانی افزود: برخی مشاغل و اصناف در ماه‌های گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا با رکود روبه‌رو شدند و بر این اساس مشکلات اقتصادی را در مشاغل این طیف  شاهد بودیم که این‌بار نیز با احساس تکلیف همگانی، اقدام‌های گسترده و درخور توجهی برای قشرهای آسیب‌پذیر انجام شد که از ایثار و بزرگ‌منشی مردم  حکایت دارد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما