امروز، جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

اجرای پروژه بهسازی روستای فتوح‌آباد شهرستان زرقان با مشارکت بنیاد مسکن

مهندس مسعود صف شکن مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیراز با بیان اینکه اجرای پروژه بهسازی روستای فتوح آباد شهرستان زرقان با مشارکت بنیاد مسکن با موفقیت آغاز شد، اظهار داشت: اجرای بهسازی و طرح هادی این روستا امسال به پایان رسیده انجام این فعالیت بسیار منحصر به فرد بوده و در مدت زمان کوتاهی به سرانجام رسیده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس صف شکن با برشمردن مزایای اجرای این طرح افزود: اجرای آسفالت و جدول گذاری در روستای فتوح آباد زرقان موجب سهولت در رفت وآمد روستائیان و افزایش رضایتمندی  شده و بخشی از فعالیت های جهادی بنیاد مسکن شهرستان شیراز است.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیراز با اشاره به اینکه این بهسازی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 242 هزار ریال انجام گرفته است، افزود: امید است با تخصیص اعتبارات بیشتر و انجام پروژه های بهسازی در روستاهای بیشتری از این شهرستان شاهد تحول در چهره مناطق و افزایش رضایتمندی مردم باشیم.
بر اساس مصوبه هیات وزیران تأسیس شهرستان زرقان به مرکزیت شهر زرقان سال گذشته  برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ  گردید و تشکیلات اداری این شهرستان در شمال شیراز شکل گرفت.
هیأت وزیران در جلسه دهم مهر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت کشور با اصلاح تقسیمات کشوری در بخش زرقان شهرستان شیراز استان فارس موافقت کرد، براساس این تصمیم، مرکز دهستان رحمت‌‏آباد بخش زرقان شهرستان شیراز به روستای مهریان تغییر یافت.
همچنین، دهستان امام‌زاده علی (ع) به مرکزیت روستای لاهیجی از ترکیب روستاها، مزرعه‏‌ها و مکان‏‌های لاهیجی، خیرآباد، صدرآباد، فیروزی، ملک‌‏آباد، اسماعیل‌‏آباد، اکراد، دولت‏‌آباد، کاکاجان اشیار، خالنجان، گره‏دان در بخش زرقان ایجاد شده است.
طبق این مصوبه، بخش رحمت‏‌آباد به مرکزیت روستای رحمت‌‏آباد از ترکیب دهستان‏‌های رحمت‌‏آباد و امامزاده علی (ع) در شهرستان شیراز ایجاد شده است.
همچنین، با تصمیم هیأت وزیران، شهرستان‏ زرقان به مرکزیت شهر زرقان از ترکیب بخش مرکزی به مرکزیت شهر زرقان شامل دهستان‏‌های زرقان و بندامیر و شهر لپویی و بخش رحمت‏‌‎آباد شکل گرفت.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما