امروز، جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

یکسال پیش‌رو به جای سیاسی‌کاری بر عمران شهر متمرکز شویم

حسین حسن پور- تماشا
یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای شهر شیراز با حضور خبرنگاران برگزار گردید. در ابتدای جلسه اعضای شورای شهر نطقه نظرات خود را در قالب نطق پیش از دستور بیان کردند که در این بین نطق سخنگوی شورا شهر  منجر به واکنش محمدتقی تذروی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز شد و برای دقایقی مجادلاتی را بین برخی اعضا، به دنبال داشت.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با وارد ندانستن انتقادات مطرح شده از سوی یکی از اعضای این شورا، تأکید کرد که در یکسال باقیمانده از عمر پارلمان شیراز تمرکز را باید بر انجام اقدامات و تکمیل فعالیت‌های عمرانی قرار داد نه فعالیت سیاسی و تبلیغاتی. 
سعید نظری چهارشنبه 31 اردیبهشت در نطق قبل از دستور جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: هفته گذشته صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز شاهد اظهارات از آقای تذروی، عضو محترم این شورا بود که در جایگاه سخنگوی شورا ملزم به پاسخگویی به افکار عمومی در برخی موارد هستم.
او ادعای این عضو شورای شهر شیراز مبنی بر اینکه شاهد کمترین همکاری با ایشان در شورای پنجم بوده‌اند کذب خواند و افزود: ایشان از بدو ورود به شورای اسلامی شهر شیراز در کمیسیون‌های تخصصی عمران و حمل و نقل، سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، فرهنگی اجتماعی و ورزشی عضو هستند و در کمیته مناسب سازی اقتصادی برنامه عملیاتی درآمدزایی از تبلیغات شهری نیز به عنوان نماینده شورا شرکت می‌کند.
سخنگوی شورای شهر شیراز ادامه داد: این عضو محترم شورا در کمیسیون تأسیسات، مشاغل مزاحم بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها و نیز هیأت انضباطی رسیدگی به تخلفات تاکسیرانی نیز عضویت دارد.
نظری گفت: این عضو شورای شهر شیراز عدم دریافت اجازه برای برگزاری جلسه‌ای با یاوران شورا در ایام نوروز برای برنامه ریزی مقابله با کرونا را مطرح کرده، که یادآور می شوم این درخواست در هفته اول نوروز و در اوج اپیدمی کرونا و در هیأت رئیسه شورا مطرح شد و به دلیل تعطیلی همه جلسات اداری در شهرداری، شورای شهر و دیگر دستگاه های اجرایی با برگزاری این جلسه به صورت حضوری مخالفت شد اما امکان برگزاری مجازی جلسه برای ایشان و اعضای دیگر شورا 
وجود داشت.
او عنوان کرد: حال این سؤال نسبت به عملکرد آقای تذروی و همکارانش در شورای قبل وجود دارد که اگر شما همه موارد را بر اساس شایستگی انجام می‌دادید، چرا به تنها عضو فارغ‌التحصیل رشته معماری امکان و اجازه حضور در کمیسیون شهرسازی ندادید؟
نظری پیرامون انتقادات این عضو شورای شهر شیراز در خصوص عملکرد روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز و ادعا و انعکاس نامناسب اخبار وی نیز گفت: باید به اطلاع شهروندان عزیز برسانیم که به دلیل حضور 13 عضو، علایق مختلف اعضای محترم و کمبود امکانات، تولید محتوا بر عهده دفاتر اعضا و مطابق استاندارد مشخص گذاشته شده است و تنها انتشار آن در سامانه‌ها و  پایگاه های اطلاع رسانی توسط روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز انجام می‌شود که متأسفانه محتواهای ارسالی دفتر ایشان یا فاقد استانداردهای لازم بوده و یا اصولاً محتوایی ارسال نکرده‌اند. اما مواردی همچون بازدیدهای ایشان از مناطق محروم، اظهارات مختلف در جمع یاوران شورا گزارش‌های قرارگاه بهداشتی مقابله با کرونا- روز سپاه- روز شورا- روز شیراز تمام نطق‌های ایشان همواره به صورت کامل و همراه با محتوای ارسالی از دفتر ایشان منتشر 
شده است.
او اضافه کرد: در مورد عملکرد کمیته یاوران شورای اسلامی شهر شیراز نیز به عرض می‌رسانم آقای تذروی شخصاً عضو کمیته یاوران شورا هستند و در جریان تصمیمات قرار دارند، همچنین بر خلاف ادعای ایشان در طرح تشکیل یاوران شورا ماده 10 فصل سوم شیوه تشکیل که در دوره قبل به تصویب آقای تذروی رسیده است، هم امکان انتخاب توسط اهالی محله و هم امکان انتصاب یاوران توسط شورا بر مبنای شرایط و امکانات وجود دارد و همچنین در طول دوره پنجم 84 درصد یاوران محترم دوره‌های سابق حفظ و از همکاری آنها بهره برداری شده و مابقی عزیزان نیز برابر توسعه شهری و تعیین مرزهای محلی و برنامه ریزی جدید در دیگر محلات ادغام شده‌اند.
نظری گفت: در پايان اين عرائض اولاً خود را به رعايت تقواي الهي به خصوص در ماه مبارك رمضان دعوت مي كنم و ثانياً اهالي رسانه و فعالان سياسي اجتماعي را به مداخله در برخي اظهارات دعوت مي كنم.
* اسناد همه مصوبات بر روی سامانه شورا در دسترس است
وی با بیان اینکه اسناد همه مصوبات بر روي سامانه شورا براي همگان در دسترس است باشد كه منصفانه و عادلانه قضاوت كنيم، افزود: تلاش براي توسعه شهر از طريق تكميل و اجراي پروژه هاي عمراني و انسان محور و مقابله با مشكلات احتمالي ناشي از شرايط سخت تحريم ها و عبور از بحران كرونا با حفظ كامل آرامش و جلوگيري از هرگونه سياسي كاري و فعاليت انتخاباتي و تبليغاتي سياست عمده شوراي پنجم در يك سال باقي مانده است.
نظری گفت: در پايان اين عرائض اولاً خود را به رعايت تقواي الهي به خصوص در ماه مبارك رمضان دعوت مي كنم و ثانياً اهالي رسانه و فعالان سياسي اجتماعي را به مداخله در برخي اظهارات دعوت مي كنم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: از آنجا که اسناد همه مصوبات بر روی سامانه شورا قرار گرفته و در دسترس همگان است، امید است با مطالعه آن، منصفانه و عادلانه قضاوت کنیم.
این نطق منجر به واکنش محمدتقی تذروی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز شد و برای دقایقی مجادلاتی را بین برخی اعضا، به دنبال داشت.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما