امروز، سه شنبه، ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

انتخاب تیم جوانان در بازه زمانی مشخصی اتفاق می‌افتد نه یک مسابقه

سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان می‌گوید با توجه به اینکه کادرفنی با کشتی‌گیران در اردوها زندگی کرده، انتخاب تیم در بازه زمانی مشخصی اتفاق می‌افتد نه فقط یک مسابقه.
حمید باوفا اظهار داشت: تاکنون دو مرحله اردو داشتیم که اولی در سیرجان به شکلی عالی و دومی در بوشهر به شکلی عالی‌تر برگزار شد. از هر دو میزبان ممنونم که بهترین شرایط را برای اردوی جوانان مهیا کردند. با کمک رئیس هر دو هیأت و همکاران‌شان اردوها به نحو احسن برگزار شد. فعلا فاصله اردوها از هم زیاد است که بچه‌ها اذیت نشوند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا مسابقه‌ای تحت عنوان مرحله نهایی انتخابی تیم ملی برگزار خواهد شد؟، گفت: مفهوم انتخابی‌ که برخی دوستان در موردش صحبت می‌کنند را متوجه نمی‌شوم. از نظر من انتخابی تیم ملی در یک بازه زمانی 5-6 ماهه اتفاق می‌افتد که عملکرد 3-4 کشتی‌گیر را در اردوها، مسابقات داخلی و تورنمنت‌های بین‌المللی ارزیابی می‌کنیم و خروجی‌اش می‌شود انتخابی ملی‌پوش. اینکه فقط عملکرد نفر اول را ملاک قراردهیم برای کشتی ما خروجی لازم را نخواهد داشت. کشتی‌گیر باید خودش را در یک بازه زمانی چند ماهه اثبات کند و در مباحث تمرینی و فنی رشد داشته باشد. کشتی‌گیر در اردو رشد می‌کند. چرا من باید به نفر باانگیزه‌ای که در مسابقه انتخابی اول نشده اما پرتلاش ظاهر می‌شود، کمک نکنم؟
سرمربی تیم فرنگی جوانان اضافه کرد: تعدادی از جوانان در مسابقات قهرمان کشوری بزرگسالان کشتی گرفتند، دبیر کمک کرد تا یک تیم از جوانان در این مسابقات داشته باشیم. یک بخشی از بچه‌ها اواخر اسفند ماه به جام قهرمانان ترکیه اعزام می‌شوند تا عیار آنها در مسابقات خارجی دست‌مان بیاید. جام شاهد را هم داریم و ممکن است یک تیم هم در چند ماه آینده به ارمنستان اعزام شود. احتمال دارد یک تیم هم از جوانان در جام تختی شرکت کنند. خروجی همه اینها می‌شود تیم ملی، کسی که در این بازه زمانی چند ماهه موفق عمل کند صاحب دوبنده تیم ملی خواهد شد. سرمربی و اعضای کادرفنی تیم ملی چون گاهی اوقات 8-9 ماه در اردوها با کشتی‌گیران زندگی می‌کنند، بیشتر از هر کسی نسبت به وضعیت روحی و فنی کشتی‌گیر واقف هستند. یکی به اسم کارشناس کشتی که در خانه‌اش نشسته و نتایج را پیگیری می‌کند، نسبت به این کار هم سررشته‌ای ندارد، نظر می‌دهد و تصمیم کادرفنی را زیر سؤال می‌برد.
باوفا درباره وضعیت آسیب‌دیدگی احمدرضا محسن‌نژاد قهرمان سال 2023 جوانان جهان یادآور شد: او در مسابقات قهرمان کشوری بزرگسالان آسیب دید. گفتیم ادامه نده، اما به کشتی ادامه داد و این بیشتر اذیتش کرد. مصدومیت محسن‌نژاد خیلی جدی نیست اما آرنجش دچار کشیدگی شده و باید استراحت و فیزیوتراپی می‌کرد و از این اردو اضافه می‌شود. در این مدت فیزیوتراپی می‌کرد و در بحث تمریناتش را مربی‌اش هماهنگ بودیم. وضعیت این کشتی‌گیر بهتر شده و در وزن 67 کیلوگرم هم کشتی خواهد گرفت و قطعا جزو بهترین 
گزینه‌هاست.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما