امروز، سه شنبه، ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

حماسه حضوری دیگر رقم خورد

گزارش: حجت رحیمی- تماشا
شهروندان شیرازی و اهالی استان پهناور فارس در جای جای این استان زرخیز از ساعت های اولیه یکشنبه همزمان با مردم دیگر نقاط میهن اسلامیمان با حضور حماسی و باشکوه در راهپیمایی ۲۲بهمن ماه به عنوان سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برگ زرین دیگری بر افتخارات این کهن دیار ایرانی افزودند و با رقم زدن حماسه حضوری دیگر آب سردی بر پیکره دشمنان ایران اسلامی ریختند.
شیراز در چهل و پنجمین سالروز فرخنده پیروزی انقلاب اسلامی هم خوش درخشید و مردم شهر راز جلوه‌ای ماندگار از حضور غیرتمندانه خود را در راهپیمایی ۲۲ بهمنی دیگر به یادگار گذاشتند. پرواز بادکنک‌ها و کاغذهای رنگی در امتداد آسمان شهر راز آغاز جشن بزرگی را نوید می‌داد.
در دیگر نقاط استان از آباده، اقلید و ایزدخواست در شمال تا لامرد و مهر در جنوب،نی ریز، استهبانات و جهرم در شرق تا ممسنی، نورآباد و کازرون در شرق، فیروزآباد، ارسنجان، خرامه، لارستان، خنج،سروستان،کوار،مرودشت،سعادت شهر، سپیدان و...  مردم فارس با فریادها و مشت‌های گره کرده در برابر استکبار فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند و با سیل خروشان خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن جلوه‌های زیبایی از حماسه حضور را ثبت کردند؛ جلوه‌هایی که هر کدام برگ‌زرینی از کتاب قطور ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی گردید.
این مراسم در بیش از ۱۵۰ نقطه شهری و روستایی فارس برگزار از ساعت ۹:۳۰ آغاز گردید اما در بسیاری از این نقاط مردم ساعتی پیش از شروع راهپیمایی در مکان های آغاز راهپیمایی حضور یافته بودند و منتظر شروع مراسم راهپیمایی یوم ا... بیست و دوم بهمن ماه بودند.
در شیراز جمعیت مشتاق از چهارراه ۱۵ خرداد (پارامونت سابق) به سمت میدان امام حسین (ع) راهپیمایی را آغاز کردند و از همان ابتدای مراسم شعار راهپیمایی کنندگان، سکوت شهر را شکست و لبریز از شعار کرد و اینگونه مردم یکصدا فریاد می‌زدند «مرگ بر آمریکا»، «مرگ با اسرائیل».
جمعیت همچنان پیش می‌رفت و در طول مسیر بر شور و حرارت آنها افزوده می گردید و از مسیرهای مختلف نیز افراد جدیدی به خیل عظیم راهپیمایی کنندگان می پیوستند. پرچمی سه رنگ به وسعت یک خیابان در میان جمعیت گسترده شده بود و پا به پای راهپیمایان مسیر شهر را با رنگ‌های سبز، سفید و قرمزش مزین می‌کرد. پلاکاردها و اشعار نوشته شده بر پوسترهای در دست مردم در این راهپیمایی نیز در نوع خود جذاب بود.
در این مراسم کارکنان ادارات و سازمان‌های مختلف نیز حضور پُررنگی داشتند و در 
غرفه هایی که برپا شده بود، دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامی در ۴۵ سال گذشته را برای مردم به نمایش بگذارند.
در طول مسیر غرفه‌های متعدد سرگرمی برای کودکان و نوجوانان برپا شده بود؛ غرفه‌هایی که مملو از رنگ و نقش و شادی کودکانه برای برپایی جشنی بهارگونه در زمستان شیراز بود و موجبات حضور پُرشور کودکان را فراهم کرده بود؛ حضوری که از جنس امید و اشتیاق بود برای ساختن آینده‌ای نه چندان دور در مسیر انقلاب.
در نهایت مراسم راهپیمایی شیرازی‌ها که از چهارراه پانزده خرداد آغاز شده بود در میدان آزادی و برای شنیدن قطعنامه و سخنرانی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت به پایان رسید.پیش از سخنرانی نیز گروه سرود هزار و ۳۵۷ نفری در جلو جایگاه به اجرای سرود خود پرداختند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما