امروز، سه شنبه، ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

براساس گزارش سازمان امور مالیاتی کشور؛ عبور مالیات‌های وصولی از مرز ۶۰۰ هزار میلیارد تومان

براساس گزارش سازمان امور مالیاتی کشور، طی ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۲، مجموع مالیات های وصولی از طریق مالیات بر کالاها و خدمات و همچنین مالیات های مستقیم، به ۶۲۷ هزار میلیارد تومان رسیده است. براساس گزارش عملکرد درآمدهای مالیاتی در 10 ماهه ابتدایی سال جاری شاهد وصول 627 همت بوده‌ایم که از رقم 257 همت سهم مالیات بر کالاها و خدمات و 370 همت سهم مالیات‌های مستقیم بوده است.
در بخش مالیات‌های مستقیم سهم مالیات بر اشخاص حقوقی 235 همت، مالیات بردرآمد 112 همت و سهم مالیات بر ثروت 22 همت بوده است.
در بخش مالیات بر کالاها و خدمات نیز عمده منابع وصولی از طریق مالیات ارزش افزوده به مبلغ 175 همت بوده است. در کنار آن مالیات وصولی از نقل و انتقال اتوموبیل‌ها 11.8 همت و مالیات شماره‌گذاری خودرو 10 همت بوده است.
نکته قابل ذکر دیگر مربوط به درآمد حاصل از صادرات مواد خام و نیمه خام است که در مجموع سه بند مربوط شاهد وصول حدود 19 همتی مالیات هستیم.
تا پایان دی ماه حدود 112 همت مالیات بر درآمد از محل مالیات حقوق بخش عمومی، مالیات حقوق بخش خصوصی، مالیات مشاغل، مالیات مستغلات و مالیات های متفرقه وصول شده است. بر این اساس حقوق بگیران دولتی 24 همت مالیات پرداخت کرده اند و از حقوق بگیران بخش خصوصی 38 همت مالیات وصول شده است. این درحالی است که مالیات مشاغل و اصناف در این مدت 43 هزار میلیارد تومان بوده است. 6.4 همت نیز از محل مالیات مستغلات وصول گردیده است.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما