امروز، سه شنبه، ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

آوردن مردم پای صندوق‌های رأی بزرگ‌ترین جهاد است

عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه همه وظیفه داریم برای مشارکت حداکثری در انتخابات کمک کنیم، گفت: امروز آوردن مردم پای صندوق های رأی بزرگ ترین جهاد است. 
عباسعلی کدخدایی شامگاه شنبه در آیین گرامیداشت حماسه ۲۱ بهمن مردم همدان، یاد و خاطره شهدای میهن اسلامی از جمله همدان را گرامی داشت و گفت: شهید مدنی که نمونه مقاومت و علم و ایثار بود از شهدای برجسته این استان و کشور است.
کدخدایی با بیان اینکه امسال جشن انقلاب را به یازدهم اسفند گره می زنیم، افزود: باید پای 
صندوق های رأی حاضر شویم و به جلب مشارکت حداکثری کمک کنیم.
 عضو حقوقدان شورای نگهبان قانون اساسی با بیان اینکه رکورد تأیید صلاحیت داوطلبان ورود به مجلس در این دوره شکسته شد، گفت: زیر سؤال بردن ساز و کار انتخابات ترفند دشمنان است و معاندان نظام دنبال زیر سوال بردن مسئله صلاحیت ها هستند در حالی‌که ساز و کار بررسی صلاحیت در همه کشورها و حاکمیت ها وجود دارد. 
عباسعلی کدخدایی در گردهمایی مردم همدان در پایان راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن با تأکید بر اینکه دشمن تا زمانی که شما در صحنه هستید هیچ غلطی نمی تواند بکند، گفت: مردم ما باید این شور و اشتیاقی را که در راهپیمایی ۲۲ نمایان است تا ۱۱ اسفند حفظ کنند. وی با بیان اینکه مردم ما ۱۱ اسفند با حضور پرشور خود پاسخ محکمی به دشمنان جنایتکار می دهند، اضافه کرد: امروز مشارکت پرشور در انتخابات لبیک به ندای شهدا از جمله شهید سردار همدانی است. عضو حقوقدان شورای نگهبان افزود: امروز یکی از اهداف دشمن کاهش مشارکت مردم در انتخابات با توطئه های مختلف است که البته این آرزو را به گور می برد.
کدخدایی تأکید کرد: خط رسانه ای و تبلیغاتی دشمن این است که رای دادن اثری ندارد در حالی‌ که رای دادن بیان نوع نگاه افراد است و مسئولان در نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس نوع نگاه مردم انتخاب می شود.عضو حقوقدان شورای نگهبان تصریح کرد: حضور نیافتن در پای صندوق اخذ رای دست کشیدن و کنار گذاشتن حقی است که در اختیار ما قرار دارد.
کدخدایی با تأکید بر اینکه حضور در انتخابات 
زمینه ای برای انتخاب مجلس قوی است، گفت: ۷۳ درصد داوطلبان نمایندگی مجلس تأیید صلاحیت شدند که این میزان ثبت نام و تأیید صلاحیت، یک رکورد جدید است. وی افزود: ۱۱ اسفند امسال برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی ۵۰ تا ۶۰ داوطلب رقابت می کنند که این میزان استقبال برای حضور در مجلس بیانگر اثرگذاری مردم است.
عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه دشمن برای مأیوس سازی مردم ما تلاش می کند، ادامه داد: یاس آفرینی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی کاری نکرده هم از دیگر ترفندهایی دشمنان نظام برای کاهش میزان مشارکت است در حالی که با بررسی وضعیت امکانات و پیشرفت ها در قبل و بعد از انقلاب به وضوح می توان به انبوه خدمات و 
پیشرفت های صورت گرفته پی برد.
کدخدایی تأکید کرد: شبهه هایی که در ذهن مردم درباره انتخابات ایجاد می شود را باید با تبیین صحیح برطرف کرد تا آگاهانه در پای صندوق اخذ رأی حضور یابند. وی تصریح کرد: برای یک فرد مومن و ولایی مشارکت پرشور در اتتخابات مهم تر از نتیجه انتخابات است چرا که موید بیداری مردم و بیزاری آنها از دشمنان است. عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون شاهد مشارکت پرشور مردم در عرصه انتخابات بوده ایم، اظهار کرد: مردم ایران از زمان پیروزی انقلاب، از روزهای اول سرنوشت خود را با حضور در پای صندوق رأی رقم زدند.
کدخدایی اضافه کرد: انتخابات قبل از انقلاب مفهومی نداشت و کسی خبر دار نمی شد که چه کسی کاندیدا و چگونه انتخاب شده است اما در انتخابات پیش رو ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند که نشان دهنده احساس تعلق خاطر مردم به کشور شان است.
عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه ما دارای یک نظام مردم سالاری دینی هستیم، افزود: بالاترین مقام اجرایی و سیاسی بعد از رهبری انقلاب توسط مردم و با رای و نظر مردم انتخابات می شود و بعد از پیروزی انقلاب هر سال یک انتخابات برگزار شده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما