امروز، سه شنبه، ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

۱۳گروه در جشنواره موسیقی فجر فارس سازهای خود را کوک کردند

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: ۱۳ گروه موسیقی محلی مقامی، پاپ، کلاسیک و سنتی در جشنواره موسیقی فجر فارس حضور دارند.
سید رسول موسوی‌نژادیان با بیان اینکه میزبانی شیراز از جشنواره‌های هنری فجر برای شیراز شور و نشاط را به همراه آورده، افزود: پس از برپایی جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای، جشنواره تجسم هنر و جشنواره فیلم فجر، از سه‌شنبه ۱۳ گروه در قالب جشنواره هجدهمین موسیقی فجردر شیراز به اجرا می‌پردازند.
وی عنوان کرد: این گروه‌ها از ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه در ۱۶ نوبت در تالار حافظ و مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز اجرای برنامه دارند.
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس عنوان کرد: گروه‌های قشقایی مرودشت به سرپرستی محمدحسین زارع، آوای شیراز به سرپرستی وحید رئیسی و قشقایی درنا به سرپرستی محمد جاویدی پور از گروه‌های محلی مقامی جشنواره موسیقی فجر فارس هستند.
وی افزود: گروه‌های شیراز دژاوو به سرپرستی هومن پوراسماعیل، کرفیلارمونیک شیراز به سرپرستی احسان سالاری، کوارتت مهرآوا به سرپرستی مسعود پیرانی و تک نوازی فلوت از آرتاشس گریگوریان از گروه‌هایی هستند که به اجرای موسیقی کلاسیک می‌پردازند.
موسوی‌نژادیان اضافه کرد: گروه‌های روچن به سرپرستی مجتبی قلی‌پور و میم به سرپرستی مصیب میردادی از گروه‌های موسیقی سنتی و گروه‌های فروغ و احسان وزیری به سرپرستی احسان وزیری، کهتر به سرپرستی آریا کهتر و حام به سرپرستی حامد فقیهی از گروه‌های پاپ حاضر در جشنواره فجر فارس هستند.
معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده گروه قشقایی درنا در چهار نوبت در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز به اجرای برنامه می‌پردازد و تالار حافظ میزبان دیگر گروه‌های موسیقی خواهد بود.
وی با اشاره به ظرفیت بالای هنرمندان فارسی در بخش‌های مختلف موسیقی، اظهار کرد: در این دوره از جشنواره موسیقی فجر فارس تلاش شده تا با استفاده از گروه‌های موسیقی استانی، فرصتی برای شکوفایی بیشتر آنها فراهم شود.
موسوی‌نژادیان یادآور شد: علاقه مندان می توانند از طریق سایت «شیراز تیکت» برای تهیه کارت ورود هماهنگی کنند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما