امروز، پنج شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹

به حمایت رسانه‌ها و مسئولین نیاز داریم

فرزانه قنبر دزفولی- سرویس ورزشی
مسئول سبک کیوکوشین کی دبلیو اف استان فارس گفت: حمایت رسانه ها و مسئولین کمک شایانی به پیشرفت ما در این سبک می کند.
* سبک کیوکوشین کی دبلیو اف از وضعیت بسیار خوبی در سطح استان فارس برخوردار است
محمدرضا زاده در گفتگو با سرویس ورزشی «تماشا» در خصوص شرایط کنونی سبک کیوکوشین کی دبلیو اف در استان فارس اظهار کرد: در حال حاضر سبک کیوکوشین کی دبلیو اف در هر دو بخش بانوان و آقایان از وضعیت بسیار خوبی در سطح استان فارس برخوردار است. این سبک در یازده شهرستان، فعال است و در هر شهرستان بین ۲ تا ۱۵ باشگاه در این رشته ورزشی فعالیت می کنند.
وی در رابطه با شرایط مربیان و داوران فعال در این سبک، بیان کرد: ما از داوران و مربیان کارآزموده و مجربی در سطح استان بهره می بریم که از دانش خوبی در این رشته برخوردار هستند. خوشبختانه داوران استان فارس در مسابقات مختلف حضور پررنگ و چشمگیری دارند و هیأت کاراته استان در برگزاری بسیاری از رقابت ها از حضور این افراد پرتلاش استفاده می کند.
زاده به بیان فعالیت های شاخص انجمن کیوکوشین کی دبلیو اف استان فارس در سال ۹۸ پرداخت و عنوان کرد: در ابتدای سال ۹۸ مسابقات استانی را در دو بخش آقایان و بانوان برگزار کردیم. شرکت در رقابتهای سبک های آزاد استان، شرکت در اردوهای تدارکاتی با هدف انتخابی تیم ملی سبک های آزاد، شرکت در کارگاه های آموزشی داوری و مربیگری، شرکت در جلسات، سمینارها و برنامه های تنظیم شده جهت ارتقای سطح کمی و کیفی مربیان و داوران از جمله فعالیت های شاخص ما در سال ۹۸ به شمار 
می رود.
وی در ادامه افزود: شرکت در مسابقات کشوری سبک، برگزاری مسابقات استانی در هر دو بخش بانوان و آقایان، تشکیل جلسه هیأت رئیسه با حضور تمامی مربیان، قهرمانان و افراد فعال در این رشته، برگزاری آزمون ارتقای کمربند و برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان در شهرستان ها و باشگاه های مختلف از مهمترین برنامه های این سبک تا پایان سال ۹۸ محسوب می شود.
* ورزش‌های رزمی به پرورش جسم و روح انسان کمک شایانی می‌کنند
این مقام مسئول به فعالیت های سبک در زمینه استعدادیابی اشاره کرد و یادآور شد: در زمینه استعدادیابی هم فعالیت های خوبی در این سبک صورت می گیرد. به صورت مستمر اقدام به برگزاری استاژ یک روزه یا دو روزه برای ورزشکاران در رده سنی نونهالان و خردسالان می کنیم و از این طریق به شناسایی و پرورش افراد مستعد و علاقمند 
می پردازیم.
وی با اعتقاد به اینکه ورزش های رزمی با احترام شروع می شود و با احترام به پایان می رسد، اظهار داشت: کیوکوشین یکی از بهترین ورزش های رزمی که نه تنها به جسم انسان بلکه روی سبک زندگی و روح آدم ها تاثیر قابل توجهی میگذارد. در سبک کیوکوشین تکیه اصلی بر حفظ سلامتی هم‌زمان جسم و روح است و خشونت در این سبک جایگاهی ندارد چرا که اساساً خشونت و کیوکوشین در تقابلند نه در تعامل. کیو کوشین نه تنها خشن نیست بلکه سعی در پرورش روحیه لطافت، افتادگی، و بزرگ منشی را در هنرجوی مبارز دارد.
فرمانده پایگاه مقاومت هیأت کاراته تصریح کرد: به طور کلی ورزش های رزمی روحیه پرهیزگاری را پرورش می دهند و در این نوع ورزش ها 
تکنیک های روحی بر تکنیک های فیزیکی ارجحیت دارند. امید است که تمامی کسانی که قدم در این راه انسان ساز می گذارند با توجه به تعالیم اساتید خویش و بهره گیری از دستورات بزرگانی که دستی در پرورش این هنر داشته اند بیش از پیش در راه پرورش خویشتن موفق و مؤید باشند.
* برای آشنایی مردم با این رشته، به اجرای برنامه‌های نمایشی مختلف در اماکن عمومی می‌پردازیم
وی با اشاره به اینکه در مسیر توسعه و گسترش این سبک نیاز مبرمی به حمایت رسانه های مختلف داریم، تشریح کرد: به منظور آشنایی شهروندان عزیز با این سبک سعی می کنیم برنامه های نمایشی مختلف را در اماکن عمومی اجرا کنیم. اما برای پیشرفت و رسیدن به جایگاه اصلی در این سبک نیاز به حمایت رسانه ها 
داریم. زیرا با انعکاس اخبار مربوط به فعالیت های انجام شده در این سبک می توانیم مردم را بیش از پیش با این رشته ورزشی آشنا کنیم و همچنین از این طریق به جذب اسپانسر بپردازیم.
* ورزش‌های رزمی مورد حمایت مادی و معنوی مسئولین قرار نمی‌گیرند
عضو هیأت رئیسه سبک کیوکوشین کی دبلیو اف کشور با بیان اینکه ورزش های رزمی مورد حمایت مادی و معنوی مسئولین قرار نمی گیرند، گفت: متأسفانه مسئولان آن طور که باید به ورزش های رزمی توجه نمی کنند. این در حالی است که رشته های توپی مانند فوتبال از حمایت های زیادی برخوردار هستند. برخی از فوتبالیست ها برای بازی در مسابقات لیگ در یک فصل مبلغی حدود یک میلیارد تومان دریافت می کنند. 
می توانم قاطعانه بگویم که این مبلغ برابر با تمام 
هزینه های سالانه سه فدراسیون است که در زمینه ورزش های رزمی فعالیت دارند.
وی با یادآوری اینکه هیأت کاراته استان همیشه حامی افراد فعال در این عرصه بوده و هست، ابراز کرد: در حال حاضر هیأت کاراته استان با تلاش  و حمایت جناب آقای احمد مبارکی رئیس این هیأت در شرایط بسیار مطلوبی به سر می برد و در تمام بخش ها رشد و پیشرفت قابل توجهی داشته است. امیدواریم شاهد تداوم این شرایط خوب باشیم و به موفقیت های بیشتری در این رشته ورزشی نائل شویم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما