امروز، پنج شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹

رئیس کل دادگستری فارس در آیین تحلیف هیأت منصفه مطبوعات استان: از ابتدای سال تا کنون ۷ هزار نفر زندان

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: با توجه به اینکه 5/6 درصد پرونده‌های دعوای خانوادگی در استان فارس کاهش داشته اما فارس جزو استان‌هایی است که طلاق در آن زیاد است و میزان طلاق در فارس به نسبت سایر نقاط کشور درصد بالایی دارد.
حجت الاسلام محمدکاظم موسوی چهارشنبه در مراسم تحلیف هیأت منصفه مطبوعات بیان کرد: از رسانه‌های استان این توقع وجود دارد که در راستای کاهش طلاق در استان قلم زده و نگاه ویژه‌ای به این حوزه داشته باشند.
وی با تأکید بر اینکه برخی از مسائل نباید به صورت علنی در سطح جامعه بیان شود، تصریح کرد: اطلاع رسانی روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها در راستای اطلاع رسانی به مدیران دستگاه‌های اجرایی صورت گیرد.
رئیس کل دادگستری فارس در خصوص سلامت مطبوعات در استان فارس نیز اشاره کرد: ایجاد و تشکیل تنها یک پرونده در هر سال در محاکم قضائی برای مطبوعات بیانگر این موضوع است که رسانه‌های استان فارس از سلامت کافی و وافی برخوردار هستند.
به عقیده رئیس کل دادگستری فارس هیئت منصفه مطبوعات فارس نباید عقاید شخصی را در ملاک عمل قرار دادن و محاکم قضائی وارد کنند بلکه ملاک قوانین و معیار الهی باشد.
حجت‌الاسلام موسوی در خصوص کاهش پرونده‌ها نیز گفت: تمرکز بر پرونده‌های مسن در دادگستری فارس بوده به گونه‌ای که پرونده‌ای که بیش از دو سال عمر داشته باشد تنها ۱۰۸ فقره وجود داشته و از ابتدای فعالیت جدید دادگستری فارس ۴۷۵۰ پرونده کاهش داشته است.
وی در ادامه سخنانش افزود: از ابتدای سال تا کنون ۷ هزار نفر زندانی آزاد و یا تعیین تکلیف شده است و در راستای احقاق حقوق شهروندی ۸۵ هکتار زمین به بیت‌المال بازگشته و رفع تصرف دارد البته دادگستری در حوزه اقتصادی نیز فعالیت داشته و با ورود به حوزه اقتصاد از تعطیلی ۲۳ شرکت جلوگیری شده است.
موسوی از رسانه‌های استان فارس درخواست کرد که زمینه شناخت افراد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را فراهم کند تا از فارس نمایندگان اصله و با معیارهای الهی به مجلس شورای اسلامی ورود 
پیدا کنند.
در پایان این مراسم از اعضای هیأت منصفه مطبوعات فارس معرفی شدند که از جمله این افراد می‌توان به محمد استوار میمندی، محمدصادق مهرابی، حسن جوکار، صابر سهرابی، مجید چیزفهم، علی فتح پور، خسرو فروغی، حسین واحدی پور، مصطفی مشفقیان و عزیزپور عوض و محمدحسن تنگاب جهرمی اشاره کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما